Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie zagłosuję na Konfederację? Bo im zwyczajnie nie wierzę

Fani Konfederacji zaślepieni ideą niskich i prostych podatków zapominają o jednej rzeczy, za każdą wielką ideą stoją ludzie i to ludzie będą te idee wprowadzać w życie. Co jeśli idea jest wielka a ludzie wprowadzający będą mali? Co jeśli politycy nie sprawdzeni w rządzeniu nie podołają i zamiast wielkiej obniżki podatków, obniżą 3 podatki, podniosą 5 a wszystkich krytykujących będą wyzywać od lewaków. Kto ich wtedy rozliczy? Ich elektorat który dał się nabrać po raz 10?

Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują. I trzeba całych pokoleń, aby to zmienić, aby wnieść światło. Nim to nastąpi, często ci, co obalili dyktatora, mimowolnie i wbrew sobie działają jako jego spadkobiercy, kontynuując swoją postawą i sposobem myślenia epokę, którą sami zniszczyli.- Ryszard Kapuściński

Tak proszę państwa wygląda idealizm w praktyce, nie warto głosować na idee bo to pierwszy krok do całkowitego rozczarowania gdy przyjdą pierwsze problemy.

Prawo i sprawiedliwość, dobra zmiana, wystarczy nie kraść, walka z układami, ochrona rodziny, obrona wiary i polskości co zostało z tych haseł? Kto dalej w to wierzy a ile osób ma odruchy wymiotne gdy słyszy te frazesy?

Was kuce czeka to samo, pierwszy krok już duża część z was zrobiło - bezgranicznie uwierzyliście swoim politycznym idolom w chwytliwe hasła. Wielkie nadzieje to podstawa a potem twarde lądowanie w politycznej rzeczywistości

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #bekazlewactwa #konfederacja #4konserwy #neuropa
  • 29
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: Ja tam przede wszystkim poddałbym w wątpliwość to, czy Konfederacja w ogóle chce obniżać jakiekolwiek podatki, jako że już wielokrotnie zaznaczali, że to takie o bajki dla naiwnych wyborców, a w rzeczywistości nic z tego by nie było nawet, gdyby chcieli.

I w sumie najlepsze, że patrząc po przekroju wiekowym wyborców Konfederacji, to i tak tego PiT w większości nie płacą, bo PiS zniósł do 26 rż xD
  • Odpowiedz
  • 1
Ja tam przede wszystkim poddałbym w wątpliwość to, czy Konfederacja w ogóle chce obniżać jakiekolwiek podatki, jako że już wielokrotnie zaznaczali, że to takie o bajki dla naiwnych wyborców, a w rzeczywistości nic z tego by nie było nawet, gdyby chcieli.


@aegispolis: Właśnie o tym napisałem, przecież w tej partii nie ma jasnego stanowiska na wiele kluczowych kwestii a kuce się cieszą że jedni mówią tak a drudzy inaczej i to
  • Odpowiedz
  • 36
przecież w tej partii nie ma jasnego stanowiska na wiele kluczowych kwestii


@Zaqwsxe: Za to działają na tych samych falach w kwestiach średniowiecza światopoglądowego.
Nawet jeśli nie obniżą podatków to przynajmniej polska będzie konserwatywnym rajem pełnych "zdroworozsądkowości" jak Białoruś czy też Rosja tylko pod Watykańskim zarządem powierniczym.
  • Odpowiedz
  • 0
@wiesiu2: zastanawia mnie czy w ogóle iść na wybory, każdą partią jestem rozczarowany na minus, opozycja dała się wciągnąć PiS w socjalną karuzelę której już nie zatrzymamy aż całkowicie nie zbankrutujemy, naiwnie wierzę że może jeszcze przez te pół roku ktoś nowy (ale wiarygodny) się odpali ale stawka jest tak wysoka a PiS tak silny u władzy że oni każdego "niezależnego" mogą z łatwością zniszczyć. Nie ma na kogo głosować.
  • Odpowiedz
  • 3
za to działają na tych samych falach w kwestiach zamordyzmu światopoglądowego.


@Njal: to mnie przeraża że idea super-katolickiego państwa gdzie wszystko będzie podporządkowane religii ma jeszcze jakichkolwiek wyznawców w Polsce, czy Ci ludzie nie pamiętają Ligi Polskich Rodzin? notabene partii gdzie kariery zaczynali Berkowicz, Bosak czy Winnicki? Tak te tuzy wolnego rynku którzy od wieków są liberałami gospodarczymi, 15 lat temu mieli poglądy gospodarcze bardziej socjalne.
Zaqwsxe - >za to działają na tych samych falach w kwestiach zamordyzmu światopoglądow...

źródło: obraz_2023-05-16_135244504

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: a ja zagłosuje bo nie ma lepszej alternatywy. Pozostałe partie #!$%@?ą ten kraj.
Już niedługo głosowanie na waloryzacją które zgłosiła PO. Zobaczycie które partie poprą.

