Wpis z mikrobloga

@ksiezycoweNieruchy: trzeba być ekonomicznym imbecylem aby twierdzić, że bk 2% się aktualnie nie opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest dla mnie ujemnie oprocentowany kapitał. Moje środki w tym czasie będą leżeć na lokacie 12% od dyrektora nie placówki banku, ale dyrektora regionalnego dla całego CEE, który przyleciał do mojego miasta specjalnie ze Szwajcarii, aby uścisnąć mi dłoń i podziękować za zaufanie. nasz tagowy kolega dick jest
trzeba być ekonomicznym imbecylem aby twierdzić, że bk 2% się aktualnie nie opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


rownie dobrze mozna poweidziec, ze 500+ sie nie oplaca.... jak ktos DOPLACA do towaru ktory i tak schodzi w danje cenie, znaczy ze sie OPLACA wziac z doplata....

@danielnieobajtek:
@danielnieobajtek pod postami dicka można znaleźć takie komentarze jego adeptów, które są tam zupełnie normalne i akceptowane. Mimo że to jeden z większych kretynizmow jakie czytałem.
Ogólnie masz rację, ale ostatnio martwię się o to ile to Bailando będzie trwać, inflacja jednak może szybko spaść i bk2% stanie się dość szybko rynkowy.
@ksiezycoweNieruchy: Zerknij na inflacje bazową. Dzięki skrajnie niskiemu opodatkowaniu najbogatszej części społeczeństwa czyli b2b, ludzie na uopach wchodza w drugi próg, będą żądali coraz to wyższych pensji, nie ma imo szans na spadek inflacji bazowej znaczny
Dodajmy do tego 4k minimalnej od 2024, rozbuchanie socjali, tani kredyt właśnie, kierunek został obrany. Nie widzę możliwości żeby w ciągu 5 lat bk2% jakkolwiek zrównał się poziomem z udzielanymi rynkowymi kredytami, 10 lat to już bardziej wrózba z fusów ale still co człowiek będzie do przodu to jego
@ksiezycoweNieruchy: popatrz sobie historycznie jak ciężko się zbijalo inflację do celu. Do tego dodaj beka2%, 800+, 13,14,15 i cuda na kiju. Patrz na inflację bazowa oraz miesiac do miesiąca. Aktualnie CPI spada przez wysoka baza ale z każdym miesiącem będzie wolniej spadać i jest duża szansa, że zatrzyma się na 8-10% a dalej nie będzie chciała spadać. Co wtedy?
Przecież inflacja spada i to bardzo wyraźnie.


@ksiezycoweNieruchy: mówisz o tej inflacji r/r, gdzie w 2022r. było 15%+, a teraz tylko koło 13%?
Generalnie NBP ma potencjał w swoich zasobach do tworzenia analiz i różnych modeli, ale co z tego skoro nie pozwalają wszystkim członkom RPP się z tym zapoznać.
Nie znam się na ekonomii, tym bardziej w skali makro, ale przytoczę kilka faktów i opinii ekonomistów:
od paktu sopockiego zaniechane
jeśli masz rację to bk2% to deal życia. Oby tak było, chociaż według wszelkich prognoz i projekcji do 26 roku inflacja ma się zbliżyć do celu.


@ksiezycoweNieruchy: patrzysz tylko na jedną stronę medalu. Druga jest taka że żeby zdusic inflację do celu należy podnieść stopy. Projekcja NBP zakładala zejście do celu w 2026r biorąc pod uwagę obecne stopy oraz brak dodatkowego rozdawnjctwa przez rząd. Jako że rozdawnictwo będzie a inflacja bazowa