Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, Red Dead Redemption 2 na DLAA - jeszcze nigdy ta gra nie wyglądała tak dobrze!!! ( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)

Rok 2023 i można powiedzieć, że w końcu można cieszyć się taką grą jaka ona miała być w zamyśle twórców. #!$%@? rozmazywacz aka TAA żegnam ozięble i mam nadzieję, że już nigdy się nie spotkamy. DLAA to jest jednak kosmos pod kątem stosunku jakości do performance'u.

Do tego dodajmy mody na m. in. tekstury terenu 4k, tekstury roślinności 4k, postaci w 4k, poprawione efekty cząsteczkowe, cienie i oświetlenie (WhyEm's Visuals), tekstury 4k na zwierzęta i konie, tekstury 4k dla broni, cutscenki upscalowane do 4k, nieinwazyjną przezroczystą czarną minimapkę, dodane wycięte dialogi/ambienty, wyłączenie autośrodkowania kamery na koniu, przebudowany system prawa (szeryf nie biegnie cie aresztować, bo zwyzywałeś wieśniaka albo dałeś komuś w mordę w saloonie), dłuższe dni (spowolniony upływ czasu), usunięcie limitów prędkości w miastach i obozach, pełną fizykę kapeluszy, znakowanie zgubionych kapeluszy na mapie i normalną mapę (usunięta "mgła").

Miałem załączyć swojego pedalarza tzn. kolaża ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wykop się buntuje, więc wrzucam skriny pojedynczo do komentarzy.

Natywne 4k, DLAA, full maxed out detale (TAA i MSAA wył.), HDR i mody. Czuję, że tym razem przejdę od początku do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rdr2 #reddeadredemption2 #gry #pcmasterrace
MarteenVaanThomm - O #!$%@?, Red Dead Redemption 2 na DLAA - jeszcze nigdy ta gra nie...

źródło: oCBRT8A

Pobierz
  • 27
@Drmscape2: bardziej mod niż update. Po prostu narzędzie, które pozwala ztweakować wbudowany DLSS w taki sposób, żeby działał jak DLAA.
Scaling jest okej, ale kosztuje dużo mocy, a przy natywnym 4k nie istnieje sprzęt, który by to pociągnął przy upscalingu 1.5-2.0.
W 1440p z mocną kartą ma to sens i tak grałem za pierwszym razem.

Edit: właśnie sprawdziłem i na 4090 w 4k + scaling 1.75 jest 30 klatek, przy skalowaniu
@MarteenVaanThomm: ja na 7900 xtx w 1440p mam w najbardziej wymagających lokacjach ponad 60 fps z super samplingiem na 1.75. Przy liczeniu 1,5x 4K to już wiadomo, że może klęknąć.
Oprócz tego whyems visuals polecasz jakieś mody upiększające?
@Drmscape2: z takich typowo graficznych to na pewno polecam pościągać te paczki tekstur w 4k z nexusa. Mocno odświeżają grę. Oprócz tego niewiele więcej jest.
Jest jeszcze Vestigia, ale mi nie przypadł do gustu, lepiej oceniam te WhyEms Visuals. Po więcej ciuszków, fryzur, bród, czapek itd. odsyłam do WhyEms DLC i Eastern's Epic Extras
@januszdoe: gram na natywnym HDRze na oledzie. Jakbym ci wrzucił skriny w natywnym rozszerzeniu jxr to byś zobaczył zamglony wybielony obrazek, dlatego te skriny są po konwersji jxr >>> jpg i owszem powoduje to pewne artefakty, ale nie wiem jak miałbym wrzucać skriny hdr tak żeby na ekranie ips/va to wyglądało dobrze. Chyba się nie da. Jeśli masz ekran HDR (oled) to mogę ci podesłać oryginalne pliki jxr.

@BornToDie69 no bo
@ReeceWithouterpoon: to, że w 4k nie potrzebujesz antialiasingu to mit, musiałbyś mieć PPI ponad 300, żeby rzeczywiście antialiasing nie był potrzebny albo siedzieć 4-5 metrów od ekranu.

Poza tym wydaje mi się, że mylisz działanie TAA i DLAA. TAA zmiękcza CAŁY obraz, łącznie z teksturami, dlatego potem masz zablurowany ekran. DLAA natomiast bierze obraz w natywnej rozdzielczości i aplikuje na niego algorytm AI, który aplikuje wygładzanie tylko w obszarach, które zostaną