Wpis z mikrobloga

Jak to się stało że dorosłem do konfederacji:
1. Jak już się wyjdzie spod opieki mamusi, okazuje się że życie nie jest takie kolorowe. Trzeba dużo zarabiać żeby w ogóle w tym kraju żyć.
2. Służba zdrowia niby państwowa, a jednak muszę wydawać kupę kasy na specjalistów bo najbliższe terminy na nfz są za 2 lata. Prywatnie mam w ciągu 3 dni. Za co płacę te podatki? Gdyby nie to że chodzę prywatnie do lekarza to już dawno bym zdechł. Jeden specjalista pokierował do drugiego, drugi do trzeciego, wdrożono leczenie i wszystko jest pod kontrolą. Cała diagnostyka prywatnie zajęła mi miesiąc. Koszty - 10k złotych. Na nfz pierwszy specjalista to 2 lata oczekiwania. Po dwóch latach byłoby już po zawodach.
3. 500+, 13, 14 emerytury - funduje się je z coraz wyższych podatków. Kto płaci te podatki? No głównie tacy jak ja. Kto jest beneficjentem socjalu? Nie ja, ja mam tylko płacić i się cieszyć że mogę fundować wszystko innym - samemu przy tym cierpiąc.
4. Kobiety - nie mam problemu do kobiet, ale mam problem z tym że ciągle dostają nowe przywileje mimo gadki o równości. Wszystkie partie prześcigają się w rozdawaniu przywilejów kobietom - z wyjątkiem konfederacji
5. Samochód to lepsza opcja transportu niż zbiorkom. Nie muszę gnieść się z innymi ludźmi i dostosowywać się pod rozkłady jazdy. Daje mi to pewne poczucie wolności. Poza tym bardzo lubię ryk v6 o poranku. Żadna z partii nie sprzeciwia się eliminacji samochodów spalinowych do 2035 - z wyjątkiem Konfederacji,
6. Chcę sobie kupić mieszkanie, ale chwila - zaraz będzie trzeba je remontować pod emisyjność tak jak Unia sobie zażyczy. I tak je kupię i pewnie będzie mnie stać na remont, ale znowu kupa kasy poleci na ekologiczne #!$%@? które wprowadzane jest tylko w Europie.
7. Wpadając w drugi próg podatkowy i tak płaciłbym nominalnie więcej niż ludzie z pierwszego progu. Dlaczego w drugim progu mam płacić procentowo więcej, a nie procentowo tyle samo co reszta? Znowu grabienie z pieniędzy.

Teraz w świetle tych informacji które tu podałem - jaka partia ma poglądy dla mnie najbardziej korzystne?
#konfederacja #polityka #neuropa #bekazlewactwa
  • 77
  • Odpowiedz
Na serio, uważasz że takie sytuacje są dopuszczalne podczas "misji stabilizacyjnej"?


@adamczo: tak. Jak widać polityka wobec Afganistanu i Iraku była zbyt łagodna, widać to po wzroście Talibów i ISIS. Przecież to nie było tak, że zły zachód wszedł i zaatakował biedne państwa. Te państwa popierały światowy terroryzm. Ile WTC dzięki temu uniknęliśmy?
  • Odpowiedz
@pielgrzym_wladca_egiptu: Sedno jest takie, że nie jestem prawnikiem i nie umiem ci tego dobrze wyjaśnić. Całości zawetować się nie dało, ale można było sprzeciwić się początkowym zarysom. To jest tylko jeden przykład, nie czepiaj się tego tak. Odpowiedź lepiej czemu PIS nic nie zrobił w związku z ukraińskim zbożem i czemu Konfederacja musiała to nagłośnić, a PO/Lewica siedziały cicho?
  • Odpowiedz
@tomo1111 ale jesteś naiwny. Chyba każdy się łapie w pewnym momencie na te ich liberalne obietnice. Na koniec jedyne co wprowadzą to kolejny zakaz aborcji i Katotsliban.
  • Odpowiedz
@pielgrzym_wladca_egiptu: "Morawieckiego w 2020 roku na szczycie UE zrezygnował z weta i zgodził się na pakiet „Fit for 55”, który pozwolił na wprowadzenie zakazu! Ostatnie głosowanie na Radzie UE (na co powołuje się PiS) było większościowe i sprzeciw nie miał już szans powodzenia." Odwołujesz się do innej rzeczy.
  • Odpowiedz
@Jakovv:

