Wpis z mikrobloga

Obczajcie to: syn mój najstarszy @tymon_syn_acidda idzie od września do pierwszej klasy szkoły podstawowej Serious business
W związku z tym mieliśmy ostatnio spotkanie na którym były omawiane cele i założenia.
W skrócie:
- klasy max 10 osób (ja jako rocznik '82 pamiętam, że było nas po 40 osób xD), więc będzie można podejść indywidualnie do dziecka
- brak zadań domowych!, wszystko co dziecko ma się nauczyć będzie chłonęło na zajęciach
- Pani dyrektor przypomniała rodzicom, żeby nie popełniali błędu dodatkowych zajęć po szkole. Dzieciństwo ma upływać na oczywiście też nauce, ale po szkole to jedynymi zajęciami dodatkowymi mają być najwyżej jakieś sportowe.
- Tłumaczyła też, że jedną z najgorszych rzeczy jakie możemy zaserwować dzieciom to porównywanie do innych oraz wyścig szczurów. Zadała też pytanie: czy teraz z perspektywy czasu uważamy (my jako #rodzice) że ta szóstka albo piątka z historii była niezbędna? A może nasze życie byłoby takie same gdybyśmy wtedy dostali tylko czwórkę?
- Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem, ale to nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o wyniki 8 klas to przy tych założeniach szkoła jest No1 w #walbrzych. Uściślając: jest w czołówce a niektórych wynikach idą łeb w łeb z jedną, inną szkołą.
- Rozmawiałem też wcześniej z rodzicami, którzy mają tam dzieci w podstawówce (moje bąki chodzą tam do przedszkola, stąd znam innych) i co poniektórzy mówili, że ciężko było im przestawić swoje myślenie na nowy tryb, ale ostatecznie wszyscy są zadowoleni.

Witamy w programie budzących się szkół :)

Szkoła jest niepubliczna i trzeba płacić, ale spokojnie średnio zarabiający rodzice mogą sobie pozwolić na to. Nie mówiąc o tym, że 500 plus (a niedługo 800 :P) może spokojnie większą część pokryć.

#dzieci #szkola #edukacja
  • 168
to czemu nie nauczysz córki jeździć na rowerku?


@szad7: problem w tym, że dopiero wczoraj wyjechaliśmy pierwszy raz sprawdzić jak będzie, na już normalnym rowerku.
nie byłeś w stanie dzieciaka nauczyć jazdy na rowerze? ty jesteś ojcem czy chłopak żony?


@sotilas: poleciałeś się spruć do moderacji więc odpiszę Tobie trochę inaczej, mniej dosadnie ;)

imputujesz mi czas dokonany i starasz się dezawuować, taki białorycerzyk ale jak chcesz mogę dać dobie kontakt do byłej, ma tu nawet konto, pisz śmiało, może przypadniecie sobie do gustu ;)
@acidd: To zostaje teraz przywalanie się o posprzątanie pokoju, bo nie będzie już nic o odrabianiu lekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem za i słyszałem, że sprawdza się to w innych krajach. Jednak będę niszczycielem dobrej zabawy oraz uśmiechu dzieci i przypomnę, że korelacja to niekoniecznie przyczynowość. Po pierwsze, czy te wyniki szkoły, to jest średnia z wyników wszystkich uczniów, czy bardziej olimpiady i konkursy? Uwaga na
Pobierz
źródło: DEPLOYS-Military-German-Bismarck-battleship-assembly-building-blocks-compatible-bricks-blocks-educational-Hobbies-toys
@acidd punkt 3 oczywiście z dupy. Ile to dziecko kosztowałyby 2 godziny w tygodniu uczenia się czegoś, co się przyda/da satysfkacje, typu instrument/język/programowanie Lego?
Te klasy 10 osób to spore zdziwienie, bo normalnie może ich być az 30.
W sumie nie wiem, czy 10 to nie jest trochę za mało, mniej osób to mniejsze możliwości dopasowania się i zakolegowania, no ale lepiej 10 już 30.
Co do zadań domowych to tak i
@daeun u mnie w okolicy prywatna podstawówka to 840 zł miesięcznie + wpisowe.
Jak dla mnie chore kwoty, a do tego ryzyko wylądowania w snobistycznym środowisku i to raczej większe, niż w przypadku wybrania najlepszej szkoły publicznej.
@barman84 @OrzechowyDzem warto dodać też odnośnie tej jakości nauczania że niepubliczne szkoły to januszexy xd często robią z nauczycielami tak, że nie dostają wypłaty za lipiec i sierpień, więc istnieje ryzyko, że nauczycielka nie dość, że ma więcej godzin, to jeszcze pracuje gdzie indziej, bo musi zarobić na 2 miesiące bez wypłaty xd
@acidd: No tak, bo na dodatkowych zajęciach to kopią rowy xD
Dodatkowe zajęcia to przede wszystkim zabawa, chyba że ktoś zmusza do gry na instrumencie to wtedy nie.
@Shatter: dlatego też warto sprawdzić np. jak często zmieniają się nauczyciele (jeśli prywatna szkoła ma cały czas otwartą rekrutację na kilka stanowisk przedmiotów podstawowych, typu: matematyka, j. polski, j. angielski - to jest spora szansa, że nauczyciele szybko odchodzą. Skoro tak, to ciężko oczekiwać "jakości".)
- brak zadań domowych!, wszystko co dziecko ma się nauczyć będzie chłonęło na zajęciach

@acidd: a co jak któreś, albo twoje nie wchłonie na zajęciach? Dostanie gwiazdkę zamiast kwiatuszka, żeby tylko płatek śniegu nie poczuł się oceniany? Może już pomału zbieraj na psychologa.

Pani dyrektor przypomniała rodzicom, żeby nie popełniali błędu dodatkowych zajęć po szkole. Dzieciństwo ma upływać na oczywiście też nauce, ale po szkole to jedynymi zajęciami dodatkowymi mają być