Wpis z mikrobloga

@Ka4az: no niestetym, ale czasem odpowiedź na pytanie może być pozornie odebrana za próbę rozwiązania innego problemu.

sam krążysz wokół takiego tematu. odpowiedzią na "jak w iOS zrobić..." jest "#!$%@? to gówno i kup coś z prawdziwym systemem", ewentualnie "jak nie ma jakiejś opcji konfiguracji w iOS, to znaczy, że nie jest ona potrzebna, jak nie umiesz think different, to wracaj do androida, BIEDAKU"

( ͡° ͜ʖ ͡°
@karski: Nie nabijam się, np. mój kolega pracuje w amerykańskim korpo i służbowo mają tam iphony i nie może sobie zmienić, dlatego wolałem dopytać.
@Ka4az: nie wydaje mi się żeby to był "problem dzisiejszego internetu" - problemem jest imo to, że jest po prostu za dużo treści, za dużo odpowiedzi (w tym często już nieaktualnych bądź błędnych), szukając rozwiązania jakiego zagadnienia trafiasz na garść wątków osób które w różnym czasie szukały podobnego temat i odpowiedzi na nie. Z czasem będzie jeszcze trudniej brodzić w tych treściach i istotnie jeśli takie chatygpt czy podobne rozwiązania nie
@karski: była kiedyś taka apka od cloudflare o nazwie 1.1.1.1 która miała opcje używania VPNa który zmniejszał transfer danych - działało to tak że cloudflare u siebie kompresował co mógł i dopiero przekazywał dalej do telefonu. Nie wiem czy dużo to zmieni ale zawsze coś.
@huudyy: prędkości w dużej mierze zależą od satelity z którym akurat jesteśmy połączeni, najszybsze jakie przez tych kilka lat jakie udało mi się znaleźć dają prędkości ok. 3-4mbps, choć najczęściej to bywają okolice 2mbps. Dupy nie urywa, ale yt.com w 360p da się komfortowo oglądać. Chłopaki używają netflix'a do filmów i mówią że jest spoko. Ja nadal oldschoolowo wożę filmy na zewnętrznych dyskach.
Próbuj zapytać jakiego iPhone wybrać to przyjdzie milion użytkowników i powie Ci, że masz wybrać Xiaomi, bo po co przepłacać.


@Ka4az: nie zgodzę się do końca. O ile chamstwo, brak kultury i rażące naruszenie zasad komunikacji to jest rak i trzeba go wycinać, ale czasami pytający może nie pomyśleć o prostym rozwiązaniu, które rozwiąże jego problem w inny sposób niż myślał. Abstrakcyjny przykład:
- jakiej rasy i skąd konia kupić, żeby
@janushek a #!$%@? wam do tego czym się zajmuję, zadałem pytanie na które odpowiedź brzmi „tak, jest alternatywa dla noroot firewall, pobierz to…” lub „nie ma alternatywy dla noroot firewall”. To w jakich okolicznościach obecnie jestem nie ma żadnego znaczenia, bo zapytałem jasno pytanie o kontrolowanie transferu danych po wifi, a dostałem odpowiedź, że pracuję w januszexie. To jest chore ilu tu idiotów siedzi.

To jest chore ilu tu idiotów siedzi.


@
Bo najczęściej pytający zada jakieś specyficzne pytanie, które wydaje się jedyną opcją dla niego, a na końcu się okazuje że był całkowicie w błędzie


@Artrix: Mnie to od razu przypomniało #thebestofmirko jak typ pisał, że się #!$%@?ł naczepą z ładunkiem, a potem, że zapomniał tagu #ets XD
@karski: musisz zdiagnozować, która aplikacja Ci żre tyle transferu - mój iPhone nie zjada go tak wiele (może spróbuj włączyć oszczędzanie baterii?)
czekaj, serio nabiłeś pracodawcy 25 tysięcy USD rachunku za pobranie cyberpranka? xD

@ignorancie: Ma się statki to ma się wydatki ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak na serio to nie, już wcześniej pisałem że ten koszt nikogo nie obowiązuje. Moja firma ma wykupiony nielimitowaną miesięczną subskrypcje na neta od Marlinka. Niestety nie wiem jaki to koszt miesięczny, niemniej na pewno mniejszy niż 25 tysięcy usd.
To jest duży problem wykopu który reddit i hejto rozwiązały. Gdy ktoś się zesra w pierwszym komentarzu to reszta wykopków pójdzie w jego ślady. Konkurencja po prostu dodała zagnieżdżone komentarze, zatem koprofile babrają się tylko w jednym wątku. Może wykop 3.0 to wprowadzi xD