Wpis z mikrobloga

Jak to się stało że dorosłem do konfederacji:
1. Jak już się wyjdzie spod opieki mamusi, okazuje się że życie nie jest takie kolorowe. Trzeba dużo zarabiać żeby w ogóle w tym kraju żyć.
2. Służba zdrowia niby państwowa, a jednak muszę wydawać kupę kasy na specjalistów bo najbliższe terminy na nfz są za 2 lata. Prywatnie mam w ciągu 3 dni. Za co płacę te podatki? Gdyby nie to że chodzę prywatnie do lekarza to już dawno bym zdechł. Jeden specjalista pokierował do drugiego, drugi do trzeciego, wdrożono leczenie i wszystko jest pod kontrolą. Cała diagnostyka prywatnie zajęła mi miesiąc. Koszty - 10k złotych. Na nfz pierwszy specjalista to 2 lata oczekiwania. Po dwóch latach byłoby już po zawodach.
3. 500+, 13, 14 emerytury - funduje się je z coraz wyższych podatków. Kto płaci te podatki? No głównie tacy jak ja. Kto jest beneficjentem socjalu? Nie ja, ja mam tylko płacić i się cieszyć że mogę fundować wszystko innym - samemu przy tym cierpiąc.
4. Kobiety - nie mam problemu do kobiet, ale mam problem z tym że ciągle dostają nowe przywileje mimo gadki o równości. Wszystkie partie prześcigają się w rozdawaniu przywilejów kobietom - z wyjątkiem konfederacji
5. Samochód to lepsza opcja transportu niż zbiorkom. Nie muszę gnieść się z innymi ludźmi i dostosowywać się pod rozkłady jazdy. Daje mi to pewne poczucie wolności. Poza tym bardzo lubię ryk v6 o poranku. Żadna z partii nie sprzeciwia się eliminacji samochodów spalinowych do 2035 - z wyjątkiem Konfederacji,
6. Chcę sobie kupić mieszkanie, ale chwila - zaraz będzie trzeba je remontować pod emisyjność tak jak Unia sobie zażyczy. I tak je kupię i pewnie będzie mnie stać na remont, ale znowu kupa kasy poleci na ekologiczne #!$%@? które wprowadzane jest tylko w Europie.
7. Wpadając w drugi próg podatkowy i tak płaciłbym nominalnie więcej niż ludzie z pierwszego progu. Dlaczego w drugim progu mam płacić procentowo więcej, a nie procentowo tyle samo co reszta? Znowu grabienie z pieniędzy.

Teraz w świetle tych informacji które tu podałem - jaka partia ma poglądy dla mnie najbardziej korzystne?
#konfederacja #polityka #neuropa #bekazlewactwa
  • 77
  • Odpowiedz
@tomo1111:
1. no jak się wyjdzie z pod opieki mamusi to się okazuje że życie nie jest kolorowe, ani proste, a jak ktoś mówi że "świat jest prosty tylko rządzą nami idioci" to się wie #!$%@? od rzeczy
2. no, a ta prywatna służba zdrowia jak ma zabieg odrobinę bardziej skomplikowany to wysyła do publicznego szpitala, bo prywatna nie ma
a) środków
b) możliwości
c) i ochoty by prowadzić jakiekolwiek poważne
  • Odpowiedz
Trzeba dużo zarabiać żeby w ogóle w tym kraju żyć.


@tomo1111: jeszcze nie trzeba, polska jest jeszcze tania ale już ją oddajecie w ręce landlordów i kapitalistów pod pieczą partii narodowo-katolickiej
  • Odpowiedz
@tomo1111

mnie dodatkowo utwierdziło bardzo mocno to, że niektórych 8 lat temu wręcz prosiłem, żeby nie robili tego i głosowali na kogolwiek byle nie na pis, bo jak wprowadzą programy socjalne które zaproponowali to się skończy katastrofą gospodarczą w kilkanaście lat i każdemu się dostanie po dupie.

no i się pomyliłem.

wystarczyło kilka lat żeby zajechać tak wątłą gospodarkę prymitywnym socjalem ¯_(ツ)_/¯

dlatego krótko z tym, żadne 800+, babciowe, kredyty 0%, żadne
  • Odpowiedz
Dopuści ubezpieczycieli prywatnych


@OskarDw: Nie ma ubezpieczycieli i placówek medycznych prywatnych? Luxmed i Medicover należą do Obajtka?

planują wprowadzić system przejściowy zanim będzie pełna prywatyzacja


I to jest w programie partii? To jest wykonalne w przeciągu jednej, maks dwóch kadencji?

