Wpis z mikrobloga

#zdrowie #chipsy #dieta #pytanie #pytaniedoeksperta #jedzenie

Jak odstawić chipsy ? Umiem cukier, umiem jeść mniejsze porcje, wmuszam w się te paskudne warzywa zamiast smaźonego mięsa codziennie, ale to moja wielka słabość. Mam obciążenie kardiologiczne w wywiadzie rodzinnym plus problemy z ciśnieniem (lvl 29). Chcę to zrobić dla siebie. Miał ktoś z tym problem ? Dla mnie to porównywalne do papierosów albo kawy. Źle się z tym czuję, ale 3-4 paki duże jem tygodniowo, będzie już kilkanacie lat. Nie mam nadwagi, jestem w normie BMI (fakt że zero kondycji). Czym to najlepiej ze zdrowych rzeczy zastąpić, żeby dało radę to utrzymać ? Pytam serio.
  • 15
  • Odpowiedz
@Holzlevsky: Zamień czipsy na popcorn, najlepiej odtłuszczony. Pic rel. O wiele mniej kalorii no i w pytę błonnika. Jak redukowałem to robiłem sobie ten właśnie popcorn i czasem do niego dorabiałem w osobnym naczyniu na gęsto odżywkę białkową. Maczałem sobie w niej popcorn i wcinałem. ;) Smaczne, zjedzenie czegoś takiego zajmuje dużo czasu więc się zdążysz nasycić zanim skończysz. Sam popcorn też idzie wszamać. ;)
scorp02 - @Holzlevsky: Zamień czipsy na popcorn, najlepiej odtłuszczony. Pic rel. O w...

źródło: Screenshot_2

Pobierz
  • Odpowiedz
@Holzlevsky: Co za konował powiedział żebyś odstawił mięso? odstawia się węgle/cukier/tłuszcze trans. Spróbuj, choćby dla beki, miesiąc karniwora ale takiego prawilnego, stracisz łaknienie na syf, przerabiałem to.
  • Odpowiedz
  • 0
@Holzlevsky pewnie ciągnie cie do podjadania wieczorem. ( ͡º ͜ʖ͡º) jak jesz codziennie to rób sobie wyzwania typu "jutro nie jem" i ciesz się z małych kroków. Nie uda się to się nie załamuj tylko próbuj dalej. :) wytrzymasz dzień bez chipsów, to super, następnie dwa, trzy a w końcu tydzień..
Dobrym zamiennikiem na podjadanie jest popcorn, a jem pomidorki koktailowe (1 ma ponoć 3kcal). Kroje je
  • Odpowiedz
@Holzlevsky: Próbowałeś chrupiących, ale zdrowych przekąsek?
Kup sobie seler naciowy, albo paprykę, pokrój w słupki, do tego gęsty jogurt który możesz doprawić przyprawami i spróbuj sobie ten seler maczać.
Może akurat Ci zasmakuje?
  • Odpowiedz
@tripex: bo cały czas siedzi w głowach wielu ludzi w tym lekarzy, ze mięso to zło. Powtarzają te androny pacjentom, którzy zamiast kawałka steka z masłem będą jeść kasze z olejem słonecznikowym.
  • Odpowiedz