Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina #wojsko #polska #czolgi #ciekawostki #heheszki

Najnowocześniejszy obecnie seryjnie produkowany rosyjski czołg, czyli T-90M, trafiony pociskiem odłamkowo-burzącym, nie tylko uszkodzenia osprzętu, ale popękały również spoiny skorupy wieży! Problemy Rosjan z trwałością spoin to nic nowego, w przeszłości też mieli.

https://twitter.com/front_ukrainian/status/1666468900324687874?t=Nzc30bNkTwGNijL2pykzSw&s=19
Pobierz ArtBrut - #rosja #wojna #ukraina #wojsko #polska #czolgi #ciekawostki #heheszki

Najn...
źródło: temp_file.png7940635463563848959
  • 9
Najnowocześniejszy obecnie seryjnie produkowany rosyjski czołg, czyli T-90M, trafiony pociskiem odłamkowo-burzącym, nie tylko uszkodzenia osprzętu, ale popękały również spoiny skorupy wieży! Problemy Rosjan z trwałością spoin to nic nowego, w przeszłości też mieli.


@ArtBrut: Tylko pytanie czy pęknięcie spoin po uderzeniu pociskiem odłamkowo-burzącym świadczy o ich złej trwałości skoro nawet nie wiadomo jaki to był pocisk i ile miał w sobie materiału wybuchowego.
ooo to i na wytrzymałości materiałów też się znasz?


@bombastick: Jakbym się znał to bym nie zadał pytania. Ale jak widać Ty nie potrafisz czytać skoro nie zauważyłeś że zadałem pytanie. Idź być osłem gdzieś indziej. Słyszałem że Ukrainie kończy się zasób mięsa i szuka sposobów na ściągnięcie swoich do domu. Może byś im pomógł i wrócił bez wezwania ?
spoina jest trwalsza od spajanego materiału,


@P3tro: No nie wiem. Takie coś znalazłem

W czasie spawania w obrębie działania wysokiej temperatury w stali zachodzą pewne przemiany cieplne, osłabiające jej wytrzymałość. Połączenie spawane zmniejsza wytrzymałość materiału o następujące wartości:


Czyli może i sama spoina jest mocniejsza(nie wiem) ale materiał w pobliżu spoiny jest osłabiony przez temperaturę.
@ArtBrut:

Najnowocześniejszy obecnie seryjnie produkowany rosyjski czołg, czyli T-90M, trafiony pociskiem odłamkowo-burzącym, nie tylko uszkodzenia osprzętu, ale popękały również spoiny skorupy wieży!


IMO to raczej normalne - z naciskiem na raczej. Te pociski i tak mają w ch*j energię, nawet jeśli nie jest tak skoncentrowana w jednym punkcie jak w podkalibrowym.
seryjnie produkowany rosyjski czołg, czyli T-90M,


@ArtBrut: Swoją drogą to nie było tak, że spośród ok. 69 szt tego pojazdu jedynie część była wyprodukowana od zera a reszta została po prostu zmodernizowana?