Wpis z mikrobloga

Wycieczek rowerowych mi się zachciało xd Zgubiłam się z dzieckiem w lesie xd Miałam zrobić małą pentelke po jeziorkach w okolicy ale straciłam oznakowanie szlaku i pojechałam w #!$%@?. Wykrecilam ze 30km więcej niż zakladalam, dobrze że wystarczyło baterii żeby dojechać na skraj mapy. Ciężko było z wiercacym się obciążeniem z tylu, ale twardo dowiozlam malucha bezpiecznie do domu. Kawałek trasy niestety po DK... Pogoda piękna, dziecie zadowolone to nie wyszło tragicznie xd Maluch zażyczył jeszcze sobie trabke do rowerka w nagrodę xd Problem tylko że brak mi kondycji na takie wyprawy i w domu musiałam już przemieszczać się na czworaka, tętno 1000, rzyganie z przemęczenia xd
I kto powiedział że z dzieckiem nie ma spontanow, hehe.
#rower #podroze #dzieci #logikarozowychpaskow
  • 57
@ciemnienie: trzymam kciuki, dasz radę :) A co do map, też zauważyłam, że Google nie zawsze pokazuje szlaki, czy ścieżki, za to na przykład strava tak, więc zainstaluj sobie taką apke. Strava jest o tyle spoko, że możesz wysyłać bodajże do 5 osób swoją aktualną pozycję, więc jak się faktycznie gdzieś zapuścisz w las, to Cię ktoś bliski znajdzie ;d
@przeciwko78: To rower elektryczny xd. Ja tylko zazdroszczę odwagi, bo w lesie może się zwykły rower rozwalić i trzeba iść na kamasz. Zabłądzenie przy ilości drużek to prawie pewność, a można spotkać dziką zwierzynę typu dziki czy nawet wilki. Z dziećmi bałbym się już nawet przez same kleszcze.
@ciemnienie: Ostatnio jesienią były latające "sarnie" kleszcze. Na szczęście te jak i zwykłe nie wkuwają się od razu tylko szukają dobrego miejsca na ciele- pies po każdej wycieczce ma minimum 5 kleszczy.
Dziki są niby niebezpieczne dopóki nie będzie godów, albo zimą nie spotkasz lochy z małymi. Wilki jak to wilki- mądre zwierzęta, które kalkulują ryzyko, ale jeżeli są głodne to potrafią zaatakować człowieka.
Co do przygód leśnych to sam ostatnio
@przeciwko78 Eee... No bez przesady, jak masz jakiś sensowny rower na najtańszym osprzęcie shimano to 30km to raczej każdy powinien zrobić bezproblemowo. Wiem co mówię bo sam jeżdżę spokój ie takie trasy a kondycja -100.
@ciemnienie: szlaki rowerowe potrafią być tragicznie oznaczone! Zamiast google maps na rowerze polecam używać mapy.cz (mają swoją apke) są tam pooznaczane szlaki piesze i rowerowe i można pobrać offline.
Powodzenia w dalszych wyprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)