Wpis z mikrobloga

Francja jest dla mnie najlepsza:
- posiada najlepiej rozwiniętą energetykę jądrową na świecie,
- podwyższyła wiek emerytalny, pałuje strajkującą hołotę która chce zniszczyć system emerytalny,
- rozpoczyna budowę największej fabryki baterii w europie,
- Macron opowiada się za reindustrializacją i przerwą w zobowiązaniach ekologicznych aby dostosować gospodarkę,
- posiadają broń atomową, mają interesy postkolonialne w Afryce
- najlepsze w tej części świata pociągi TGV, współtwórcy najbardziej zajebistego samolotu Concorde.

Reszta europy łącznie z UK i Niemcami, a nawet USA,Rosja i Chiny mogą im bagietę obrobić. Do tego mają potężnie rozwiniętą turystykę i są celem wycieczek całego świata ale to już wisienka na torcie. Jedzą żaby ale nikt nie jest idealny.
#gospodarka #francja #europa
tos-1_buratino - Francja jest dla mnie najlepsza:
- posiada najlepiej rozwiniętą ener...

źródło: Flag-France

Pobierz
  • 33
@fishery:
Ale ja na to nie patrzę z perspektywy mieszkania na jakiejś zaśmieconej przez bezdomnych migrantów ulicy Paryża. Z perspektywy kogoś mieszkającego w Polsce taki kraj jak Francja może być potężnym generatorem PKB jak Niemcy do tej pory dla których jesteśmy podwykonawcami w przemyśle.
Z perspektywy kogoś mieszkającego w Polsce taki kraj jak Francja może być potężnym generatorem PKB jak Niemcy do tej pory dla których jesteśmy podwykonawcami w przemyśle.


@tos-1_buratino No nieprawdopodobne, że Polska po dwóch wojnach i wieloletniej okupacji komuchów jest w gorszej kondycji, niż Francja czy Niemcy, które od wieków budują swoje bogactwo poprzez wykorzystywanie mniej silniejszych państw od siebie.
@Jin: w dół to ciągną dochodzący co jakiś czas do władzy socjaliści. Jak się odpali filmik ze zmianą PKB na przestrzeni lat, dziwnym sposobem widać kiedy rządzili xD
@PiotrFr: co ty porównujesz... Podczas dwóch wojen światowych nasze terytoria zostały zrównane z ziemią. Niemcy w IWŚ miały okupowany kawalątek ziemi, który i tak został włączony do Francji, a podczas IIWŚ zniszczenia były minimalne. Na dodatek dostali pomoc od USA i zostali jednymi z założycieli Wspólnoty Węgla i Stali xD. My za to weszliśmy do wspaniałego Układu Warszawskiego i Wspólnoty Piszczącej Biedy. Nie mówiąc już o rozwoju technicznym i intelektualnym przez