Wpis z mikrobloga

@BrianEno: O wszystkie oplaty, ba nawet mozesz poprostic o wsyzstkie rachunki z ostatnich 3 miesiecy do wgladu. Jest to dozwolone prawnie. Dzieki temu zobaczysz, czy nie zaniza rachunkow.
Jaki termin wypowiedzenia umowy
Warto przejrzec umowe co do usuwania usterek. PRzyjmuje sie ze
1) normalne zuzycie naprawiasz Ty (zarowki, jak cos sie odkreci)
2) to co w scianach lub wynika z wieku sprzetu - wlasciel

Jesli chcesz kupic swoje miszkanie kiedys, to
tak, juz to widze, ze Ci ktos obniza kilkaset zlotych na kawalerce w duzym miescie, gdzie jest kilkadziesiat osob chetnych zeby wynajac xD


@majkel88: każde mieszkanie jakie od kogoś wynajmowałem czy to była kawalerka czy 80m2 negocjowałem. Zwykle 10-15% się urwało.
@majkel88: wcale nie znegocjowalem centrum duzego miasta do ceny ponizej rynkowej. tylko ze wygladam i jestem osoba ktora placi i jest bezproblemowa
@BrianEno: Do tego, co pisze @Rudz1elec dorzucę jeszcze szybkie zgłoszenie tego, co nie działa albo jest uszkodzone w mieszkaniu. Wieki temu nie zaraportowałam, że drzwiczki szafki są obniżone, a tym samym szafka się nie domyka i szanowana Pani Babcia próbowała wmanewrować mnie w koszt wymiany całego mebla.
@BrianEno: z moich doświadczeń, to przede wszystkim przejrzyj wszystkie płytki ceramiczne na podłogach i ścianach, wszystkie umywalki, wanny itd, obejrzyj podłogę, ściany i meble. Najlepiej zrób wiele zdjęć/nagraj film. Nagraj na płytę CD/DVD i zrób kopię dla właściciela i dołącz do umowy jako załącznik. Wszystkie uszkodzenia, które zobaczysz spisz na protokole i też dołącz do umowy żeby właściciel się pod tym podpisał.