Wpis z mikrobloga

Mirki jak kupić dobre siodełko? Mam rower https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/trekking/trans-5-0-czarny-szary-polysk i po raptem 10-20 km, boli mnie tyłek przez kilka dni, a dokładnie od wewnątrz przy kroczu takie małe dwie kosteczki po obu stronach (kości kulszowe?).
Wybiorę w internecie siodełko, które ma dobre opinie i skąd wiadomo, że będzie dobre dla mnie?

Polecacie w #krakow jakiś sklep, gdzie mi pomogą dobrać siodełko?

#rower #sport #pytaniedoeksperta
  • 17
@nick230 pojedzij jeszcze trochę to może tyłek się przyzwyczai. Kiedyś miałem plastikowe siodełko i pierwsze 2 tygodnie po zimie faktycznie tylek bolał. Potem już było ok.
@nick230: może to nie kostki a tkanki miękkie? Siodełko z dziurą Twoim przyjacielem. Z angielskiego "pressure relief channel". Na ślepo to możesz medicusa jakiegoś przetestować. Są przede wszystkim tanie i mają raczej dobre opinie.

Polecacie w #krakow jakiś sklep, gdzie mi pomogą dobrać siodełko?


Radzę uważać, pomoc prawdopodobnie będzie polegała na poleceniu czegoś, co akurat mają na sklepie.

Wybiorę w internecie siodełko, które ma dobre opinie i skąd wiadomo, że będzie
@nick230 chyba musisz popróbować różnych siodełek. Mój tyłek przyzwyczaił się dopiero po 2 latach regularnej jazdy na tyle, że nie jeżdżę w pampersie i mnie nie boli. Aaaa no i mam kilka rowerów, którymi jeżdżę na zmianę sobie
@nick230: To wszystko w tym zakresie jest całkowicie indywidualne. Wczoraj co prawda dupsko bolało ale zrobiłem ponad 185km, a korzystam z Siodełka Wittkop Medicus Pro 6.1 + Sztyca Amortyzowana Suntour NCX SP12 + Gacie w wkładką i taki zestaw na spokojnie daję radę w moim przypadku na około 100km bez żadnego dyskomfortu.
  • 0
popróbować różnych siodełek

Nawet jak kupujesz stacjonarnie, to czasem jest opcja wypożyczenia siodełka (za opłatą, bądź za darmo jeśli finalnie kupisz), żeby sprawdzić czy rzeczywiście Ci pasuje.


@Loob77: @Paczek_w_masle: Ale jak próbować? Pójdę do sklepu rowerowego i sprzedawca w sklepie mi wyda nowe siodełko do wypożyczenia na miesiąc?
Ale jak próbować? Pójdę do sklepu rowerowego i sprzedawca w sklepie mi wyda nowe siodełko do wypożyczenia na miesiąc?


@nick230: mniej więcej. Zostawiasz kaucję i wypożyczasz na tydzień czy dwa. Oczywiście zależy od sklepu. Często mają pojedyncze marki w takiej opcji.
jaki budżet mordo. osobiscie polecam ci firme ergon. sa w róznych szerokosciach (bo rozstaw kości). ja używam wersji SMC z tytanowymi railami i zero dyskofortu a potrafie dziabnąć trasy >100
ustaw siodełko tym drongiem na dół i becdzie cie mniej bolec


@MWURZJP2: ale masz świadomość że to co napisałeś to nie za bardzo mądra rada. siodełko ma być ustawione precyzyjnie w pewnej płaszczyźnie a nie być opuszczane czy podnoszone na zasadzie "bo tak"
@nick230: W tej materii odpowiedzi nie znajdziesz w internetach, tyłek każdy ma inny i basta. Do poprzedniego roweru w zasadzie przypadkiem kupiłem DDK Free Body za całe 40 zł i okazało się idealnie skrojone pod moje dupsko, normalnie rzyciowy sukces. Po przesiadce na gravela skusiłem się na Medicusa 7.0, bo zawsze chciałem spróbować ich wyrobów, ale tu już tak średnio poszło. Na początek potwierdziło się, że pampers jest nie dla mnie,