Wpis z mikrobloga

#silownia #dieta #lchf #insulina #odchudzanie
Nasluchalem sie braci Rodzen o tej insulinie. Postanowilem zamienic platki owsiane ktore jadlem od wielu lat codziennie rano, na jajka sadzone na smalcu + garsc orzechow wloskich. Kalorycznie jest to samo. Jem tak od ponad miesiaca i waga w ostatnim miesiacu zaczela spadac - i ze wzgledu na to dorzucilem 2 tygodnie temu banana do skyra (jem to w okolicy w okolicy 14). Waze sie co tydzien w niedziele rano po wypiciu szklanki wody i po wysraniu sie, co tydzien waga spadala po okolo 0.3kg i lacznie przez miesiac spadlo 1.2kg.
Podkreslam, ze kalorycznie wszystkie posilki sa na takim samym poziomie(a nawet wyzsze bo przeciez 2 tygodnie temu dorzucilem banana, a i tak chudlem). Cwiczenia robie te same.
Uwazam, ze jest tak jak gadaja bracia Rodzeń. Wysoka insulina daje znak organizmowi do magazynowania energii (tluszcz). Natomiast dzieki temu, ze zamienilem wegle (duzy wyrzut insuliny), na tluszcze i bialko (mniejszy wyrzut insuliny) zaczalem bardziej spalac tkanke tluszczowa. Sam jestem w szoku.
Zapraszam do dyskusji.
Zbior przydatnych badan https://braciarodzen.pl/dla-lekarzy/
  • 25
Banan to dość sporo węgli (x2) i cukru(x3) jak na owoce raczej bym się nie zdecydował na zrzucaniu wagi. Chociaż rozumiem, że ktoś może lubić. Jak możesz, to idź w owoce jak jagody, maliny, jeżyny, porzeczki, ew. wiśnie, śliwki (w małych ilościach).
https://foodstruct.com/compare/bananas-vs-blackberry

MZ bardzo, ale to bardzo duże znaczenie ma przynajmniej z 40 minutowa aktywność fizyczna - aktywny spacer/marsz, bieżnia, basen. Dopiero po ich zastosowaniu (raz-dwa na tydzień!) w organizmie odpalił
@Kasahara: no to przestan cwiczyc, ale jedz tyle samo, tez bedziesz chudnac? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast ja zamienilem pokarm z wysokoweglowodanowy na wysokotluszczowy. Cala reszta sie nie zmienila, a zaczalem chudnac. Dlaczego?
@MPWKZB:

Szkoda mojego czasu. 1 kg w miesiąc - tyle mam mniej jak się x2 wysram. Nie mówiąc o ograniczeniu resyntezy glikogenu, obniżenia błonnika wiążącego treść jelitową, zmiana podaży potasu, zmianami w NEAT i kilku sprawach wpływających na wagę a nie mającego nic z tym wspólnego, że rzekomo spaliłeś tkankę tłuszczową.
@woskrosenie: dałem przecież linki z 25 badaniami w opracowaniach na temat diety keto czy porównania low carb/high carb od wiele bardziej uznanych autorów niż nowofalowe szury z YT. Keto nie ma jakiekolwiek przewagi na jakimkolwiek innym rodzajem diety i działa tak samo jak każda z deficytem kalorycznym w aspekcie spalania tkanki tłuszczowej
@MPWKZB: mnie to początkowo zbiło z tropu to że tylko węgle/cukry, w uproszczeniu, to energia która może się odłożyć jako tłuszcz. A jak jesz tłuszcz np z boczku to ten tłuszcz nie powoduje wyrzutu insuliny jak cukry i nie odłoży się to na brzuchu. Miałem zakodowane że od tłustego jedzenia rośnie bebzon tylko że to nie jest możliwe, bebzon rośnie od węgli/cukrów - oczywiście w uproszczeniu.
@Kasahara: czyli masz 25 badan ktore popieraja twoja teze i sa tez inne badania ktore mowia co innego. Dlaczego badania wybrane tylko przez Ciebie maja mowic prawde? Zreszta sam kilka dni temu pisales, ze badania jedno pokazuja, a praktyka co innego.
Na kanale u braci Rodzen jest kilka wywiadow z ludzmi ktorzy byly naprawde grubi. Stosowali rozne diety od roznych dietetykow i zawsze konczylo to sie na efekcie jojo. W keto
@MPWKZB: Super #!$%@? dieta, że nie możesz pączka ani picki #!$%@?ć na masie żeby nie wyjść z ketozy, a o konkretnym cardio zapomnij, bo bez węgli mija się z celem. Keto to dobra dieta dla jednostek chrobowych i tak też jest klasyfikowana. Suma sumarum jeden #!$%@? jaką zastosujesz taktykę odchudzania, ale najistotniejszym elementem są kalorie in/out, a nie ograniczanie wyrzutu insuliny. Szkoda, że żaden sportowiec nie jest na keto, żaden kulturysta