Wpis z mikrobloga

#!$%@?łem się.

Od jakiegoś czasu uczę się programować. Od ukończenia szkoły średnie pracuje w lokalnych #!$%@? firmach w moim powiatowym. W sumie to gówno zarabiam, jakbym wynajął sam kawalerkę to bym wegetował, żyjąc od wypłaty do wypłaty. Obecnie mieszkam z mamą.
Na karku 25 lat, jak poszedłem do pracy w wieku 20 lat, to szczerze nic się nie zmieniło. Ciągle #!$%@? szef, ciągle #!$%@? wypłata, ciągle mieszkam z mamą. Perspektyw żadnych. Jedyna robota tutaj to magazyny, 2 fabryki. Sklepy typu lidl, apteki, markety rtv i sieci komórkowe, w których jest rotacja, bo planów nie robią, bo ludzie biedni i nie kupują. Ewentualnie zostaje bolt i rozwożenie pizzy.

Przyśpieszam z programowaniem, doszlifowuje angielski. Technikum inf. skończyłem a #!$%@? mi to lokalnie dało, bo i tak nie ma pracy w IT tutaj. Kolega znalazł po roku i dojeżdża do firmy pod miastem 40 km, żeby być tam firmowym majstrem od komputerów xD

Zbieram hajs i na przeszłe wakacje jadę na #poznan wynająć jakiś pokój i rozejrzeć się za pracą w IT, jeśli okaże się, że umiem za mało. To pójdę choćby na jakiś helpdesk. Albo do jakiejś innej #!$%@? roboty pokroju tu, tych na miejscu. Ale już będę w normalnym mieście i będę miał perspektywę na lepszą pracę

Jak tutaj odpalam tindera, to każda laska w wieku 20-24 lata, bo takich szukam, ma wpisane moje miasto, łamane na poz/wawa/wroc/krak
Są same dupy lat 18-19 bo jeszcze nie wyjechały. Facetów wyjeżdża znacznie mniej, więc laska 5/10 ma branie jak jakaś 10/10 w dużym mieście, bo jest tyle gości na jedną. Dosłownie na tym tidnerze to raz na kilka dni wpadnie jakaś laska, która jest tu na weekend xD

Planuje odłożyć 20k, już trochę odłożone mam, a z mamą to mam bardzo niskie koszty.

Autentycznie uderzyłem pięścią w stół, #!$%@? 5 lat minęło mi jak rok i stoję w miejscu, bez szans na polepszenie.
Jak mam żyć na pokoju tutaj w dziurze, gdzie co najwyżej możesz pójść do maka po kawę i połazić po centrum czy parku, to wole siedzieć na pokoju w poznaniu.

Nie wiem tylko czy auto sprzedać, bo i tak nim nie jeżdzę za bardzo. Niby przeprowadzka swoim autem wygodniej, ale tam to kupiłbym hulajnogę elektryczną i by też stykło, a pociągiem mam spoko połączenie z moją dziurą

#oswiadczenie ##!$%@? #pracbaza #praca #pracait #poznan #wynajem #niebieskiepaski #rozowepaski #tinder #przegryw
  • 14
@wez_idz_sobie: Przeprowadź się do wojewódzkiego miasta. Jeśli mieszkasz w małym mieście to sam decydujesz się na życie na poziomie hard i wcale mi Cię nie żal.
EDIT: przeleciałem wzrokiem i mi umknęło, że planujesz do Poznania wyjazd. Git, powodzenia. Sam zaczynałem w IT w Poznaniu, ale to było przed obecnym kryzysem. Teraz pewnie będzie trudniej, ale da się.
Zbieram hajs i na przeszłe wakacje jadę na #poznan wynająć jakiś pokój i rozejrzeć się za pracą w IT


@wez_idz_sobie: A dlaczego już teraz nie rozsyłasz CV? Nie musisz przeprowadzać się do Poznania żeby móc pracować w IT, wiele firm dopuszcza pracę zdalną. Nie odkładaj zmian na za rok, spróbuj już teraz coś poszukać. Jeśli nawet rekrutacje nie pójdą po twojej myśli, od razu będziesz wiedział czego warto się douczyć ;-)