Wpis z mikrobloga

Jak to się stało że dorosłem do konfederacji:
1. Jak już się wyjdzie spod opieki mamusi, okazuje się że życie nie jest takie kolorowe. Trzeba dużo zarabiać żeby w ogóle w tym kraju żyć.
2. Służba zdrowia niby państwowa, a jednak muszę wydawać kupę kasy na specjalistów bo najbliższe terminy na nfz są za 2 lata. Prywatnie mam w ciągu 3 dni. Za co płacę te podatki? Gdyby nie to że chodzę prywatnie do lekarza to już dawno bym zdechł. Jeden specjalista pokierował do drugiego, drugi do trzeciego, wdrożono leczenie i wszystko jest pod kontrolą. Cała diagnostyka prywatnie zajęła mi miesiąc. Koszty - 10k złotych. Na nfz pierwszy specjalista to 2 lata oczekiwania. Po dwóch latach byłoby już po zawodach.
3. 500+, 13, 14 emerytury - funduje się je z coraz wyższych podatków. Kto płaci te podatki? No głównie tacy jak ja. Kto jest beneficjentem socjalu? Nie ja, ja mam tylko płacić i się cieszyć że mogę fundować wszystko innym - samemu przy tym cierpiąc.
4. Kobiety - nie mam problemu do kobiet, ale mam problem z tym że ciągle dostają nowe przywileje mimo gadki o równości. Wszystkie partie prześcigają się w rozdawaniu przywilejów kobietom - z wyjątkiem konfederacji
5. Samochód to lepsza opcja transportu niż zbiorkom. Nie muszę gnieść się z innymi ludźmi i dostosowywać się pod rozkłady jazdy. Daje mi to pewne poczucie wolności. Poza tym bardzo lubię ryk v6 o poranku. Żadna z partii nie sprzeciwia się eliminacji samochodów spalinowych do 2035 - z wyjątkiem Konfederacji,
6. Chcę sobie kupić mieszkanie, ale chwila - zaraz będzie trzeba je remontować pod emisyjność tak jak Unia sobie zażyczy. I tak je kupię i pewnie będzie mnie stać na remont, ale znowu kupa kasy poleci na ekologiczne #!$%@? które wprowadzane jest tylko w Europie.
7. Wpadając w drugi próg podatkowy i tak płaciłbym nominalnie więcej niż ludzie z pierwszego progu. Dlaczego w drugim progu mam płacić procentowo więcej, a nie procentowo tyle samo co reszta? Znowu grabienie z pieniędzy.

Teraz w świetle tych informacji które tu podałem - jaka partia ma poglądy dla mnie najbardziej korzystne?
#konfederacja #polityka #neuropa #bekazlewactwa
  • 77
4. Kobiety - nie mam problemu do kobiet, ale mam problem z tym że ciągle dostają nowe przywileje mimo gadki o równości. Wszystkie partie prześcigają się w rozdawaniu przywilejów kobietom - z wyjątkiem konfederacji


@tomo1111: Bo w Polsce jako ugrupowanie polityczne musisz robić loda albo kobietom albo kościołowi, kilka dni temu to do mnie dotarło :/
2. Służba zdrowia niby państwowa, a jednak muszę wydawać kupę kasy na specjalistów


@tomo1111: i jak ta twoja konfederacja w tym pomoże?

3. 500+, 13, 14 emerytury - funduje się je z coraz wyższych podatków. Kto płaci te podatki? No głównie tacy jak ja.


I ta twoja konfederacja co niby zrobi?

mam problem z tym że ciągle dostają nowe przywileje mimo gadki o równości.


Ta twoja konfederacja ma w planie wprowadzić