Wpis z mikrobloga

25lvl. Cieszę się że rozwaliłem wszystkie oszczędności (160 tys w sumie wydałem) . Nic mi nie daje takiego spokoju jak brak oszczędności ( oprócz poduszki finansowej) do tego cieszę się że wziąłem kredyt w 2021r gdybym go teraz nie miał wraz z mieszkaniem wleciała by chyba depresja. (Stałe 6%)
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #finanse
mat0707 - 25lvl. Cieszę się że rozwaliłem wszystkie oszczędności (160 tys w sumie wyd...

źródło: temp_file.png4712283189767504024

Pobierz
  • 84
@mat0707 a wcześniej z 160 000 PLN oszczędności nie mogłeś na luzie żyć? Po prostu nie rozumiem co to ma wspólnego z ratunkiem od depresji, tylko o to mi chodzi. Bo Twoja sytuacja zarówno przed jak i po zakupie mieszkania raczej nie była powodem do dołowania się.
@mat0707: dobry bait. Takie kuchnie robiło się w 2016 kolego. Już nawet takich płyt nie produkują, a Zbyszek skrecacz gdyby usłyszał że chcesz taką kuchnie w 2021 to by się przewrócił z krzesłem na podłogę wylozoną 200 zlotowymi banknotami
@rafal-heros

@mat0707: dobry bait. Takie kuchnie robiło się w 2016 kolego. Już nawet takich płyt nie produkują, a Zbyszek skrecacz gdyby usłyszał że chcesz taką kuchnie w 2021 to by się przewrócił z krzesłem na podłogę wylozoną 200 zlotowymi banknotami


Co xd?
@gokotgo

a wcześniej z 160 000 PLN oszczędności nie mogłeś na luzie żyć? Po prostu nie rozumiem co to ma wspólnego z ratunkiem od depresji, tylko o to mi chodzi. Bo Twoja sytuacja zarówno przed jak i po zakupie mieszkania raczej nie była powodem do dołowania się.


Ta i z tych 160k zaraz by gówno zostało. Dzięki temu że dużo rzeczy kupiłem w tamtym roku, uratowałem kilkanaście tys bo tak wszystko podrożało
@mat0707: dopiero jak to sprzedasz i na tym zyskasz to będzie oznaczało, że uratowałeś cokolwiek. To, że się w ciągu roku obkupiłeś jakimiś rzeczami, a w tym roku kupiłbyś mniej rzeczy nie znaczy, że cokolwiek uratowałeś. Po prostu wydałeś pieniądze na coś, co chciałeś, to można zrobić w każdej chwili i w każdym momencie. I dalej nie rozumiem jaki to ma związek z depresją.
@gokotgo

@mat0707: dopiero jak to sprzedasz i na tym zyskasz to będzie oznaczało, że uratowałeś cokolwiek. To, że się w ciągu roku obkupiłeś jakimiś rzeczami, a w tym roku kupiłbyś mniej rzeczy nie znaczy, że cokolwiek uratowałeś. Po prostu wydałeś pieniądze na coś, co chciałeś, to można zrobić w każdej chwili i w każdym momencie. I dalej nie rozumiem jaki to ma związek z depresją.


To nie jest mieszkanie na sprzedaż.
mat0707 - @gokotgo
@mat0707: dopiero jak to sprzedasz i na tym zyskasz to będzie ozna...

źródło: temp_file.png2353706627497117003

Pobierz
@mat0707: skoro nie jest na sprzedaż, to nie wiem po co kalkulujesz ile niby zyskałeś. Tak samo mogłeś rok temu pojechać na 3 wycieczki i teraz kalkulować sobie, o kurde dobrze, że rok temu jednak pojechałem, bo w tym pojechałbym tylko na 2. Gdybanie o potencjalnych korzyściach z wydawania pieniędzy i konsumowania oszczędności. Dokładnie w taki sam sposób "zyskała" osoba, która w 2019 kupiła nowy samochód z salonu - teraz, po
@mat0707: To uczucie gdy w 2017 roku zarobiles 100k na gieldzie BTC a do zakupu kawalerki zostalo Ci tylko 20k potrzebne ale kurs zaczal leciec na leb na szyje a nie mogles grac na spadki bo wtedy nie bylo takich opcji i straciles wszystko i wyszeldes na zero wiedzac ze juz nigdy nie zarobisz tak latwo takich pieniedzy by moc kupic sobie wlasne mieszkanie
pieczonyszczurz_ogniska - @mat0707: To uczucie gdy w 2017 roku zarobiles 100k na giel...

źródło: flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8

Pobierz
@kipowrot

: 160k za kuchnię? no nie powiem na grubości, ale pokaż resztę co tam jest takiego fajnego, markowy ekspres RANCILIO jest?


Kuchnia 20.800zl całość wyjdzie 360k 50% wkładu
@gokotgo

: dopiero jak to sprzedasz i na tym zyskasz to będzie oznaczało, że uratowałeś cokolwiek. To, że się w ciągu roku obkupiłeś jakimiś rzeczami, a w tym roku kupiłbyś mniej rzeczy nie znaczy, że cokolwiek uratowałeś. Po prostu wydałeś pieniądze na coś, co chciałeś, to można zrobić w każdej chwili i w każdym momencie. I dalej nie rozumiem jaki to ma związek z depresją.


To co miałem czekać i w tym
@mat0707: Ja Ci nie mówię co miałeś robić. Kupiłeś to co chciałeś, wtedy kiedy chciałeś. Mówię tylko, że głupotą jest doszukiwanie się w tym zysku. Wydawanie pieniędzy nigdy nie jest zyskiem, jest zwykłą konsumpcją. A już w ogóle nie rozumiem jak taki ruch może ratować przed depresją. Kilkanaście tysięcy więcej, to tylko kredyt dłuższy o rok, jeżeli zakładasz, że inflacja będzie dalej tak samo #!$%@?ć, to to samo byś zyskał wydając
a ja się zastanawiam jakim cudem można uzbierać 160 tys zł oszczędnosci w wieku 25 lat. Gdy to w wieku 25 lat kończy się studia a prędzej człowiek dorywczo pracuje aby siebie utrzymać i nic nie wydaje.


@mpetrumnigrum: wystarczy zaczac prace w wieku 18 lat, odkladac miesiecznie z 2000 CBL i po 7 latach masz 168 000.

Where problem? Wielu ludzi studiuje zaocznie i pracuje na etacie.
@promatiq

>a ja się zastanawiam jakim cudem można uzbierać 160 tys zł oszczędnosci w wieku 25 lat. Gdy to w wieku 25 lat kończy się studia a prędzej człowiek dorywczo pracuje aby siebie utrzymać i nic nie wydaje.


@mpetrumnigrum: wystarczy zaczac prace w wieku 18 lat, odkladac miesiecznie z 2000 CBL i po 7 latach masz 168 000.


Where problem? Wielu ludzi studiuje zaocznie i pracuje na etacie.


Dokładnie. Pracując i