Wpis z mikrobloga

@Tom3kt: są, ale po co mamy ich mieć więcej? Wykluczyć agentury chcę, ale w tej chwili najważniejsze z perspektywy bezpieczeństwa państwa jest docisnąć najbardziej ruską agenturę, bo ruscy są teraz dla nas największym zagrożeniem, a argument ze świadomością jest z dupska bo kto się interesuje i śledzi to kim jest Leszek Sykulski ten będzie świadomy a kto nie, to nie, a gadka o zachodniej propagandzie podjeżdża mi onucą, ale jak ktoś
@Aster1981: W Polsce jest problem z partiami politycznymi. Większość mówi to co ludzie chcą usłyszeć, nie mówią czy jest to dobre czy złe, jakie to przyniesie skutki za 5, 10 czy 20 lat
@Niewiemja: jakie oznaczają? Przecież to że Panasiuk i Sykulski robią galę frajerom z kremlowej doliny wiadomo nie od wczoraj i dziecko w podstawówce by to rozgryzło, a dokumentację to oni prowadzą ale dla swoich pracodawców z Moskwy do tego sieją defetyzm i pod płaszczykiem walki o pokój naganiają sobie fanatyków wmawiając im że rassija dobra USA zły demon, hegemon
@mial85: Twoim zdaniem w głównych mediach w Polsce nie ma propagandy, informacje są podawane rzeczowo i zapraszani są prawdziwi eksperci, a nie tylko Ci pasujący pod podawaną narracje?
@Tom3kt: jest propaganda oczywiście, ale nie nazwałbym jej zachodnią, po prostu każdy kanał kreuje rzeczywistość pod swoich widzów i w zależności od tego co włączysz to usłyszysz taką czy inną propagandę, w rosji jest rosyjska propaganda bo tam przekaz jaki może być puszczony do mediów jest wcześniej preparowany przez ośrodek władzy i na każdym kanale leci w gruncie rzeczy ta sama narracja
Moim zdaniem lepiej, żeby takie stowarzyszenie było i my jako zwykli ludzie będziemy bardziej świadomi co dzieje się na naszym ogródku, a nie tylko propaganda zachodnia w mediach...

Twoim zdaniem w głównych mediach w Polsce nie ma propagandy, informacje są podawane rzeczowo i zapraszani są prawdziwi eksperci, a nie tylko Ci pasujący pod podawaną narracje?


@Tom3kt: My nie chcemy jednej propagandy, my chcemy kilka, najlepiej jeszcze głupszych niż ta obecna, żeby
@mial85: Przesłuchać i sprawdzić dokładnie? Co to za pytanie, a jak sie sprawdza jakiegokolwiek innego człowieka? xD Tyle że zwykłego "o którym wiadomo" że sie trzyma z sykulskimi sobie ot tak wyrywkowo służby zatrzymać i sprawdzić nie mogą, jak sie podpisze sam z imienia i nazwiska pod organizacją mogącą działać na szkode państwa to już raczej można
@mial85: To widzisz np. jakbyś wyłączył antypisowską propagandę czyli TVN, to PIS w TVP mogłoby wygadywać jeszcze większe kocopoły niż teraz, dlatego twierdze, że ruskie stowarzyszenia nie powinny być blokowane, będą mogły prostować zachodni przekaz. Moim zdaniem w żadnej branży nie można dążyć do monopolu...
@nightmaar: To powiedz mi sytuacja Polski z Rosją coraz bardziej eskaluje czy jest status quo? Co zrobili Polskie władze aby nie dopuścić do tego konfliktu lub co robią aby go załagodzić?
@Tom3kt: PiS i tak wygaduje co chce i ma TVN gdzieś waląc propagandą o jakiej się Kimowi nie śniło i wątpię że wyłączenie tej stacji by coś drastycznie zmieniło w przekazie, bo nie widzę żeby się w czymkolwiek hamowali, a z tą ruską propagandą musisz zrozumieć że ona nie ma na celu pluralizmu ani żadnego stworzenia równowagi dla zachodnich mediów tylko realizowanie założeń Kremla toteż nie jest i nigdy nie będzie
@Tom3kt: Ja jestem laikiem, ale z mojej laickiej perspektywy mniej boję się atomowej zagłady niż w lutym zeszłego roku. Konflikt eskaluje bo jakiś ochotnik sobie cyknął fotę niedaleko Biełgorodu czy z tego powodu, że zmieniono nazwę na znakach drogowych na Królewiec?

Takie pytanie poza konkursem, czy możesz powiedzieć kiedy i jak Niemcy wypowiedziały wojnę Polsce podczas II wojny światowej?

Poniżej mam taki ciekawy cytat i nie wiem czy jest na poważnie.
to jest kolejna kompromitacja tego państwa i to nie mniejsza niż rakieta pod Bydgoszczą że taki ruski klaun może zarejestrować sobie swoje stowarzyszenie


@mial85: Ta kompromitacja nazywa się wolność, zamordysto.