Wpis z mikrobloga

25lvl. Cieszę się że rozwaliłem wszystkie oszczędności (160 tys w sumie wydałem) . Nic mi nie daje takiego spokoju jak brak oszczędności ( oprócz poduszki finansowej) do tego cieszę się że wziąłem kredyt w 2021r gdybym go teraz nie miał wraz z mieszkaniem wleciała by chyba depresja. (Stałe 6%)
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #finanse
mat0707 - 25lvl. Cieszę się że rozwaliłem wszystkie oszczędności (160 tys w sumie wyd...

źródło: temp_file.png4712283189767504024

Pobierz
  • 84
@kptDoopa: za 30 lat będziesz mógł kupić za złotówkę :)

I kupiłem już nie jedno mieszkanie. I tak - jak lokuję w coś pieniądze to oceniam na ile będą szanse żeby ich nie zmarnować.
@majkel88: No widzisz, a są tez tacy (w tym ja) , którzy którzy kupują mieszkanie/dom w celu mieszkania tam, i jeśli mieszkanie za x lat będzie z jakiegoś powodu warte i o połowę mniej warte niż teraz, to mnie to #!$%@?, bo kupuję, żeby mieszkać, a nie sprzedawać.
@mpetrumnigrum

@mat0707: a ja się zastanawiam jakim cudem można uzbierać 160 tys zł oszczędnosci w wieku 25 lat. Gdy to w wieku 25 lat kończy się studia a prędzej człowiek dorywczo pracuje aby siebie utrzymać i nic nie wydaje.

Wyjechałeś za granicę po liceum czy spadek po rodzinie?


Do roboty chodziłem już w czasie technikum więc zaraz po szkole start był łatwy. Nadgodziny mieszkanie z rodzicami, dobre zarządzanie kasa trochę szczęścia
a ja się zastanawiam jakim cudem można uzbierać 160 tys zł oszczędnosci w wieku 25 lat.


@mpetrumnigrum:

Jak pracujesz w IT to załóżmy, że pracujesz od 20 roku życia, mieszkasz z rodzicami 5 lat i z palcem w dupie możesz uzbierać z 2 razy tyle albo więcej nawet jak umiesz zarządzać kasą.
Ludziom w jego wieku z dużego miasta przypominam, że kolega mieszkał całe życie z rodzicami i odkładał + pracował za granicą. Więc jeśli myślisz, że Ty i Twoje studia + kawalerka wynajęta osiągniesz coś takiego to lepiej zdobywaj karierę tam gdzie dalej się karierujesz i popraw profil na linkedinku.
@mat0707: ja miałem giga-farta. Kupiłem pierwsze mieszkanie w 2016 i w 2022 je sprzedałem za trzy razy tyle, za ile je kupiłem. Z tego, co "zarobiłem" wystarczyło na 20% wkładu własnego na DOM i jeszcze zostało mi odpowiednio dużo, bym mógł do końca spłacić samochód, zrobić nowe ogrodzenie i kupić sprzęt ogrodowy.

No, ale eksperci z wypoku wiedzą lepiej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@O2O2122

Ludziom w jego wieku z dużego miasta przypominam, że kolega mieszkał całe życie z rodzicami i odkładał + pracował za granicą. Więc jeśli myślisz, że Ty i Twoje studia + kawalerka wynajęta osiągniesz coś takiego to lepiej zdobywaj karierę tam gdzie dalej się karierujesz i popraw profil na linkedinku.


Pracował w Polsce jak coś na wsi. Cieszę się że mieszkam w małej miejscowości. Usługi tutaj są mega tanie względem miast wojewódzkich.
@gokotgo

trochę nie czaje czy chwalisz sie czy zalisz. W jaki sposób brak oszczędności i mieszkanie w kredycie ratuje Cię przed depresja?


Chłopie teraz z mini ratka 1200zl to sobie na luzie mogę żyć. Jakieś Wakacje za granicą czy coś to nie będzie problem ( w sumie i tak latałem sobie) . Oszczędności jak będę chciał to będę miał ale raczej wszystko #!$%@?ę aby żeby była poduszka finansowa na kilka Msc bez