Wpis z mikrobloga

Każdy jest panem własnego losu i powinien decydować o sobie, no chyba że mowa o decyzyjności ws. własnego ciała, aborcji, eutanazji, religii, braku chęci gnicia na kilkumiesięcznych szkoleniach wojskowych, sprawach światopoglądowych i innych rzeczach, które wyklucza Konfederacja Gietrzwałdzka, to wtedy nie.

#konfederacja #bekazkonfederacji #mentzen #polityka #4konserwy #neuropa
uncle_freddie - Każdy jest panem własnego losu i powinien decydować o sobie, no chyba...

źródło: populistyczne_bajdurzenie

Pobierz
  • 20
@uncle_freddie: Ale tak jest teraz, kto ma ochotę może mieć i dziesięć samochodów, jeśli go stać. Robaki też można jeść, jeśli ktoś ma ochotę.
Skoro nic ma się nie zmienić to po co nam zamordystyczby rząd?
Ja na przykład mam kilka samochodów, grill, dom, wakacje co roku, mam kilka sztuk broni i nie chodzę do kościoła. Mam też dzieci, PV, kilkaset metrów budynków i dużo więcej ziemi, obrzydzenie na ludzi którzy
@Rzuku: czyli w sumie to żaden polityk nie może wstawić się za obywatelami i przewrócić im prawa wyboru, bo ty stwierdzisz że to polityk i on nie ma nic do gadania? Świetna logika.
czyli w sumie to żaden polityk nie może wstawić się za obywatelami i przewrócić im prawa wyboru, bo ty stwierdzisz że to polityk i on nie ma nic do gadania? Świetna logika.


@Gumaa: każdy polityk jak najbardziej może wstawić się za obywatelami ale:
- na linii polityk - obywatel praktycznie zawsze wygrywa ten pierwszy
- polityk wypowiadający się jako "obywatel" jest mocno podejrzany że jest zwykłym populistą
- kuce zawsze byli
@Rzuku: czy ty aby wiesz czym jest chochoł?

Jaki był cel twojego komentarza?
Wyobraź sobie, że do sejmu trafia ktoś, kto w 100% oddaje twoje poglądy. Czy fakt, że został politykiem będzie jakoś dyskredytował to co mówi? W jaki sposób chcesz cokolwiek zmienić, jeżeli szydzisz z tego, że ktoś jest politykiem?
@Gumaa: Wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem, kpisz z wniosków, których nie wyciągnąłem i wyśmiewasz postawy, których nie okazałem. Słowem - kpisz z wypowiedzi, która nigdy nie padła.

jeżeli szydzisz z tego, że ktoś jest politykiem

Nie szydzę z tego, że jest politykiem, a z niefortunnego zdania, z tego że w jednym zdaniu zaliczył się do grona, które powinno decydować ("my") i jednocześnie wykluczył się z grona, które powinno
"My musimy decydować, nie politycy" ~polityk


@Rzuku: według mnie ten komentarz brzmi, jak szydzenie z tego że ktoś jest politykiem.
Z kolei ja wypowiedź Mentzena odbieram to tak, że on nie chce podejmować tej decyzji za nas jako polityk, tylko chce móc decydować o tym jako obywatel.