Wpis z mikrobloga

Obczajcie to: syn mój najstarszy @tymon_syn_acidda idzie od września do pierwszej klasy szkoły podstawowej Serious business
W związku z tym mieliśmy ostatnio spotkanie na którym były omawiane cele i założenia.
W skrócie:
- klasy max 10 osób (ja jako rocznik '82 pamiętam, że było nas po 40 osób xD), więc będzie można podejść indywidualnie do dziecka
- brak zadań domowych!, wszystko co dziecko ma się nauczyć będzie chłonęło na zajęciach
- Pani dyrektor przypomniała rodzicom, żeby nie popełniali błędu dodatkowych zajęć po szkole. Dzieciństwo ma upływać na oczywiście też nauce, ale po szkole to jedynymi zajęciami dodatkowymi mają być najwyżej jakieś sportowe.
- Tłumaczyła też, że jedną z najgorszych rzeczy jakie możemy zaserwować dzieciom to porównywanie do innych oraz wyścig szczurów. Zadała też pytanie: czy teraz z perspektywy czasu uważamy (my jako #rodzice) że ta szóstka albo piątka z historii była niezbędna? A może nasze życie byłoby takie same gdybyśmy wtedy dostali tylko czwórkę?
- Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem, ale to nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o wyniki 8 klas to przy tych założeniach szkoła jest No1 w #walbrzych. Uściślając: jest w czołówce a niektórych wynikach idą łeb w łeb z jedną, inną szkołą.
- Rozmawiałem też wcześniej z rodzicami, którzy mają tam dzieci w podstawówce (moje bąki chodzą tam do przedszkola, stąd znam innych) i co poniektórzy mówili, że ciężko było im przestawić swoje myślenie na nowy tryb, ale ostatecznie wszyscy są zadowoleni.

Witamy w programie budzących się szkół :)

Szkoła jest niepubliczna i trzeba płacić, ale spokojnie średnio zarabiający rodzice mogą sobie pozwolić na to. Nie mówiąc o tym, że 500 plus (a niedługo 800 :P) może spokojnie większą część pokryć.

#dzieci #szkola #edukacja
  • 169
@acidd: Jest jeden minus którego nie bierzesz pod uwagę. Dziecko uczone pod kloszem w takiej elitarnej szkole nie będzie miało styczności z niekomforotwymi sytuacjami i lekką patologią wśród dzieci i nie będzie wiedziało jak na dane sytuacje reagować w przyszłości. Nie będzie miało do czynienia ze złem, niesprawiedliwością, rywalizacją. Prawdopodobnie nie będzie myślało pod prąd i np nie będzie uciekać z lekcji z kolegami jak "normalni" chłopcy w jego wieku. Uważaj
@acidd: dobrze ze nie ma zadan domowych, pamietam jak sie przeprowadzilem z Polski do Norwegii w gimnazjum i polska edukacja nie wychodzila dobrze w porownaniu, szczegolnie postawa i zachowanie nauczycieli ktorych chyba denerwowalo ze w ogole musza z nami miec zajecia + nieskonczonosc ocen na semestr zeby przypadkiem nie bylo zadnego tygodnia bez stresu, gdzie w Norwegii ma sie 3-4 oceny z jednego przedmiotu w semestrze. Przez cala edukacje w Norwegii
@acidd w NL to standard i naprawdę rewelacyjna metoda nauczania. Tu nawet mój młody książek i zeszytów do domu nie targa. Co ciekawe podobny tryb jest wprowadzony w szkółkach piłkarskich. Jak najmłodsze dzieciaki grają przeciwko sobie to nawet nikt nie liczy goli / wyniku meczu. Wszystko nastawione jest na rozwój
  • 0
Wszystko brzmi pięknie, tylko pamiętaj, że program nauczania może się różnić, ale podstawa programowa już jest wspólna dla wszystkich szkół. I jest ona przeładowana. Czyli kiedy twoje latorośle będą się bezstresowo uczyć, bez prac domowych itd., to uczniowie zwykłych podstawówek będą się uczyć znacznie więcej, a do szkół średnich i na studia będą już pewnie startować razem. Więc eksperyment dość ryzykowny.


@zgubiles_sie_jelonku: dla mnie zajebista sprawa, poczytaj sobie o ideach bo
  • 0
Tego nie rozumiem. Dodatkowe zajęcia w rozsądnej ilości to nic złego.


oczywiście

Znam też dzieci (teraz już kończą średnią) które wychodziły do szkoły o 8 i wracały o 20 z dodatkowych zajęć i to ze 2 razy w tygodniu bo same chciały gdzieś tam chodzić. A to dodatkowy język a to basen a to cośtam. Więc nie rozumiem czemu z tego rezygnować.


Czy aby na 100% to była ich decyzja? Pewnie rodzice
  • 2
ja zawsze miałem najwyższe oceny i patrzyłem na innych jak na podludzi, było warto z perspektywy czasu. Dlatego nigdy nie zacząłem palić ani pić jak byłem młodszy bo te rzeczy oferowaly mi osoby znacznie mniej inteligentne ode mnie i stwierdziłem że nie muszę im niczym imponować ani udowadniać


@Cernold: no i co ja mam Ci odpowiedzieć? xD No zaleciało trochę takim nielubianym, wywyższającym się dzieckiem xD Nie wiem czy to jest
@acidd: #!$%@?, przyszle pokolenia nie moga miec lepiej niz ja
93 here rocznik
czlowiek frustrat #!$%@? #!$%@?

tylko slepe zaperdalanie na moj socjal emerytalny i mam nadzieje, ze jakis dochod podstawowy dla ludzi 40+ wejdzie za mojego zycia (mam nadzije ze powtorzymy obecny "sukces" starych dziadow pisowcow, ktorzy ruchaja mnie na potege). mam nadzieje, ze to nadejdzie szybciej niz zalamanie systemu emerytalno spolecznego xD

@tymon_syn_acidda młody #!$%@? i nie dyskutuj, zadnego