Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza rozmowa o staż przebiła wszystko
-Jakie pan wykonywał projekty?
-* opowiadam o swoich indywidualnych projektach na studiach *
-Jaka była pana rola w tych projektach?
-To znaczy?
-No jaka była pana rola w projektach, które pan wykonał
-To nie były projekty grupowe, wykonywałem je sam
-I jaka była pana rola?
-Musi pan sprecyzować pytanie.
-Robił pan projekty grupowe, jaką pan miał w nich rolę?
-Przecież mówiłem, że to nie były projekty grupowe
-Czyli jaka była pana rola?
-Wykonywałem je od początku do końca, nie miałem w nich żadnej ustalonej roli....
-Czyli to nie były projekty grupowe?
-Nie.
-Aha. Co pana motywuje w pracy?

#zalesie #truestory #heheszki
  • 37
@Maister37: witamy w prawdziwym życiu ;) Gdzie znasz swoje umiejętności, przepytuje Cię osoba, co #!$%@? się na nich zna i według widzimisie / budżetu firmy dostajesz robotę albo nie :D
@Maister37: HRy w większych firmach to jakieś nieporozumienie. Mają formułkę do ludzi, a jak nie pasuje to blue screena łapią. Uwielbiam te rozmowy z nimi, a co jakiś czas je mamy.
*HR wyciąga formularz i zadaje mi pytanie*
-Co Cię motywuje do pracy?
-Pieniądze.
-Ale co sprawia, że chce Ci się wstawać codziennie rano i tu przyjeżdżać?
-No pieniądze.
-A coś innego może?
-Wciąż pieniądze.
-No a jakbyś już zarabiał tyle
czyli te rozmowy to taki test? Czy będziesz pajacować, czy może duma na to nie pozwala?


@meh123: Zawsze. Pytanie co testują, bo w 90% testują swoje widzimisię. Ostatnio miałem taki test na rozmowie, że dali mi zadanie do przygotowania przed rozmową (ok. 2-4h roboty - sam mam mieszane uczucia do tego, ale w sumie pozwala to tobie zobaczyć jak pracują w danej firmie).

No i samo zadanie miało mnóstwo nieistotnych informacji,
@Maister37 HRowcy to w większości ameby. Nie mają pojęcia o robocie na którą rekrutują, tylko dostali od kogoś opis stanowiska i kluczowe kompetencje i musisz się wstrzelić w klucz, bo jak coś opowiesz im inaczej, to on tego nie skuma.

W sumie jak się zastanowić, to matura z polskiego gdzie trzeba napisać pracę wg klucza nie jest taka głupia, bo przygotowuje do rozmów z takimi ludźmi ( ͡° ͜ʖ ͡
-Jaka była pana rola w tych projektach?


@Maister37: "Pani HR-ówo ja tam bylem murarz, tynkarz, akrobata. Wszystko sam, tymi ręcami."
Do prostych ludzi trzeba prostym językiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)