Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Zastanawia mnie, w jaki sposób rozwój #sztucznainteligencja wpłynie na rynek pracy. Czy jest możliwość, że - poza automatyzacją wielu aktualnych zawodów - stworzy pulę wygodnych i dobrze opłacanych stanowisk związanych z bezpieczeństwem #ai? Jeśli tak, czy istnieją/powstaną takie, które będą w zasięgu możliwości utalentowanych osób, które nie dysponują umiejętnościami z zakresu #matematyka i #programowanie?

#pytanie #inteligencja #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

Pobierz mirko_anonim - #biedanonim
Zastanawia mnie, w jaki sposób rozwój #sztucznainteligencj...
źródło: MAR-3714_WEB_Infographic_AIinNumbers_Q419_v2-04-scaled-1
  • 9
@mirko_anonim: z 30% programistów webowych klepaczy + testerów zostanie zwolnionych i zautomatyzowanych w ciągu kilku lat. To są fakty, wystarczy posłuchać osób które się tym zajmują i sie znają, automatyzacja jest pewna. Tylko jacyś klepacze kodu z X letnim doświadczeniem gadają, że AI nie jest w stanie w żaden sposób ich zastąpić xD

Programiści co tworzą języki, frameworki, systemy operacyjne, niskopoziomowi, spece od algorytmów, AI raczej nie maja się czym martwić
Jaka praca będzie bezpieczna to trudno powiedzieć. Ale ja, będąc już w infosec, wymyśliłem sobie że zajmę się teraz właśnie tym: bezpieczeństwem AI. Zakładam, że niedługo będzie ono w centrum każdej firmy więc kształcę się właśnie z podstaw i pilnie śledzę rynek.