Wpis z mikrobloga

p0lacy za kierownicą to serio są jak małpy, może 10% jedzie normalnie i zgodnie z przepisami, reszta non stop albo przekracza prędkość albo jeździ agresywnie, porównując do Niemiec czy Austrii to się odechciewa jeździć, nawet powaleni Wlosi jeżdżą niby chaotycznie ale nie mają w sobie takiej agresji na drodze. Wypadki u nas to nie kwestia infry złej tylko dzikiego zachodu na drogach i Januszy jadących "szybko ale bezpiecznie".

#polskiedrogi #samochody
  • 123
p0lacy za kierownicą to serio są jak małpy, może 10% jedzie normalnie i zgodnie z przepisami, reszta non stop albo przekracza prędkość albo jeździ agresywnie


@mwmichal: Według mnie całkiem odwrotnie. Może zapamiętujesz właśnie tą mniejszość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Robię rocznie 40 - 50 tysięcy i większość jeździ normalnie i kulturalnie.

@mwmichal: I wszystko w temacie. A do drogowych buraków z ruską mentalnością - #!$%@? mnie obchodzi że się spieszycie. Jedzcie do wschodnich sąsiadów, tam się jeździ w takim stylu, w naszej kulturze życie jednostki ma wartość. W Finlandii albo Danii wy byście się chyba zesrali że każdy przestrzega limitów a z waszym stylem jazdy uznano by was za orangutanów za kółkiem.
@wigglewiggle69: Jedzilem w 20 krajach i takiego zdziczenia jak w Polsce nie ma nawet w Rumunii. Nie wiem jakim cudem Rumunia ma dużo wypadków bo oni też nie jeżdżą super przepisowo ale w przeciwieństwie do polskich kierowców oni generalnie myślą. Widocznie odpowiada za to mniejsza sieć dróg szybkiego ruchu.
@mwmichal:
10%? Z miesiac temu kolo mnie na dwupasmowej jezdni, bez zadnych przejsc postawili ograniczenie do 30 i jeszcze nie widziałem zeby ktos tam tyle jechał.
I dobrze :)
@Bejro: przez pół roku jeździłem z Francji do Turynu i tylko motocykliści potrafili coś takiego zrobić, nigdy nie zażyło się żeby auto mnie na górskiej drodze wyprzedziło nawet jak na początku jeździliśmy 50 na ograniczeniu do 80. A kwestię prędkości akurat na tej trasie rozwiązywały fotoradary których było co najmniej 10 na odcinku 120km.

A Niemcy to już ogóle palnąłeś, na ostatnie 3 lata w Niemczech spędziłem 2, od Hamburga po
@mwmichal: ja jeździłem po Niemczech, Islandii, Szwecji, teraz od tygodnia po Hiszpanii i tak szczerze to jedno i to samo. Jakbym nie widział rejestracji i krajobrazów to bym nigdy nie trafił kto poprowadzi pojazdy. No może wyjątkiem są Szwedzi w zabudowanym, bo tam się tego przestrzega. Dzisiaj zrobiłem 200km po Majorce to trąbienie, wciskanie się na chama, 70-80 na zakazach do 30kmh to norma
@cwlmod: Wytłumacz mi jedną rzecz. Tylko się nie napinaj. Patrząc na ten twój filmik z i30, zauważyłem, że na pomarańczowym w ogóle nie przyspieszyłeś? Dlaczego?

Skoro jesteś za tym, żeby tak jeździć szybko i bezpiecznie to, to co mówisz/piszesz i robisz w prawdziwym życiu za kółkiem trochę się gryzie. Jakbyś jechał szybciej przejechał byś przed nim i byś auta nie rozwalił.
@DrCieplak: Rumunia zależy od regionu, na północy w Siedmiogrodzie rzeczywiście kultura ale jak się wjedzie za Karpaty to zaczyna się zabawa. Poza miastem jeszcze nie ma tragedii i nie #!$%@? się tak jak w Polsce ale jazda po Bukareszcie to dla mnie najgorsze doświadczenie drogowe a zjeździłem autem swoim czy wypożyczonym niemal całą Europę. Dzicz totalna, nikt nikogo nie przepuści, wszędzie kto pierwszy ten lepszy. Jak jest ruch to z podporządkowanej