Wpis z mikrobloga

Cześć!
Czy wiesz, ze w 2019 r., w Polsce zaginęło 15 167 osób, z czego 2 823 to osoby niepełnoletnie i dzieci? Części z tych osób nie udało się dotąd odnaleźć. (Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html)

Jesteśmy wolontariuszami Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn. Grupą 44 zakręconych, chcących pomagać nieodpłatnie innym ludzi. Jesteśmy specjalistami w tym co robimy, zajmujemy się tym od lat. Planujemy akcje poszukiwawcze, zarządzamy ludźmi w terenie, przeszukujemy go fizycznie z wykorzystaniem najnowszych nowinek technologicznych.

Chcemy znacząco zwiększyć skuteczność poszukiwań na Warmii i Mazurach, poprzez zakupienie #drony z termowizją. Chcemy zakupić #dji Mavic 3T, którego wykorzystanie pozwoli odnaleźć nawet osoby zaburzone, ukrywające się.

Dron z wyposażeniem kosztuje 30 000 zł. Jest to dla nas nieosiągalna kwota. Utrzymujemy się z zabezpieczeń medycznych, szkoleń, ale te środki przeznaczamy na bezpośrednią działalność, paliwo, ubezpieczenia, materiały opatrunkowe, umundurowanie.

Próbujemy wszystkiego :) Słyszeliśmy, że na #wykop jest masa dobrych ludzi. Prosimy o wpłaty, udostępnienia i #wykopefekt

https://www.siepomaga.pl/dron-dla-pckolsztyn

#wykopefekt #ratownictwo #zaginieni #poszukiwacze #pck #olsztyn #warminskomazurskie #warmia #mazury #wolontariat
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Ja darmowego wolontariatu nie rozumiem i nie popieram, bo za każdą pracę powinna być (nawet najmniejsza, ale jednak) płaca by nie promować wykorzystywania przez duże organizacje niektórych naiwnych ludzi o dobrym sercu do poświęcania swojego czasu kiedy nie są oni sami w zbyt dobrej sytuacji finansowej.


@Tytanowy_Lucjan: Finansowo prywatnie całkiem dobrze sobie radzimy. Mamy trochę czasu wolnego, więc poświęcamy go, by zostawić ten świat odrobinę piękniejszym. W PCK lubię to,
  • Odpowiedz
Chcemy zakupić #dji Mavic 3T, którego wykorzystanie pozwoli odnaleźć nawet osoby zaburzone, ukrywające się.


@GRPCKOlsztyn: Jesteście policyjnymi siepaczami że chcecie szukać dronem z termowizją ludzi którzy się dobrowolnie ukrywają?
Taki delikwent wykryty przez was ląduje od razu w psychiatryku czy jednak w więzieniu?
  • Odpowiedz
  • 0
@TANSTAAFL: trudno mówić o dobrowolności w przypadku osób zaburzonych. Nie jest to ich normalny stan i nie podejmują racjonalnych decyzji. Często takie osoby wymagają faktycznie terapii, po której czują się lepiej i nie podejmują tak drastycznych kroków ponownie. Każdy przypadek jest indywidualny, ale każdy też zasługuję na szansę wyjścia z kryzysu.
  • Odpowiedz
@Gr4bek: i to jest bardzo dobre pytanie. Bo te 15 tys. z hakiem, to jest bardzo duża liczba zaginionych. Tak duża, że nasuwa się sugestia: część z nich chce zerwać z dotychczasowym sposobem życia, spalić za sobą mosty i zdecydowanie nie chce zostać odnaleziona.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kapersky: Rozumiem twoje obawy, PCK jak każda duża organizacja miała w swojej historii czarne owce. Całe szczęście są oni z całą bezwzględnością wydalani ze stowarzyszenia. My reprezentujemy tu jednostkę podstawową PCK, w zasadzie autonomiczną. Zostaliśmy zweryfikowani przez Siepomaga, współpracujemy ściśle z policją zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i powiatowym. Zdarzało się, ze też na centralnym. Za tą zbiórką stoję ja, imiennie. Karol Rymszewicz. Gdzieś tam można mnie pogooglować. Nie jestem
  • Odpowiedz
trudno mówić o dobrowolności w przypadku osób zaburzonych. Nie jest to ich normalny stan i nie podejmują racjonalnych decyzji. Często takie osoby wymagają faktycznie terapii, po której czują się lepiej i nie podejmują tak drastycznych kroków ponownie. Każdy przypadek jest indywidualny, ale każdy też zasługuję na szansę wyjścia z kryzysu.


@GRPCKOlsztyn: Jeśli osoba ukrywająca się jest ubezwłasnowolniona decyzją sądu to może i bym się zgodził.
Jeśli zaś nie to jesteście
  • Odpowiedz
  • 0
@TANSTAAFL:
Działamy wyłącznie na zlecenie policji. Jeśli ktoś zgłosi Twoje zaginięcie, policja będzie miała obowiązek podjąć działania mające na celu ustalenie, czy na pewno nic Ci się nie stało. Jeśli okaże się, że jest to Twoja decyzja, nic Ci się nie stało i jeśli nie chcesz utrzymywać kontaktu z nikim, policjanci uszanują Twoją wolę. Nie jestem jednak pewien, czy zamieszkiwanie w lesie jest legalne, ale to już nie jest w
  • Odpowiedz
  • 0
@techninja:

W 2022 roku mieliśmy 25 dysponowań. W naszych działaniach zawsze, wcześniej lub później (już w wyniku wyłącznych działań policji), osoby zaginione zostawały odnalezione. Jednakże chciałbym podkreślić, że nie jest to tylko nasza zasługa. W trakcie poszukiwań współpracuje ze sobą wiele podmiotów, a wszystko to spina policja. Każdy ma swoje zadanie. Nie prowadzimy szczegółowych statystyk. Co do dokumentów, faktycznie nie podpisujemy żadnych zobowiązań do zachowania tajemnicy, ale nie wiem na
  • Odpowiedz
  • 0
@MRoczny96: szczegółowych statystyk nie prowadzimy. Tutaj to już jest opinia, a nie fakt: celowe zerwanie kontaktu, działalność przestępcza. Przypadkowe zaginięcia w wyniku chorób, itd. z reguły kończą się odnalezieniem.
  • Odpowiedz
  • 0
@techninja: Chciałbym podkreślić, że nie zbieramy środków na utrzymanie, gdyż radzimy sobie z tym doskonale. Ta zbiórka jest skierowana na konkretny cel, a mianowicie zakup drona i akcesoriów. Nie zostanie wydany ani grosz na jakiekolwiek inne cele. Po dokonaniu wypłaty środków, wstawię faktury wraz z uzasadnieniem wyborów w aktualizacji. Nie pozwolę na bezpodstawne oskarżenia w tej kwestii, ale oczywiście to Ty decydujesz, na co przeznaczasz swoje pieniądze.

Wybrałem Siepomaga jako
  • Odpowiedz
  • 0
@blablalbla: nie, poza taką, ze jeśli źle się u ciebie dzieje i potrzebujesz pomocy, rozmowa z kimś nie jest niczym złym. Polecam Telefon zaufania "Anonimowy przyjaciel" 89 19288 lub 89 527 00 00

Strzelam trochę na ślepo, ale zaniepokoił mnie ten wpis.
  • Odpowiedz