Wpis z mikrobloga

@banzi: Powtórzę to co już nie raz pisałem: jak ktoś w Departamencie Stanu czy Pentagonie sobie dziś przypomni rosyjskie żądania z grudnia 2021 o wycofaniu NATO z Odrę, to pewnie dostaje ataku kolki ze śmiechu. Cała nadmuchana rosyjska rzekoma potęga, odgrażanie się światu, licytowanie ponad własną wartość okazało się jednym wielkim blefem. Balonik pękł. Rosjanie skompromitowanie się kompletnie i totalnie, jedyne, co im jeszcze ratuje status w miarę poważnego gracza, to
@banzi: Twierdzenie Blinkena jest całkowicie bezsensowne. Po pierwsze dlatego, że to nie Kreml twierdził, że ma drugą armię świata, tylko taki jest ranking rosyjskiej armii w indeksie Global Firepower. Po drugie dlatego, że armia ukraińska mimo kolejnych fal mobilizacji i gigantycznej pomocy NATO przez ostatnie pół roku potrafi jedynie spowalniać postęp armii rosyjskiej.
potrafi jedynie spowalniać postęp armii rosyjskiej.


@joazaxa: copium grube xD Jedno z najbiedniejszych panstw Europy rozdupcylo druga armie w indeksie global fajerpałer. Flota czarnomorska zezlomowana razem ze sztabem. 2000 czolgow potwierdzone zdjeciami. We de we wyląowalo z nieba w #!$%@?.
Ale na pocieche - prezydent fiutin nie ucierpiał w ataku ukraińskich dronów na kreml xD
@JPRW: czy Rosja produkuje deuter? Czy Rosja wydobywa lit? Jeśli nie (a NIE) - to nie mają możliwości podtrzymania efektywności swojej broni termojądrowej (czyli 90% swojego arsenału). Kumaci w temacie śmieją się z kacapskiego "arsenału" zwłaszcza po odczytaniu nie dawno odtajnionych raportów Pentax-u z lat 1991-1993. Produkują jakieś wynalazki z resztek plutonu typu głowice 800kt ważące sześć razy tyle co amerykańskie 475kt i myślą, że ludzie co siedzą w temacie i
@slapdash: LOL. Możesz powtarzać te propagandowe brednie natomiast nadal Rosja jest na drugim miejscu w indeksie Global Firepower i przez ostatnie pół roku Ukraina jedynie spowalnia postępy rosyjskiej armii.
@joazaxa: przez ostatnie pół roku 3 dniowej operacji specjalnej najbiedniejszy kraj Europy JEDYNIE spowalnia postępy rosyjskiej armii, która jest na drugim miejscu w indeksie Global Firepower. Proszę, zredagowałem trochę twoje brednie. Po tym co kacapki pokazały przez prawie półtora roku jestem pewny, że gdyby jakiekolwiek regularne wojsko NATO uczestniczyło w tym konflikcie to po tygodniu na kremlu wisiałaby flaga wolnej rosji
najbiedniejszy kraj Europy JEDYNIE spowalnia postępy rosyjskiej armii, która jest na drugim miejscu w indeksie Global Firepower.


@rimyi: Zgadza się. Najbiedniejszy kraj Europy, dzięki militarnej pomocy państw NATO przekraczającej 70 mld dolarów i kosztem życia setek tysięcy swoich obywateli spowalnia postępy armii rosyjskiej.

jestem pewny, że gdyby jakiekolwiek regularne wojsko NATO uczestniczyło w tym konflikcie to po tygodniu na kremlu wisiałaby flaga wolnej rosji


Twoja pewność bardzo przypomina pewność rosyjskich propagandystów,