Tak samo jak wszystkie poprzednie głosowania.
Dlatego im jako jedynym wierzę bo widzę jak głosują a nie co kto #!$%@?.

Za każdym razem zgodnie z tym co obiecywali głosują przeciwko nowym podatkom i rozdawnictwu.

Nawet w sprawie aborcji, od zawsze publicznie mówią że są przeciwni
  • Odpowiedz
  • 2
a ja zagłosuje bo nie ma lepszej alternatywy.


@scarecrov: skoro jesteś liberałem gospodarczym to dlaczego nie zagłosujesz na partię Dziambora i Kuleszy? To ma być partia wolnościowa bez Hitlera bez Putina i liberalna obyczajowo

Dlatego im jako jedynym wierzę bo widzę jak głosują a nie co kto #!$%@?.


Za każdym razem zgodnie z tym co obiecywali głosują przeciwko nowym podatkom i rozdawnictwu.


@scarecrov: Największy problem jest taki że nie ma
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: Odnoszę wrażenie, że jesteś bardzo oczytanym człowiekiem, bardzo chętnie wejdę w polemikę.

Fani Konfederacji zaślepieni ideą niskich i prostych podatków

To tylko twoja wypaczona perspektywa obrazu sympatyków konfederacji. Czy jest ona może rzetelna i powstała ona na wskutek twojego obcowania z całym przekrojem społeczeństwa który akurat swoje prawo wyborcze wykorzystuje do głosowania na konfederacje?

zapominają o jednej rzeczy, za każdą wielką ideą stoją ludzie

Za każdym dużym bochenkiem chleba również
  • Odpowiedz
  • 2
To tylko twoja wypaczona perspektywa obrazu sympatyków konfederacji. Czy jest ona może rzetelna i powstała ona na wskutek twojego obcowania z całym przekrojem społeczeństwa który akurat swoje prawo wyborcze wykorzystuje do głosowania na konfederacje?


@siadatajta: Serio to jest twój argument? Że trzeba poznać WSZYSTKICH wyborców konfy żeby wyrobić sobie zdanie o nich? Przecież każdy widzi co się dzieje na wykopie, jak wyznawcy Konfy obrzucają wszystkich dookoła gównem, gość z mojego screena
  • Odpowiedz
  • 0
jedynie dzisiaj juz drugi wpisujesz sie w schemat:


@Bloodhorn: zaraz zaraz, kolego zarzucasz mi że nie napisałem na kogo będę głosował używając tekstu "jedynie dzisiaj już drugi wpisujesz się w schemat" składnia trochę dziwna ale rozumiem że jestem drugą osobą dziś która nie napisała na kogo zagłosuje a tą pierwszą jest jakiś kolo z wpisu z 9.05? Nawet przy takiej #!$%@? jak data musisz manipulować partyjny bocie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Bloodhorn: gościu co jest z tobą nie tak? W pierwszym linku który wysłałeś kieruje do twojego wpisu z 9.05, potem wrzuciłeś drugi link który kieruje do jeszcze innego wpisu, już z dzisiaj. Wkleiłeś nie ten link który chciałeś i ty coś piszesz o zmniejszaniu dawek XD co za partyjny dzban
Zaqwsxe - @Bloodhorn: gościu co jest z tobą nie tak? W pierwszym linku który wysłałeś...

źródło: obraz_2023-05-16_160317864

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: napisalem ze wpisujesz sie w schemat jako drugi dzisiaj i wrzucilem link do wspomnianego schematu a ty sie sprules ze to nie z dzisiaj tylko z 9 maja.

Jak sie nauczysz czytac to ci bedzie prosciej w zyciu.
  • Odpowiedz
  • 2
napisalem ze wpisujesz sie w schemat jako drugi dzisiaj i wrzucilem link do wspomnianego schematu a ty sie sprules ze to nie z dzisiaj tylko z 9 maja.


@Bloodhorn: gościu czy ty masz taki problem napisać: " SORRY #!$%@?ŁO MI SIĘ, WKLEIŁEM NIE TEN LINK DO WPISU CO TRZEBA, BARDZO PRZEPRASZAM, WKLEJAM DRUGI RAZ POPRAWNY" i byłby koniec dyskusji

Wow, partyjne konto od miesiąca zrobiło prawie 3000 akcji na wykopie, około
Zaqwsxe - >napisalem ze wpisujesz sie w schemat jako drugi dzisiaj i wrzucilem link d...

źródło: obraz_2023-05-16_161629898

Pobierz
  • Odpowiedz
Ty serio dalej nie zrozumiales tego co napisalem? Po prostu wow...
Jak ci kobieta w szkole mowila ze masz przeczytac na jutro to co napisal autor ksiazki to tez sie do niej prules ze jest idiotka bo on to napisal 200 lat temu? XD

50 KOMENTARZY DZIENNIE


@Zaqwsxe: super ogromnie duzo. W tej jalowej dyskusji tlumaczenia ci podstaw jezyka polskiego pisze wlasnie 5 komentarz. I tak to sie gromadzi.

BO JA
  • Odpowiedz