Wpis z mikrobloga

Ostatnio mi tutaj doradzali, że jak bardziej zależy mi na mięśniach niż na sile, to najlepiej wyrzucić siady z planu i zastąpić czymś innym. Jakie ćwiczenie dać zamiast siadow? Ew ewentualnie co zmienić, bo mój typowy dzień nóg wyglada tak:

Przysiady 3s rozgrzewkowe + 4s robocze
RDL 4s
Suwnica 4s
Czwórki na maszynie (prostowanie) 4s
Dwójki ma maszynie (uginanie)
Łydki na maszynie stojąc 6s

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 38
@eurytion jak ci zależy na mięśniach, a nie na siłę to przede wszystkim wyrzuć obciążenie i zwiększ powtórzenia. Za 20 lat stawy podziękują.
@wnocy no właśnie już sam nie wiem jak to z tymi powtórzeniami, jeden mówi ze lepiej więcej, drugi ze jak się robi mniej ale tez do upadku to hipertrofia działa tak samo xD
@eurytion: Żeby budować mięsnie, to ciało musi mieć impuls czyli twój mięsień musi być wystarczająco mocno i długo przetyrany, żeby organizm powiedział "OHO, musimy być większe, bo nie dajemy rady!"

Osiągasz to miksem ciężaru i powtórzeń. Robiąc za mało powtórzeń, nie osiągniesz odpowiedniego czasu pod napięciem, robiąc za dużo, stracisz za dużo czasu. Dlatego ważny jest odpowiedni mix.

Dlaczego izolacje? Bo łatwiej trenować bliżej upadku!
@eurytion: Hipertrofia zawsze występuje. Możesz sobie w uproszczeniu wyobrazić że np. jak ćwiczysz w zakresie powtórzeń 1-3 to 60% efektu to będzie siła a 40% hipertrofia a np. 8-15 to 40% siła a 60% hipertrofia. Oczywiście to są liczby z dupy ale żeby ci zobrazować, że to zawsze jest balansowanie między jednym a drugim i zawsze zyskasz siłę i mase mięśniową tylko w innych proporcjach
@eurytion: ja pirdole, objętość jak dla typa ze stażem 3+ lata. Chyba, że faktycznie jesteś już powoli " weteranem" ? najlepiej rozbić to na 2 serie treningowe, trening na partie mięśniową 2x w tyg daje najlepsze efekty. Przysiadów bym nie wyrzucał, po prostu.
ja pirdole, objętość jak dla typa ze stażem 3+ lata. Chyba, że faktycznie jesteś już powoli " weteranem" ? najlepiej rozbić to na 2 serie treningowe, trening na partie mięśniową 2x w tyg daje najlepsze efekty. Przysiadów bym nie wyrzucał, po prostu


@dietetikko: xDDDD to jest objętość dla świeżaka naturala , a chlop z 3+ letnim stażem by na tym nie urosnął.

Robicie 3 ćwiczenia i 10 serii na trening i
@In_thrust_we_trust: robienie bicepsu jak najbardziej ma sens robić nawet 3x tydzień, ale jak się robi podciąganie i wiosło to wystarczy robić 1 ćwiczenie 3 serie i gotowe, raz na głowę długą, raz na głowę krótką, a ostatni dzień brachialis
@Pozytywny_gosc: czym masz to poparte? bro science? Poszukaj sobie literatury na ten temat i dowiesz się, że dla osoby poczatkującej 10 serii na partie mięśniową to optymalna liczba. Zbliżanie się do 20 serii tygodniowo zostawiamy dla osób zaawansowanych. Na mniejsze partie to kwestia 6-8 serii.
poza tym pozdrawiam z progresowaniem, jeśli zaczynasz od 20 serii na partie tygodniowo. W takim tempie po roku cwiczenia siedzisz na silowni 2h 4x w tyg.


@dietetikko: siedze 5x 2h w tygodniu i progresuje po latach. Jeśli byś był doświadczony to wiedziałbyś, że w tym sporcie występuje coś takiego jak personalna adaptacja. To co głosi nauka to ogólne wytyczne uśrednione, ale to nie znaczy że akurat dla ciebie to będzie optymalne
@dietetikko: poza tym typowy plan WK dla początkującego FBW 4x tydzien, na którym pół polski ćwiczyło pierwsze 1-2 lata na siłce i zrobiło niezły progress i masz aż 27 SERII o #!$%@?, chyba nikt na tym planie nie urosnie, przeładowane gówno dla hiper zaawansowanych xDDDDDD
P.....c - @dietetikko: poza tym typowy plan WK dla początkującego FBW 4x tydzien, na ...

źródło: sucker

Pobierz