Wpis z mikrobloga

Źródło: twitter.com/PabloMoralesPL

Pigułka „dzień po”… marszu

Słów kilka

Trudno w dwadzieścia cztery godziny wyjść z emocji po tak niezwykłym wydarzeniu. Wydarzeniu, które skalą przerosło wszystko, co widzieliśmy w Polsce od ponad 40 lat.

Skutecznie z resztą pomagają w tym hieny z publicznych mediów oraz obyczajowo im pokrewni politycy PiS. Szok, którego doznali po półmilionowym marszu przeciwników reżimu im. Jarosława Kaczyńskiego był tak dojmujący, że stracili kontakt z rzeczywistością. I zaczęli typowy dla siebie szturm...

Okazało się, że nie umiemy śpiewać hymnu, brudzimy, używamy niecenzuralnych słów, jesteśmy potomkami esbeków a nade wszystko kipi w nas nienawiść.

Nienawiść tak ogromna, że pośród tych pół miliona obywateli nie znalazł się nawet jeden, który rzuciłby racę czy petardę w kierunku mijanego Ministerstwa Sprawiedliwości czy Pałacu Prezydenckiego.

Nie oszukujmy się – miejsc, które nie są wśród zwolenników opozycji darzone specjalną estymą. Widzicie, nawet jeden nienawistny bandyta nie walnął butelką w gmach uosabiający skundlenie wymiaru sprawiedliwości przez duet Ziobro-Kaczyński. Zaiste, straszna hołota demonstrowała ulicami stolicy…

Kiedy zerknę pamięcią wstecz, przypominam sobie Marsz Niepodległości i atak pisowskich bibliofilów na EMPIK - stąd wiem, że w konkurencji kultura także nie mamy szans…

Idźmy dalej. Pośród tłumu tych obrzydliwych nienawistników stał nie kto inny, jak Pereira. Twarz znana większości demonstrantów. Tak samo jak podobizna Urbana w okresie stanu wojennego. I co? Czyżby Samuel doznał jakichkolwiek szykan? Uszczerbku na zdrowiu? Ktoś potraktował go chociażby złym słowem? Otóż, nie… Plan nie powiódł się i medialny błazen reżimu spokojnie nadawał pośród nas.

Ba, okazało się, że gość nie zna słów hymnu. Akurat jemu można to wybaczyć. Tak zacny patriota nie musi kalać się tak przyziemną czynnością, jak śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. I to z jaką hołotą!

Według rządowych mediów - ciosem zaś w morale marszu była awionetka, która przeleciała nad nami niosąc transparent „Do Berlina”. Cholera, nie zauważyliśmy tego wymyślnego szturmu na nasze umysły. Być może dlatego marsz się udał…

Policjanci, których spotykaliśmy byli nieliczni, uśmiechnięci, wyluzowani. Zero teleskopowych pałek. Zero gazu w ryj za złe słowo o Słońcu Bałtyku. Zero ciosu „z barbary”… Jakimś cudem udało się skompletować polskiej policji ludzi myślących i nie agresywnych. Nie wiem jak, ale brawo za dobór kadr!

Więcej, wychodzi na to, że pięćset tysięcy nienawistników pilnowało mniej stróżów prawa, niż jednego spotkania Kaczyńskiego z rozkochanymi w nim wyborcami. Klasyczny paradoks nienawiści.

Policjanci po prostu tak uwielbiają Jarosława, że sami za nim jeżdżą. Nienawidzą zaś zdziczałej opozycji i dlatego zostawili nas samych sobie.

Wszystkich zaś przebiła TVP Ściek, która operowała w tłumie wyzbywszy się uprzednio wszelkich motywów mogących zdemaskować ich firmę. I wiecie co? Czynili to nie dlatego, że się bali. Oni po prostu wiedzą, jak obleśny zawód wykonują i jest im wstyd spojrzeć ludziom w oczy. Zwykłym, porządnym, przyzwoitym obywatelom.

I na koniec. Rzeczywiście kilka razy krzyknęliśmy, co myślimy o PiS. Używając przy tym nie do końca politycznych słów. Fakt!

Przypomnę jednak, że gdy w latach osiemdziesiątych nasi ojcowie i dziadowi śpiewali: „A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści” – mało kto wówczas się oburzał. Każdy wiedział „o co kaman”. Bo proste przesłanie przeciwko prostackiej, chamskiej, dyktatorskiej władzy ma swoją moc i siłę. Nic się tu nie zmieniło!


#marsz #warszawa #marsz4czerwca #lextusk #bekazpisu #demokracja #tvpiscodzienny
Pobierz Davvs - Źródło: twitter.com/PabloMoralesPL 
Pigułka „dzień po”… marszu
Słów kilka
Tru...
źródło: 56922a8186eebc4ab4535b25c76278867bff77497179846ce4ca39284e2b86d9
  • 13
@oluchna: O ile dobrze pamiętam najpierw "szybki sąd" skazał normlanie tego kulącego się typa, dopiero jak się nagrania pojawiły to sprawa się zmieniła. Ciekawe co by było gdyby nie to nagranie?

Swoją drogą ciekawe myślenie, że jak się władza zmienia to nagle "cyk" i cała policja się zmienia i swoje standardy czy działania. Jedyne co to pewne grupy społeczne mogą być bardziej na celowniku lub mniej.
@nozyczkisieodezwa: przypomnij sobie teraz jak wygladają policjanci którzy byli na strajku kobiet - same kominiary, brak emblematów (wbrew rozporządzeniu) i tajniacy z pałami
Przypominam, że złamali rękę dziewczynie.
@oluchna: No widzisz :). Wiesz czemu napisałem, że jak dla mnie policja nagle nie zmieniła się z dnia na dzień tylko ewentualnie inne grupy społeczne odczuwają różnicę? Bo akurat wywodzę się ze środowiska patriotów? kibiców? narodowców? (sam nie wiem jak się dokładnie określić, mniejsza z tym) - które za poprzedniej władzy dostało mocno w kość. Myślisz, że wtedy to tak łatwo było pociągnąć do odpowiedzialności policjanta, że każdy prawilnie, zajebiście, zero
@oluchna: IMO mam pytanie - nie wiem jak było na strajkach kobiet, nie wiem jak teraz tragicznie represjonuje policja. No, ale powiedzmy, że X lat temu się bujwałem mocno w środowisku narodowców/kibiców. Nic złego nie robiłem, żadnych krzywych akcji - jestem bardzo spokojną osobą i miałem dobre intencje.

Powiedz mi jak bardzo dla ciebie czasy się zmieniły i różnią jak np. po jednym z marszów byłem świadkiem, jak wleciała policja na
@oluchna: no widzisz role się odwróciły :) w 2011 przez tych parchów z antify którzy stanęli na trasie marszu policja spacyfikowała ludzi. Oczywiście platformiarze zgazowali i spałowali ludzi z marszu którzy byli tam legalnie i chcieli przejść w zarejestrowanym marszu. Zamiast wynieść grupke syfiarzy z trasy marszu. Ze strajkiem kobiet zachowywali się jak z jajkiem w porównaniu z wydarzeniami za czasów platfusów
nozyczkisieodezwa - @oluchna: no widzisz role się odwróciły :)  w 2011 przez tych par...
@oluchna: nie zasłaniaj się płcią. Macie takie same prawa. A ja pamiętam nienawistne komentarze wobec ludzi z marszu w 2011/12/13/14/15, Ci sami ludzie, znajomi szli teraz w strajkach kobiet. Role się odwróciły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem wygrało PiS i nagle bez bicia i gazowania marszu niepodległości