Wpis z mikrobloga

p0lacy za kierownicą to serio są jak małpy, może 10% jedzie normalnie i zgodnie z przepisami, reszta non stop albo przekracza prędkość albo jeździ agresywnie, porównując do Niemiec czy Austrii to się odechciewa jeździć, nawet powaleni Wlosi jeżdżą niby chaotycznie ale nie mają w sobie takiej agresji na drodze. Wypadki u nas to nie kwestia infry złej tylko dzikiego zachodu na drogach i Januszy jadących "szybko ale bezpiecznie".

#polskiedrogi #samochody
  • 123
  • Odpowiedz
@pumba320: Mówię konkretnie o drogach wioskowych we Włoszech. Na autostradach i krajówkach jeżdżą w miarę ok - bo radary - ale po wioskach to naprawdę inne odczucie. Co chwilę ktoś siedział mi na tyle albo poganiał mimo, że jechałem zgodnie z limitem a kilka aut mnie po prostu wyprzedziło na ciągłej, w tym raz 3 po sobie. Sam mieszkam w Niemczech i wiem jak tu się jeździ. Jak jest 30 to
  • Odpowiedz
porównując do Niemiec czy Austrii to się odechciewa jeździć, nawet powaleni Wlosi jeżdżą niby chaotycznie ale nie mają w sobie takiej agresji na drodze


@mwmichal: chyba nigdy nie jeździłeś poza polską xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Bejro: Też mówię o jeździe po wioskach, raz że autostrada była płatna a dwa że przy okazji zwiedzaliśmy. Ale fakt, znam tylko ten kawałek północnych Włoch, może w innych jest inaczej ale akurat tam nie było nic do zarzucenia.

Skoro mieszkasz w Niemczech to wiesz że przepaść, szczególnie jeśli chodzi o kulturę jazdy, jest ogromna. Chyba ze mówimy o okolicach Drezna, czy Berlina tam rzeczywiście nie ma aż tak dużej różnicy.
  • Odpowiedz
Hahah, pewnym było że dzban od szybko ale bezpiecznie się tu udzieli. Typ jest niesamowitą ofermą za kółkiem z refleksem słonia, a jak zawsze ego wywalone w kosmos xD
  • Odpowiedz
@rail_man: ale prawda jest że znaki są zle. W Polsce stawia się znaki hurtowo, z uwierz mi że później już usunąć te znaki nie jest tak łatwo. Nawet będąc radnym zgłaszałem wnioski o usunieci3 znaku to na odpowiedź z urzędu czekałem miesiącami.

Żeby nie było, mój post nie usprawiedliwia #!$%@? bez użycia mozgu
  • Odpowiedz
non stop albo przekracza prędkość albo jeździ agresywnie, porównując do Niemiec


@mwmichal: No tak, tylko ze w miejscach gdzie w niemczech masz brak limitu na autostradzie w polsce masz znak 100 bo roboty byly 3 miesiace temu, a tam gdzie konczy sie teren zabudowany masz od razu 100, gdzie w polsce przez 4 kilometry masz 50, bo działki sa 100m od jezdni xD
a w nagrode panowie z suszarka zapewniajacy bezpieczenstwo
  • Odpowiedz
nawet powaleni Wlosi jeżdżą niby chaotycznie ale nie mają w sobie takiej agresji na drodze.


@mwmichal: pisząc to nie byłeś nigdy we włoszech. Tam przepisy są sugestią. Miałem szefa włocha stanął na środku rozjazdu tak, że nikt nie mógł wjechać i wyjechać i czekał na mnie. Mówię do niego że jak ty stajesz przecież ludzie trąbia a on na to "nie trąbią". Masz jakieś kompleksy na temat tego jak to na
  • Odpowiedz
@mwmichal: ej ale to jest prawda xD przynajmniej z punktu widzenia nowego kierowcy - mam prawko od września, nie jeżdżę dużo, bo po mieście czasem i do rodzinki 300 kilometrów obwodnicą. No i tak se rozmawiałem z instruktorami, z ojcem, z braćmi, z kolegami i się pytam - skąd te wypadki w sumie się biorą, bo jak jadę te 50 w mieście to zazwyczaj mam wystarczająco czasu, żeby wyhamować przed jakimś
  • Odpowiedz
@olinek_okraglinek: Na tej trasie tak. Czasem jeżdże do Bydgoszczy i jadę najpierw A2 w stronę Poznania a potem dalej A1. Te autostrady to dwa różne światy. A1 to jak dom spokojnej starości, 160 na tempomacie i spokojnie jedziesz nic się nie dzieje. Na A2 trzeba mieć oczy dookoła głowy, co chwilę ktoś pogania, siada na zderzak, zajeżdża drogę. Jak jakiś wypadek to też zawsze na A2. Ogólnie masakra.
  • Odpowiedz
@rail_man: Jezus, pamiętam to, jeszcze pod wpisem z tym filmem robił fikołki, jak to on najlepiej jechał, a wszyscy dookoła to dzbany. Na szczęście kiedyś skończą mu się pieniądze na nowe auta, oby jak najszybciej xD
  • Odpowiedz
Gdyby tak bylo to sebastiany zawijające sie na latarni byly by mistrzami kierownicy bo ci to w ogóle jeżdżą szybko. Tylko szkoda ze do czasu kiedy stanie sie cos nieoczekiwanego. W ogóle takie dziecinne zagrywki kto jest bardziej macho bo jezdzi szybko XD


@jamajskikanion: Jak sam zauważyłeś, sebki jeżdżą szybko i kropka. One się nie różnią od miernot z tego tematu. Mają dokłądnie ten sam niski skill prowadzenia auta ale przy
  • Odpowiedz
Trzeba mieć IQ 60 żeby opowiadać takie bzdury, bo ten głąb nawet nie rozumie, że jego umiejętności to jakieś 50% tego co wpływa na to co się dzieje na drodze. Reszta to inni uczestnicy ruchu, o których kretyn sam mówi, że są miernotami, ale jakoś nie jedzie ostrożniej by na nich uważać. Paradoks debila!


@missioncritical: Pięknie się opisałeś. Musisz faktycznie mieć te 60IQ jeśli tobie się wydaje, że wpływ masz tylko
  • Odpowiedz
znowu to samo xD wytłumacz #!$%@? drogowej, że jeździ jak #!$%@?. nie da się


@zielony_goblin: No nie da się. Bardzo dobrze to tutaj widać jak miernoty drogowe nawet w komentarzach pokazują, że są intelekualnie ograniczeni xD
  • Odpowiedz