Przecież to nie było tak, że zły zachód wszedł i zaatakował biedne państwa


Należy zauważyć, że zły zachód nie atakuje bogatych państw. Jakoś finansowe wspieranie Bin Ladena uszło Saudom na sucho :)

widać to po wzroście Talibów i ISIS


Nie sądzę, żeby złożone kwestie talibów i ISIS dało się streścić w jednej książce, nie mówiąc już o jednym zdaniu :). Dość powiedzieć, że jakoś 50 lat temu Irak był całkiem
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: a oczywiście że wybiorę TVP
https://www.tvp.info/60923996/lider-konfederacji-janusz-korwin-mikke-uderza-w-ukraincow-i-broni-rosjan

Korwin wczoraj: Nigdy w historii nie było tak, że Rosja mordowała Polaków, co innego Ukraina

- Jak Rosjanie opuszczali Warszawę, to ludność płakała

- Lewica i demokraci nienawidzą Putina, bo jest prawicowcem

- Rosja żadnego kraju nie podbiła. To myśmy cały czas atakowali Rosję


Wcale nie prorosyjskie wypowiedzi dziadka xD Mam wymieniać dalej? Bo wystarczy że odpalę co RT serdeczny towarzysz i neuropejski kolega
  • Odpowiedz
@Jakovv

Wcale nie prorosyjskie wypowiedzi dziadka xD Mam wymieniać dalej? Bo wystarczy że odpalę co RT serdeczny towarzysz i neuropejski kolega Pan Gromota


zmieniasz temat, sam poprzednio pisałeś że interesuje cię popieranie działań "JE Putina", więc znajdź mi żeby ktoś popierał agresję na Ukrainię

Podałeś przykład z dupy który dotyczył urojeń Korwina o powstaniu styczniowym, jakich Korwin ma zresztą miliony na każdy temat
  • Odpowiedz
@Jakovv:

pokazaliśmy wtedy słabość, brakiem odwetu


No cóż, wydawało mi się, że co jak co - ale Polacy powinni wiedzieć, że odwetowa eksterminacja cywilów jest prymitywnym barbarzyństwem. Ale jak widać, niektórzy nie dorośli do cywilizacji i powinni kury iść wypasać.

Sadam ukrywał się w Arabii Saudyjskiej czy w Afganistanie/Pakistanie?


Saddam był w Iraku, więc w żadnym z trzech wymienionych krajów.
  • Odpowiedz
jakich Korwin ma zresztą miliony na każdy temat


@Towarzysz_Pawulon: czy to coś zmienia u posła konfederacji? Mamy tolerować wybryki korwina, bo on już taki jest?

@adamczo Saddam wspierał inne grupy terrorystyczne.

eksterminacja cywilów


@adamczo: a kto mówi o eksterminacji. Ja bym uderzał w przemysł i infrastrukturę. Dlaczego mamy tolerować zamachy terrorystyczne wywoływanie przez rządy państw arabskich u nas? W imię czego Europejczycy i Amerykanie mają ginąć? Niech Arabowie się #!$%@?ą,
  • Odpowiedz
@Jakovv

czy to coś zmienia u posła konfederacji? Mamy tolerować wybryki korwina, bo on już taki jest?


Niczego nie zmiania, ale takie głupoty to mogę ci znaleźć w każdej partii, a zwłaszcza lewicy z tym swoim sentymentem do Sowietów

odnieś się do tego co sam napisałeś wcześniej i podaj przykład w którym ktoś z konfederacja popiera politykę Putina w kwestii inwazji na Ukrainę
  • Odpowiedz
@Jakovv:

a kto mówi o eksterminacji


Ty? Jeszcze dzisiaj pisałeś, że śmierć 6 postronnych cywilów jest jak najbardziej adekwatnym odwetem za [rzekomy] moment zagrożenia, w którym żaden "z naszych" nie został nawet zraniony. Więc próbuję ekstrapolować na przypadek, w którym zginęło prawie 2tys osób [Madryt] i wychodzi mi, że zgodnie z taką logiką należy wybić cały Afganistan, pół Iranu i 10% Libijczyków.

Ja bym uderzał w przemysł i infrastrukturę


doskonała myśl,
  • Odpowiedz
@tomo1111: za co płacisz podatki? Za to ze jak Cie dojedzie wypadek albo raczysko to pójdziesz to szpitala i będą próbować Cię ratować. A jak nie kupisz ubezpieczenia jak już konfa dojdzie do władzy (a prywatny ubezpieczyciel może odmówić bo masz np. W rodzinie historie raków i nadcisnienie) to zgnijesz na ulicy
  • Odpowiedz
@katienca:

(a prywatny ubezpieczyciel może odmówić bo masz np. W rodzinie historie raków i nadcisnienie)


Kłamiesz. Przeczytaj program. Jasno jest tam napisane na jakich warunkach do bonu zdrowotnego beda mogli przystępować ubezpieczyciele.
  • Odpowiedz