Wpis z mikrobloga

Kyrwa, mireczki, taka refleksja mi się nasunęła po obejrzeniu filmu Thor : Mroczny Świat, chociaż odnosić się ona może nie tylko do tego konkretnego przypadku, ale również innych filmów, w których pojawiają się pewne zagadnienia, o których mowa będzie w następnym zdaniu, bo ile można nie stawiać kropki. Oczywiście chodzi mi o naukowy język, a właściwie pseudonaukowy, którym się posługują bohaterowie, pewne zjawiska, pojęcia, które dla zwykłego Kowalskiego mogą się wydawać hurr durr superhiperzajebiście naukowe, ale dla kogoś, kto chociaż trochę zna się na fizyce, astrofizyce, oglądnął trochę programów naukowych i poczytał trochę naukowych prac, to słuchając tego, co mówią w filmach, moja reakcja wygląda dokładnie jak na gifie poniżej. " Gurwa, no ludzie, proszzzz ... "

PS. Nie, nie jest to ból dupki, no, może leciutki, ale samo przejdzie, nie potrzeba maści ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, i żeby nie było, lubię filmy sci fi i fantasy, w mojej skali Thor 2 lepszy niż 1, dałem 8/10. Dobra, akcja, dobre efekty, fabuła jak zawsze musi troszkę kuleć, także myślę, że ocena nie jest przesadzona.

PS2. Aha, #!$%@? mnie jeszcze to jak w filmach przedstawiają naukowców, jako geniuszy, ale też jakichś totalnie #!$%@? inbiarzy motzno ;__;

#recenzja #nauka #filmy #oswiadczenie #refleksja #fizyka #astrofizyka #thor #scifi #film
Pobierz LubieDlugoSpac - Kyrwa, mireczki, taka refleksja mi się nasunęła po obejrzeniu filmu ...
źródło: comment_jzHrWIPKFjscn1kuJK9BLGYYTFzWja4U.gif
  • 5