Wpis z mikrobloga

Tak się żyje powoli na tej wsi, gdy ma się kredyt.
Mini ratka 3500 PLN z czego kapitał stoi praktycznie w miejscu, więc mieszkanie się nie spłaca tak jak obiecali wykopowi fliperzy i handlarze betonu. Jak doliczyć opłaty za to mieszkanie ~800 PLN, to wyjdzie że trzeba wywalić 4300 PLN/msc by móc mieszkać. Pomijam już to, że wyprztykali się wcześniej z oszczędności życia na wkład własny i wykończenie.

Czyli wychodzi na to, że kredytobiorca zarabiający średnią krajową czyli 5400 netto #!$%@? przez 24 dni w miesiącu na dach nad głową, który w większości przypadków to kurnik 50m2 na jakimś Jagodnie czy tam Ursusie xD To już chłop pańszczyźniany miał lżej, bo #!$%@?ł tylko 5-7 dni w miesiącu na swego pana.

Przysłowiowa miska ryżu urealniła się szybciej niż byście się tego spodziewali. Największa beka z tych, którzy uważają że dostając ten kredyt osiągnęli sukces bo inflacja im go spłaca xDDD

#nieruchomosci #bekazpisu #finanse #ciekawostki
mookie - Tak się żyje powoli na tej wsi, gdy ma się kredyt.
Mini ratka 3500 PLN z cze...

źródło: 346262234_924083655469730_367535975898508107_n

Pobierz
  • 96
@mookie kolejny co się nie lubi z matematyką. Zrobiłbym teraz wszystko żeby być w sytuacji jak piszesz, bo mój dług straciłby 15%, a odsetek zapłaciłem 8%. Ale ty przecież nie wierzysz w te bzdury które wypisujesz, nie chciałeś się ze mną założyć że jak będą te spadki w tym roku to ja usuwam konto, a ja w tym roku będą wyraźne wzrosty to ty usuwasz.
PLN/msc


@mookie: Co to za przelicznik?

kredytobiorca zarabiający średnią krajową czyli 5400 netto

chłop pańszczyźniany miał lżej, bo #!$%@?ł tylko 5-7 dni w miesiącu na swego pana.


@mookie: Dałeś sam kredyt, na dodatek bez podatków - mieszasz dwie rzeczy. System, gdzie chłop utrzymywał rodzinę już minął, więc mało kto bierze sam kredyt, zazwyczaj dwie osoby pracują.

Co do reszty pełna zgoda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: nie, prawo bankowe nie jest normalne. Po 10latach splacania mialem w koncu stosunek kapitalu do odsetek 80/20 to z dnia na dzien zmienilo sie na 10/90. gdzie najpierw odsetki?
  • 11
Zrobiłbym teraz wszystko żeby być w sytuacji jak piszesz, bo mój dług straciłby 15%, a odsetek zapłaciłem 8%


@ksiezycoweNieruchy: możesz tutaj robić fikołki z matematyki, ale dla Kowalskiego liczy się ile płaci raty oraz ile zostaje mu miesięcznie na życie i na przyjemności.

Skoro lubisz #!$%@?ć przez 30 lat dla wirtualnych zysków to okej, inni wolą te pieniądze przeznaczyć na podróże, hobby czy inne przyjemności, bo życie jest zwyczajnie krótkie i
Przysłowiowa miska ryżu urealniła się szybciej niż byście się tego spodziewali. Największa beka z tych, którzy uważają że dostając ten kredyt osiągnęli sukces bo inflacja im go spłaca


@mookie:
Mit polegał na tym, że "przecież inflacja, kredyt warto brać bo coraz łatwiej będzie spłacać".
A tutaj recesja, zwolnienie, obcinanie pensji - nawet w IT (w niektórych gałęziach), wydatki coraz wyższe bo inflacja.
Spłacać będzie się dało bo pracy i tak jest
  • 35
@LaurenceFass: otóż to, tylko tacy kokosowi chłopcy jak @ksiezycoweNieruchy pomijają całe otoczenie, że dochód rozporządzalny Kowalskiego się kurczy z miesiąca na miesiąc właśnie przez inflacje, a praca jest coraz mnie pewna, bo zakłady zaczęły się zamykać, mniejsze firmy oparte dotąd o tanią siłę roboczą też upadają.

Zaś mini-ratkę trzeba będzie płacić miesiąc w miesiąc przez te 30 lat i o ile da się związać koniec z końcem, to jest to okupione