14 do kasacji, reszta zamieniona na ulgi podatkowe.


To jest w programie partii?

chcą zrównać wiek emerytalny


To jest w programie partii?

Jak się uda to pewnie wyjść z UE


M.in.
  • Odpowiedz
@MajsterOfWihajster:

Nie ma ubezpieczycieli i placówek medycznych prywatnych? Luxmed i Medicover należą do Obajtka?

Nie ma, NFZ ma monopol na pełne ubezpieczenie. Luxmed to inny rodzaj ubezpieczenia. Poza tym z NFZ nie da się zrezygnować, ja teraz płacę ponad 1k ubezpieczenia i jeszcze muszę dokupować Luxmed.

To jest w programie partii?

Napisałem ci wyraźnie, 24 czerwca jest konwencja programowa, na razie wiemy tylko tyle co politycy mówią w wywiadach i to
  • Odpowiedz
xD wysryw z dupy już na starcie, przypomnij se lepiej kto zapraszał na wystąpienia stalinowskiego zbrodniarza i prokuratora wydającego wyroki śmierci za komuny


@Towarzysz_Pawulon: czy on popierał JE Putina?

wysryw


@Towarzysz_Pawulon: mam zacząć cytować korwina czy jaki #!$%@? xD

a myślisz że przejmą się jakimś durnym przepisem lewackich urojeńców


@Towarzysz_Pawulon: USA także projektują własny system zachęt do nieemisyjnych źródeł energii. Oni się nie sprzeciwiają unijnej polityce klimatycznej. Mało tego,
  • Odpowiedz
@pielgrzym_wladca_egiptu: Przecież dałem ci przykłady odnośnie aktualnych tematów. Od miesięcy mówi się o tym, że Morawiecki nie skorzystał z prawa weta, tutaj masz artykuł z 2021, kiedy były takie rozważania LINK. "Szef PiS zaznaczył, że nie chce w tej chwili rozstrzygać, czy będzie weto. – Na pewno tego rodzaju opcja też wchodzi w grę".

Zboże z Ukrainy to kolejny temat, który zignorowałeś.
  • Odpowiedz
@Jakovv

popierał JE Putina?


A czy kto kolwiek w konfederacji popiera JE Putina, poza może jakimiś pierdołami Korwina w stylu brak zmiany czasu na letni?

Oni się nie sprzeciwiają unijnej polityce klimatycznej.


Światem rządzi peniądz, Amerykanie u siebie ciągle gadają wzniosłe rzeczy a wszędzie indziej robią burdel według swoich interesów, jak uznają że z jakiegoś powodu opłaca im się poprzeć Polaków to UE nie będzie nic miało do gadania
  • Odpowiedz
@OskarDw to dobre źródło - Jarosław Kaczyński, który nie wie jak działa prawo unijne i jaki traktat podpisał jego brat w 2008 roku, nie wypowiadam się na temat zboża bo nie interesuje się tym tematem, odnoszę się do twojej wypowiedzi o banie samochodów spalinowych do 2035 i konfederacji.
  • Odpowiedz
@OskarDw: gosciu nie wiesz nawet w jakim zakresie dziala zasada jednomyslnosci, to nie dziala tak ze mozesz zawetowac dowolny przepis, wejdz w jakis abc uni europejskiej i poczytaj o strukturze unii i jak dziala prawo weta, sedno jest takie ze panowie z konfederacji wlasnie mowia ci co chcesz uslyszec
  • Odpowiedz
poza może jakimiś pierdołami Korwina


@Towarzysz_Pawulon: Korwin jest posłem konfederacji i jest w radzie liderów. To jest konfederacji trzon Braun to samo. Ta partia jest prorosyjka

jak uznają że z jakiegoś powodu opłaca im się poprzeć Polaków


@Towarzysz_Pawulon: nie uznają, że proruska konfederacja jest ich sojusznikiem.
  • Odpowiedz