Wpis z mikrobloga

Konkurencja po prostu dodała zagnieżdżone komentarze


@Ilirian: do tej pory nie potrafię zrozumieć dlaczego wykop nadal tego nie ma.... Masakra, bo niemal każdy duży wątek to jeden wielki śmietnik i nie wiadomo kto komu na co odpisuje.
@karski Piękne złomowanie tu się odbyło.
Pewnie już ktoś pisał, ale możesz spróbować dedykowanych aplikacji na słabsze telefony/słabe wi-fi, pamiętam jak kiedyś zmagałem się z małą ilością miejsca i taka aplikacja jak Facebook Lite ładnie ograniczała ilość pobieranych danych. Jest jeszcze Messenger Lite i bodaj Opera Max. Jeśli chodzi o Spotify lub Google Maps (do nwm, używania w mieście do którego przypłyniesz) to możesz zawczasu pobrać ulubione utwory oraz dane mapy, gdy
@Krever: Widziałeś ile kosztuje starlink, który obejmuje zasięgiem morza i oceany? Pewnie by mógł, ale raczej to jest kwota do płacenia przez właściciela statku, a nie osobę prywatną.
@karski podłącz swój własny router na openwrt, na routerze zainstaluj adguard home, zablokuj reklamy i wszystko co ci zużywa transfer, czyli jakieś applowe gówna, podłączaj się do swojego routera do WiFi że statku
  • 1
@pomaranczowyogorek będzie działać wersja Stalink Maritime, 20k usd za terminal i 5k usd abonament miesieczny, ze zdobytych informacji wiem, ze da się na nim grac w Warcrafta
@Brazylia niestety na iphone sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, nikt w apple nie przewidział, że marynarze mają internet na statkach
@karski: poblokuj nieużywane aplikacje, zdiagnozuj która z używanych zasysa dużo treści, wyłącz wszelkie update tel i apps, możesz też np poblokować ładowanie obrazków i video z poziomu przeglądarki
  • 0
@b4rt3k iphone potrafi tak, ale tylko przy korzystaniu z sieci komorkowej
@pomaranczowyogorek to nie jest duzy koszt biorac pod uwagę jakie pieniądze są pakowane w shipping, w mojej firmie już są pogloski, ze starlink ma byc instalowany na nowych statkach
@karski Rozumiem twoj #!$%@? ale po czesci to jest racja ze pracujesz w januszexie. Ja na statku net satelitarny mam 100gb miesiecznie do zuzycia, na innych musialem placic 40 funtow miesiecznie za unlimited. To jest smieszne ze w tych czasach armatorzy jeszcze daja takie male limity. Pozdro morski mireczku
@karski jest nas więcej jakby co ;)

A może ktoś poradzi co zrobić z zablokowanymi stronami? Na statku mam internet całkiem spoko ale większość stron zablokowana
VPN wykrywają i blokują dostęp do neta
Mnie tylko rozbawił ton opa, który brzmiał jakby branie pod uwagę pracy na statku było czymś #!$%@? powszechnym, między pracą w korpo a robieniem na magazynie, lol


@janushek: Ciężko pojąć, że jak OP pyta jak ograniczyć zużycie internetu to chce ograniczyć zużycie internetu? Jak by chciał dokupić pakiet to by sobie dokupił pakiet do #!$%@? nędzy xD