Wpis z mikrobloga

Ktoś siedzi w kredytach i mógłby się wypowiedzieć o tych warunkach? Straszne złodziejstwo czy raczej nic lepszego dzisiaj nie znajdzie? Na pewno prowizja do likwidacji i marża do negocjacji. Pytanie czy będę skłonni do takich obniżek. Na jakich warunkach braliście kredyt/kredyt w PKO w ostatnim czasie?

Z góry dziękuję za pomoc.

#kredythipoteczny
#nieruchomosci
#mieszkanie
#mieszkaniedeweloperskie
#stopyprocentowe
#deweloperka
WalerianDuch - Ktoś siedzi w kredytach i mógłby się wypowiedzieć o tych warunkach? St...

źródło: kredyt

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@WalerianDuch: siostra właśnie bierze. Kwota prawie dwukrotnie wyższa, ten sam okres kredytowania, nieruchomość to dom wolnostojący z działką. W mbanku zero prowizji, marża 1,69 lub 1,49 jeśli nieruchomość ma certyfikat charakterystyki energetycznej ze współczynnikiem EP poniżej 70.
W banku handlowym 1,69 bez prowizji ale nieruchomość musi być oddana do użytkowania na dzień podpisania umowy. W ING 1,79 bez prowizji. Reszta tak jak u ciebie albo gorzej.
Aha, siostra jest pracownikiem sektora
  • Odpowiedz
@WalerianDuch: nikt nie będzie z tobą noegocjowal kredytu na śmieszna kwotę 450k. Jakbyś brał na 40m to może i tak. Zresztą w bankach jest już taki ruch, że nie muszą walczyć o klientów, a w wakacje to będą żniwa.
  • Odpowiedz
@francoisinho: Nie każdy bank ma specjalną ofertę dla pracowników sektora bankowego, ale co do zasady to masz rację z pracą w okienku. Jak brałem kredyt ~3 lata temu właściwie tylko 4-5 banków miały dedykowaną ofertę, z czego nie wszystkie były lepsze niż oferty ogólnodostępne na rynku. Właściwie głównie liczy się firma, w której pracujesz. Nie musisz mieć styczności z pieniędzmi nawet w najmniejszym stopniu. Możesz być równie dobrze programistą czy recepcjonistą
  • Odpowiedz
@majkel88: Próbować zawsze można, nic nie traci. Niemniej, szanse na powodzenie są minimalne. Wielu ludziom wydaje się, że pani w okienku będzie chciała negocjować, bo przyszedł klient, który chce wziąć 500k kredytu i to on dyktuje warunki. W rzeczywistości to są drobniaki i nikt nie będzie negocjował przy takich kwotach, które właściwie na nikim nie robią wrażenia, poza osobami, które pierwszy raz kupują mieszkanie i nie widziały takich pieniędzy nawet na
  • Odpowiedz
@WalerianDuch: Miesiąc temu brałem w PKO na stałych stopach -> 0,5% prowizji, 5-letnia stopa bazowa 5,77%, marża 1,68% -> łączne oprocentowanie roczne 7,45% (czyli 7,55% po rezygnacji z ubezpieczenia na życie).
  • Odpowiedz
@francoisinho: ale serio pytasz czy heheszki?
Jeśli serio to chyba chodzi o podmiot będący pracodawcą. Czyli analityk z AML czy programista z centrali jest "bankowcem" ale krysia z okienka w pierdziszewie zatrudniona na outsourcingu czy na bieda b2b już nie.

A co do kredytów to kiedyś większośc banków miała preferencyjne kredyty pracownicze, potem zdaje się był wyrok NSA (?) że oferta pracownicza musi być kierowana do wszystkich pracowników sektora, nie tylko
  • Odpowiedz
@francoisinho tak, jak masz pracę na poziomie, a nie na magazynie to można liczyć na benefity związane z działalnością danej firmy. Do tego trzeba wykazać jednak jakieś umiejętności, np. czytanie ze zrozumieniem, lub zdolność do analizy, a także często kulturę osobistą.
  • Odpowiedz
Ktoś siedzi w kredytach i mógłby się wypowiedzieć o tych warunkach?


@WalerianDuch: Jeśli nie masz ograniczeń związanych z wysokością, źródłem dochodów lub nieruchomością to dostępne są ciekawsze oferty. PKO BP to oferta z kosztem początkowym w postaci prowizji, wysokim oprocentowaniem - prawie 9% i drogim ubezpieczeniem na życie. Z tego ostatniego można zrezygnować po otrzymaniu kredytu. W innych bankach dostępne są oferty bez prowizji, z tańszym ubezpieczeniem i niższym oprocentowaniem.

Zwróć
  • Odpowiedz
@marcpol a wiesz może jakiego WIRON będziemy używać we wzorze 1 lipca? Z jednego dnia czy 3M?


@ksiezycoweNieruchy: Ustawa wspomina o wskaźniku średniej kwartalnej stopy stanowiącym iloczyn wskaźnika WIRON obowiązującego w dniu 1 lipca 2023 r. i współczynnika 1,2.
  • Odpowiedz