Wpis z mikrobloga

Naszło mnie tak teraz. Jakiś czas temu byłem na tripie francja/włochy. I często tamtejsze stacje są samoobsługowe - tzn. jest terminal, wkłada się kartę i się tankuje. Jezu jakie cudowne to było. Zero zbędnego pitolenia typu: a hot doga pan chce? a kawę? a może batona? karta witaj? karta spier**laj?
Zastanawia mnie czemu w naszym kraju się to nie przyjęło(tak, wiem odpowiedziałem sobie wcześniej już)?

#paliwo #samochody #motoryzacja #rozkminy
  • 12
@Kroshkar: a u nas coraz mniej takich stacji... Dawniej było więcej. No ale w sytuacji gdy niemała część dochodów stacji pochodzi ze sprzedaży innych produktów, stawianie takich stacji jest dla sieci strzelaniem sobie w kolano.
@Kroshkar: na orlenie mozna płacic aplikacją. Chyba to polega na tym że doładowuje się aplikację, później skanuje kod przy dystrybutorze i pobiera należność z tego co się doładowało
@Kroshkar: u nas mordo branża paliwowa bardzo specyficzna jest, ciężko tam jakkolwiek funkcjonować, mój znajomy miał killka stacji przez kilka lat, i wszystko elegancko się układało, a w pewnym momencie urząd skarbowy, który wydał mu zwolnienie z vatu, uznał, że jednak mu te zwolnienie z vatu nie przysługuje no i proszę w tej chwili zapłacić kilka milionów pln vatu którego nie płacił, bo zaraz komornik wjeżdza i dom zabierze xD
Oczywiście
@Hissis: kraj z kartonu, słyszałem już o tym nie raz. Fajnie mu jeszcze ten zaległy VAT policzyli jakby sobie to do kieszeni schował, co nie zmienia faktu że majętny gość skoro posiadał stacje paliw xD
@reakwon: no jak posiadał, to był majętny, jak przestał posiadać i poszedł do normalnej pracy, to taki majętny nie jest xD
To często się wydaje ludziom, że ktoś kto ma dobre samochody, czy tam jakieś spoko życie na poziomie to ma od razu miliony na koncie w Luksemburgu i może żyć jak pączek w maśle do końca życia xD
Auta oczywiście leasingowane, więc jak tracisz źródło dochodu to przestajesz płacić leasingi,
@Kroshkar: na orlenie mozna elegancko appka - podpinasz karte lub applepay/googlepay i to jest luksus a jak masz auto na firme to automatycznie faktura przychodzi na maila. mozna tez orlen payem kupic np. plyn do spryskiwaczy bez wchodzenia na stacje xD poza tym nie wiem jak na innych stacjach ale na orlenie tez chodza ludki i oferuja placenie bez wchodzenia do lokalu