Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie zagłosuję na Konfederację? Bo im zwyczajnie nie wierzę

Fani Konfederacji zaślepieni ideą niskich i prostych podatków zapominają o jednej rzeczy, za każdą wielką ideą stoją ludzie i to ludzie będą te idee wprowadzać w życie. Co jeśli idea jest wielka a ludzie wprowadzający będą mali? Co jeśli politycy nie sprawdzeni w rządzeniu nie podołają i zamiast wielkiej obniżki podatków, obniżą 3 podatki, podniosą 5 a wszystkich krytykujących będą wyzywać od lewaków. Kto ich wtedy rozliczy? Ich elektorat który dał się nabrać po raz 10?

Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują. I trzeba całych pokoleń, aby to zmienić, aby wnieść światło. Nim to nastąpi, często ci, co obalili dyktatora, mimowolnie i wbrew sobie działają jako jego spadkobiercy, kontynuując swoją postawą i sposobem myślenia epokę, którą sami zniszczyli.- Ryszard Kapuściński

Tak proszę państwa wygląda idealizm w praktyce, nie warto głosować na idee bo to pierwszy krok do całkowitego rozczarowania gdy przyjdą pierwsze problemy.

Prawo i sprawiedliwość, dobra zmiana, wystarczy nie kraść, walka z układami, ochrona rodziny, obrona wiary i polskości co zostało z tych haseł? Kto dalej w to wierzy a ile osób ma odruchy wymiotne gdy słyszy te frazesy?

Was kuce czeka to samo, pierwszy krok już duża część z was zrobiło - bezgranicznie uwierzyliście swoim politycznym idolom w chwytliwe hasła. Wielkie nadzieje to podstawa a potem twarde lądowanie w politycznej rzeczywistości

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #bekazlewactwa #konfederacja #4konserwy #neuropa
  • 29
nie przeszkadza ci to pisac innym zeby nie glosowali na konfederacje. Skoro nie piszesz innym na kogo maja glosowac to nie pisz im na kogo maja nie glosowac bo robisz z siebie durnia.


@Bloodhorn: partyjny bocie, niech ludzie głosują na kogo chcą byleby nie na PiS i Konfederację bo to do reszty #!$%@? ten kraj, zadowolony?
byleby nie na PiS i Konfederację bo to do reszty #!$%@? ten kra


@Zaqwsxe: wyzej wrzuciles screena. Przeczytaj na nim punkt 2 o ile potrafisz czytac bo szczerze zaczynam w to watpic.
@Bloodhorn: gościu oszczędź sobie tej dociekliwości w poznaniu nieodkrytej prawdy

Przecież ty nie pytasz na kogo głosować żeby zrewidować swoje poglądy, zweryfikować czy faktycznie warto oddać głos na partię X bo jest lepsza od Y
Ty pytasz po to żeby ZAATAKOWAĆ, gdy ja napiszę że przykładowo: zagłosuję na PO to zacznie się jazda że jestem płatnym trollem PO wraz z wykazem 200 afer PO, jedyna niewiadoma to na którym miejscu będzie
Pobierz Zaqwsxe - @Bloodhorn: gościu oszczędź sobie tej dociekliwości w poznaniu nieodkrytej ...
źródło: obraz_2023-05-16_170655548
zagłosuję na PO to zacznie się jazda że jestem płatnym trollem PO wraz z wykazem 200 afer PO, jedyna niewiadoma to na którym miejscu będzie afera z Trzaskowskim i 20 groszami


Gdy napiszę że głosuję na Biedronia, będę płatnym trollem Biedronia, i wykazem wszystkich afer SLD ze wszystkich wieków.


@Zaqwsxe: zaczyna mnie to juz konkretnie bawic xD

ANI RAZU nie nazwalem cie trollem ani botem. Za to:

@Bloodhorn: partyjny bocie,
@Bloodhorn: gościu ale ty jesteś ananas, nie wierzę że ktoś sam z siebie, dla dobra idei pisze 50 komentarzy dziennie w obronie swojej ulubionej partii za darmo, jeśli jednak się mylę i piszesz to wszystko za darmo, to zwyczajnie jesteś głupi i za jakiś czas będziesz żałował tego co robiłeś. A koalicja PiS-Konfa będzie katalizatorem tego żalu.

Z mojej strony to tyle, powiedziałem Ci już jak wygląda sytuacja, nie wiem na
nie wierzę że ktoś sam z siebie, dla dobra idei pisze 50 komentarzy dziennie


@Zaqwsxe: cos ci napisze tylko czytaj uwaznie. Siedzisz?

Tylko w tym wpisie wysrales juz 12 komentarzy xD

I to nie piszac czegos pozytywnego tylko srajac jad na partie ktorej nie lubisz. Jak smutne trzeba miec zycie zeby robic cos takiego? ( )

nie wiem na kogo zagłosuję, może pojawi się ktoś nowy