Wpis z mikrobloga

@Black_Sparrow: Mam Avanta H30-D z 2021 i jestem mega zadowolony. Różnica z H60 jest "tylko" w osprzęcie. Ale weź pod uwagę, że to moja pierwsza szosa i nie mam porównania ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Z minusów H60-ki może to, że hamulce, to mechaniczne Tektro, ale z kolei H30 w tej chwili, to ponad 9k ( ͡° ʖ̯ ͡°), chociaż czasem zdarzy się jakaś
@Black_Sparrow: Według rozmiarówki rzeczywiście 57 byłoby dla Ciebie w sam raz, bo jesteś praktycznie na końcu zakresu. Ale powiem tak... najlepiej byłoby się przymierzyć. Mam 181 cm wzrostu, jak siedziałem w sklepie na 53, to wydawała mi się za mała. Finalnie kupiłem 55 (bo i tak to był jedyny dostępny wtedy rozmiar H30, na którego się napaliłem), i... wydaje mi się, że rower jednak mógłby być mniejszy :D, bo wymieniałem już
@Black_Sparrow: sprawdzilem jeszcze raz, i jednak zanizone a nie zawyzone, dla przykladu rozmiar 57 avanta ma faktyczny rozmiar ramy 54,5 a rozmiar 60 57.5, one maja inna geometrie nizej dupa wyzej przod, typowo endurance
@Black_Sparrow: Ostatnio zamieniłem Tribana RC100 na Avanta H-40 2023. Spodziewałem się większej różnicy. Rozmiarówka producenta wydaje mi się ok. Wybierałem między ramą 53 a 55 (mam 180 cm), wybrałem 55, ale jest na styk. Większy rower jest stabilniejszy co jest fajne na zjazdach i na płaskim. Mniejszy jest zwinniejszy, co jest lepsze na podjazdach i w mieście. Jak masz krótkie nogi to rozważyłbym testowanie większego rozmiaru, żeby dopasować "reach" ale IMO