Wpis z mikrobloga

Kurcze mogę kupić supertanio działkę 2000m2 40km od pracy i na niej się budować, mogę kupić bliżej pracy ale to byłby kondon 600m2 nie wiem co wybrać.
#nieruchomosci

Co lepsze?

  • duża działka daleko od pracy 56.6% (138)
  • mała działeczka ale blisko 43.4% (106)

Oddanych głosów: 244

  • 11
Kurcze mogę kupić supertanio działkę 2000m2 40km od pracy i na niej się budować, mogę kupić bliżej pracy ale to byłby kondon 600m2 nie wiem co wybrać.

#nieruchomosci

Co lepsze?


@Operator_imadla: bardziej niżodległość liczy się czas dojazdu
Poza tym w jakiej odległości jest ta działka 600m. Policz zagregowane w czasie koszty paliwa na dojazdy bo moze wyjsc ze oplaci sie dopłacic do działki 1000m bliżej.
@Elev: @Operator_imadla jezeli ta działka 600m2 ma wjazd od północy, w miarę dobry układ powierzchni do obwodu to spokojnie starczy na dom 120m2 zabudowy i zostanie jeszcze miejsce na taras i trawnik za domem.
Zwróć uwagę na dostępne media, sąsiadów i inne "miękkie" walory tej działki
@Operator_imadla: ja mam działkę 670 m2 i w zupełności wystarczy, jak masz rośliny i drzewka to i tak jest co robić koło domu. Po drugie jeśli masz dzieci to zwróć uwagę czy nie będziesz ich musiał później specjalnie wozić 40 km do szkoły albo na zajęcia dodatkowe lub na nie czekać do 18-19
W tym miesiącu załóżmy, że masz 4 tyg. robocze, czyli zrobisz lekko 20 x 2 x 40 = 1600 km.
Załóżmy że spalisz jakieś 250 litrów (6,4l/100km) x średnia cena paliwa 6,70pln = 1700zł za miesiąc dojazdu do roboty ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do tego dodaj czas jazdy, przynajmniej 1h w jedną stronę. Inaczej jak 40km będzie autostradą, inaczej jak przez wiochy...
Szacunki mocno z d00py, ale ja