Wpis z mikrobloga

Ta taktyka kontrofensywy Ukraińców w obliczu pól minowych na wiele kilometrów nie ma sensu i to podkreślają wszyscy eksperci. Będą się posuwać naprzód o kilka kilometrów kosztem ogromnych strat. W tymczasie ruscy będą dalej minować kolejne obszary po swojej stronie. Nie wiem jaka taktyka powinna być zastosowana na pola minowe, ale na pewno nie jeżdżenie po nich leopardami. I to nie tylko Skrzypczak mówi o tym.

#wojna #ukraina
aleksc - Ta taktyka  kontrofensywy Ukraińców w obliczu pól minowych na wiele kilometr...
  • 20
@aleksc: Naprawdę myślicie że Ukraińcy ze wsparciem państw zachodu i USA , nie tylko militarnym ale też wywiadowczym, taktycznym , szkoleniowym, robią cos bez sensu? Czy za sterami stoi tam jakiś Obajtek czy Glapiński? Z całym szacunkiem ale piwniczaki,Bartosiaki,Wolskie, emerytowani generałowie znający realia wojny z książek historycznych to nie są autorytety. Mogą sobie ponagrywać filmiki , pomądrzyć się w śniadaniówkach i tyle.
@WafleMichaua @aleksc: Ukraińcy twierdzą że to nowa taktyka działania, być może dziś w dobie dronów dużych koncentracji sił się nie da zrobić, bo przeciwnik ma drony oraz pociski dalekiego zasięgu, więc szybko by mógł się w takie zgrupowanie wstrzelać ¯\(ツ)/¯
Girkin generałem nie jest, a Skrzyprzak jednak jest oficerem na emeryturze posiadającym już przestarzałą wiedzę, bo dziś się powinno inaczej takie działania prowadzić ¯\(ツ)/¯
Tak mi się tylko wydaje.
  • 0
Naprawdę myślicie że Ukraińcy ze wsparciem państw zachodu i USA , nie tylko militarnym ale też wywiadowczym, taktycznym , szkoleniowym, robią cos bez sensu?


@Przemko1976: myślę że tak, USA i Europa Zachodnia nie mają żadnego doświadczenia jeśli chodzi o walkę z państwem takim jak rosja. To właśnie te państwa przed wojną rosję lekceważyły a potem przyznały, że Europa Wschodnia miała rację.
@Przemko1976: Ukraińcy od początku tej wojny zdają się postępować nad wyraz rozsądnie, a teraz mieliby nie przewidzieć pól minowych i początkowego silnego oporu na linii obrony? Część ekspertów mówi o pierwszej fazie ofensywy, która ma za zadanie wyczuć obronę oraz wystrzelać ją z amunicji. Choć ja ekspertem nie jestem i pewnie to nikogo nie obchodzi, to uważam, że na główne natarcie jeszcze poczekamy. Ukraińcy gromadzili duże ilości amunicji, wojska i pojazdów
ja to jestem ciekaw zdania płk. Piotra Lewandowskiego


@wojmad: Fajnie się go słucha, zwłaszcza że dużo mówi od strony logistyki czyli od tej strony, którą zajmował się jak czynny żołnierz.
Mi się wydaje że Skrzypczak jako generał operuje działaniami o pziom-dwa wyżej (w przenośni przesuwa pionki na planszy), natomiast Lewandowski jak pułkownik bardziej ogarnia tematy na niższym poziom czyli co ten pionek ma robić by spełnił swoje zadanie. Mi się wydaje
  • 0
USA nigdy nie lekcewazyly Rosji, oni sa rownie antyrosyjscy jak my


@loczyn: nie da sie byc bardziej antyrosyjskim od nas xD Był nawet sondaz i sami ukraincy sa mniej antyrosyjscy niz my xD
@aleksc jako spoleczenstwo - tak, jako panstwo i politycy? Jestesmy malo antyrosyjscy (nawet PiS).
Czego nie mozna powiedziec o USA bo tam zarowno Republikanie jak i Demokraci nienawidza ruskich, o deep state nawet nie wspominam.
Ich w sumie celem zycia jest zlikwidowanie raka zwanym Rosją (teraz doszedl drugi - Chiny)
myślę że tak, USA i Europa Zachodnia nie mają żadnego doświadczenia jeśli chodzi o walkę z państwem takim jak rosja.


@aleksc: a to Rosja stosuje jakieś super wyrafinowane strategie używając super nowoczesnego sprzętu żeby nikt nie był sobie w stanie z nimi poradzić?
  • 0
@januszdoe: brak troski o życie własnych ludzi, stosowanie pól minowych, duża ilość sprzętu ciężkiego, środki do walki radioelektronicznej, artyleria na szeroka skalę - no tego amerykanie nie doswiadczyli w afganistanie, iraku czy syrii
Girkin generałem nie jest, a Skrzyprzak jednak jest oficerem na emeryturze posiadającym już przestarzałą wiedzę, bo dziś się powinno inaczej takie działania prowadzić ¯\(ツ)/¯


@Pabick: przestarzałą to mają Ukraińcy armię pozbawioną lotnictwa( ͡° ͜ʖ ͡°)