Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że wybory wygrywa wygrywa konfederacja, czy inna partia o kucowskich zapędach i wdraża ustawę 'ZUS dla chętnych'.

Raczej oczywiste, że wszystkie kuce rezygnują z ZUS i liczą na to, że dobry pan przedsiębiorca da im do ręki duże brutto.
No, okej
Miła 30 -40 lat, no a jednak takiemu kucowi nie udało się uzbierać kwoty pozwalającej mu na przeżycie więcej niż roku pop zakończeniu pracy.
Nieważne, czy dostał duże brutto do ręki, ale kasę przetracił na bieżące przyjemności, czy jednak dobry pan przedsiębiorca dalej mu płacił tylko pensję netto.

Jakie jest wasze zdanie? Taki old-kuc poszedł by grzecznie skonać z głodu pod płotem, czy jednak wyciągnąłby łapę po państwowe, bo to ' wyjątkowa sytuacja' i wina lewactwa, że uwierzył w harlekiny dla kucy? I z kuca staliby się na starość zagorzałym socjalistą?
Podkreślam, w mojej wizji ZUS jest dobrowolny, ale istnieje, więc kuc- socjalista wyciągałby by łapę po pieniądze innych ludzi, którzy jednak składki sumiennie płacili.

#bekazkuca #bekazkonfederacji #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 70
@PrzeKomentator najlepsze że to są jakieś idealistyczne hasła jak socjalizm xD też w hasłach jest pięknie i kolorowo.
Mentzen wytłumaczył może z czego chcieliby wtedy utrzymać obecne wypłaty emerytur? :) Mamy bardzo duży odsetek ludzi w wieku emerytalnym i raczej szybko na tamten świat się nie wybierają bo długość życia w miarę co roku wzrasta (no oprócz sytuacji z Covid-19 gdzie drastycznie spadła). Mamy też rzesze ludzi co mają po 10-20 lat
@PrzeKomentator: załóżmy, że wybory wygrywa pis albo po i zamiast reformy zusu jeszcze bardziej nas zadłużą rozdając socjal i niszcząc gospodarkę. Dzietność jeszcze bardziej spadnie, a kuc z lewakiem dzielnie przez 30-40 lat będą płacić składki. Skladki, które natychmiast idą na wypłatę aktualnych emerytur. Czy ty myślisz że ZUS to przeżyje? Nasi boomerzy dopiero zaczną masowo przychodzić na emerytury, a ludzi w wieku produkcyjnym jest coraz mniej.

EMERYTURY NIE BĘDZIE

Możesz
@PrzeKomentator: tylko jedno ale, wg oficjalnych informacji dzisiejsi 30-40-latkowie maja dostać nie więcej niż 30% ostatniego wynagrodzenia, a ostatnio czytałem ze bliżej 18%. Czy „odkadasz” w ZUSie (bo tam nie ma nic odłożone) czy nie, to na jedno wychodzi dzisiaj. Tego się już nie nadrobi, jak ktoś i tak nie myśli o swojej przyszłości i sam nie odkłada/inwestuje to co by nie wybrał bedzie miał kłopoty.
Jakie jest wasze zdanie? Taki old-kuc poszedł by grzecznie skonać z głodu pod płotem, czy jednak wyciągnąłby łapę po państwowe, bo to ' wyjątkowa sytuacja' i wina lewactwa, że uwierzył w harlekiny dla kucy?


@PrzeKomentator: No do tego czasu stanie się już pełnoprawnym pisowcem i dawno zdąży zapomnieć, że kiedykolwiek kucował. No ale dotykasz tutaj istotnego tematu, za co Konfederację potępiamy - za absolutny brak myślenia o konsekwencjach własnych akcji.
@PrzeKomentator: No do tego czasu stanie się już pełnoprawnym pisowcem i dawno zdąży zapomnieć, że kiedykolwiek kucował. No ale dotykasz tutaj istotnego tematu, za co Konfederację potępiamy - za absolutny brak myślenia o konsekwencjach własnych akcji.


@aegispolis: W pełni popieram.
Paradoksalnie ja popieram pomysł dobrowolnego ZUS- u. Uważam to za słuszną ideę. Ale mimo wszystko raczej nie chcę jej wdrożenia, ze względu na niekonsekwentnych cwaniaków. Nie dość, że ZUS sam
@PrzeKomentator: Niezła manipulacja. Zus nie jest potrzebny. Potrzebny jest fundusz pracy który rzeczywiście odkłada jakiś procent z tego na co pracujesz. Podobnie jak w stanach. I później mimo że masz ubezpieczenie to masz rachunek na $100k za chorobę. Podobnie jak w stanach. Problem jest bardzo skomplikowany ale jak można dawać te wszystkie zapomogi to widocznie budżet się spina. Obecnie wygląda to tak że osoba pracująca płaci na nierobów. Nie powinno tak
@PrzeKomentator: Bynajmniej nie jestem za konfą, i uważam ich za szkodników równych PISowi, albo nawet większych - od razu zaznaczam, ale jeśli obecny 20-30 latek liczy na jakąkolwiek emeryturę w tym kraju, to albo jest wyjątkowy naiwny, albo jest skończonym idiotą. Płacenie ZUSu przy jego obecnym kształcie ma taki sam sens jak wrzucanie pieniędzy do jednorękiego bandyty.
@PrzeKomentator: ważny punkt, eh, w tej piramidzie finansowej, najgorsze jest to, że nie ma dobrego wyjścia i nigdy nie było.

Do tej pory, muszę płacić na utrzymanie ludzi, którzy w swoim prime time za komuny, odkładali jakiegoś dolara miesięcznie, co jest niesamowicie frustrujące (w dodatku taki robak nie dość, że żyje i żre za moje, to jeszcze głosuje na PiS i niszczy mi życie XD)

Ale zostawienie ZUS = będę całe
@Towarzysz_Szmaciak: Nie no, zajebisty argument. Kuc byłby lepszy! "Kucu może i teraz przychodzisz z podkulonym ogonem na żebry do kapitana państwo, który funkcjonuje dzięki tym, którzy rozumieli ideę tworzenia jakiejś wspólnoty i konieczności budowania systemu, a nie przez cale życie #!$%@? ,że łoni ich okradajom i kierowali się tylko swoim zasranym czubkiem nosa, ale wiesz kucu i tak jesteś lepszy niż Mietek spod budki z piwem, który nic nie robił tylko
wdraża ustawę 'ZUS dla chętnych'.


@PrzeKomentator: Nie ma takiej możliwości, chyba że przy okazji wdraża też ustawę "każdy emeryt do komory gazowej". Każdy kto pisze o jakimś "likwidowaniu ZUSu" powinien wrócić do szkoły podstawowej uczyć się matematyki. ZUS wypłaca dziś na emerytury wszystkie składki które zbierze plus jeszcze kilkadzisiąt miliardów (!) z podatków. Załóżmy że likwidujemy składki na ZUS -> skąd teraz wziąć pieniądze na wypłaty emerytur? Z podatków? To oznaczałoby
@PrzeKomentator: A jam inne obserwacje, ludziom wraz z dorastaniem (że tak powiem) zmienia się perspektywa życiowa i to jest normalne.

Masz 20-35 lat i myślisz, że tymi sławnymi "paróweczkami" zwojujesz świat, że tobie się uda, że to inni frajerzy a ja jestem ten mądrzejszy, taki urok wieku i to jest najczęstsza faza kucostwa.

jak masz 35-50 zaczyna docierać do ciebie, że świat jest trochę bardziej skomplikowany i że "proste idee kucowskie"