Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracait #frontend
wybaczcie że piszę z anonimowych, ale wolę tak, gdyż niektórzy kojarzą mnie z konta. Myślę mocno o przebranżowieniu się na front-enda, przy intensywnej nauce chciałbym składać CV już pod koniec roku.
Wiem, że temat wielokrotnie był wertowany na setkach stron i różnych forach, ale mam konkretne pytanie: Czy to prawda że obecnie dostać się na front-end (entry-level) jest niemal niemożliwe? Z tego co czytam na forach dla programistów, to wyczuwalne jest w tym roku znaczne spowolnienie w branży, więc zapotrzebowanie na początkujących jest niemal żadne.Dodatkowo na stanowisko junior front end ma spływać nawet tysiące CV. Macie jakieś spostrzeżenia albo bezpośrenio doświadczenia w tym temacie?
#programista15k #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: to prawda. Ja zaczynałem studia w 2017 i już w 2019/2020 nie było kolorowo na froncie (backend jeszcze dało się dostać) a od 2023 to w ogóle tragedia na rynku. Nawet firmy, które 1.5 roku temu brały każdego byle miał skończone studia mocno ograniczyły rekrutację. A też nie kończyłem jakiejś podrzędnej uczelni tylko MIM (i po rozmowie praktycznie zawsze miałem ofertę), ale aktualnie to nawet pierwsza rozmowę techniczną ciężko dostać.
@mirko_anonim: więcej frontendowcow, rynek wytrzyma. Serio skoro startujesz jak od zera to nie możesz wybrać czegoś innego? Frontend jest klepany przez znaczna większość świeżakow a IT na serio conajmiej 5-8 różnych innych ścieżek, nie mowie ze tam się dostaniesz od ręki ale ten frontend od którego aż mdli nie jest jedynym rozwiązaniem
@mirko_anonim: prowadziłem rekrutację na junior fronta na początku roku, ponad 600 cv. Z czego około połowa jako tako ogarniała framework. Ostatecznie zatrudniliśmy jedną osobę za najniższą krajową na UZ.
@mirko_anonim: W tym roku brałem udział w 1 rekrutacji, mały polski SH(dwa oddziały, razem około 70-80 osób). Szukali około 10 osób. Przy rozmowie wyszło że w poprzednich latach "lubili" zatrudnić kilku juniorów/entry ale od ponad roku szukają ludzi z minimum 3-5 letnim doświadczeniem. Jako powód podali dwie rzeczy: coraz niższy poziom juniorów oraz horrendalne ilości CV na które nie mieli czasu, w sensie aby przeglądać i wybrać z 20-30 kandydatów z