Wpis z mikrobloga

Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-wyższej klasie społeczeństwa USA w latach 80-90'. Piękny dom bez żadnych płotów i #!$%@? psów, w tle dzieciaki się ścigają na zajebistych rowerach, każdy mówi sobie dzień dobry, rano podjeżdża prawie pod dom autobus żeby cię zawieźć do zajebistej szkoły z prawdziwym i zadbanym boiskiem, narzekasz w stołówce na jakość pizzy i hamburgerów, potem wracasz "zmęczony" żeby sobie poleżeć i pograć na Nintendo a w tym czasie twoja matka przynosi ci tosty, w tle leci dźwięk z radia jak zajebisty jest twój kraj i jedynym twoim zmartwieniem jest to że dzisiaj już nie pójdziesz sobie kupić nowej gry za kieszonkowe bo zamknięte, oraz to że Chris dzisiaj nie może wpaść do ciebie bo pojechał do Aspen.

#usa #przegryw #dziecinstwo #lata90 #nostalgia
przypadkowy-przypadek - Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-w...

źródło: comment_H63Lh2NYnTsm7emCMfzvtUGdkaRcQefx

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-wyższej klasie społeczeństwa USA w latach 80-90'. Piękny dom bez żadnych płotów i #!$%@? psów, w tle dzieciaki się ścigają na zajebistych rowerach, każdy mówi sobie dzień dobry, rano podjeżdża prawie pod dom autobus żeby cię zawieźć do zajebistej szkoły z prawdziwym i zadbanym boiskiem, narzekasz w stołówce na jakość pizzy i hamburgerów, potem wracasz "zmęczony" żeby sobie poleżeć i pograć
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: w latach 90tych chyba musieli się pilnować przy takiej przestępczości? Nie znałem nikogo w tamtym czasie o takim statusie ale że byli tacy ludzie to wiadomo, jacyś właściciele hurtowni czy nawet ludzie co handlowali na bazarach.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Nie, zwykłe* korpo ale na wyższych stanowiskach w Warszawie czy Krakowie, w tym urzędnicy państwowi (wtedy pensja rzędu np. 5-6 tys. zł z dodatkami, opieką zdrowotną, dostępem do tanich kredytów, premiami, nagrodami, funduszami reprezentacyjnymi itd. to było jak teraz kilkadziesiąt tysięcy złotych).

* zwykłe teraz. Wtedy to się wchodziło do nich do pracy jak do innego świata. Garnitury, czysto, karty magnetyczne, ochroniarze, windy, przeszklenia....
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: stary, ja żyję bardzo dobrze, mówię o czymś zupełnie innym. Normalny dom to śniadanie w biegu, bo trzeba z dzieckiem do przedszkola, w kuchni masz zawsze lekki bajzel, a na środku salonu puzzle. Na rowerze przez miasto nie jedziesz bo zazwyczaj pada albo jest taki upał, że przepocisz cały gajer.
Mówię o tym, że tam jest wykreowana bardzo romantyczna wizja, która nijak ma się do rzeczywistości. Są oczywiście takie
  • Odpowiedz
@mitatuyo: to odwrócę sytuację. Dlaczego musisz się utożsamiać z wizerunkiem "dobrego domu" a nie utożsamiasz się z wizerunkiem złego domu. Czy uważasz, że wszyscy Polacy żyją jak Świat wg Kiepskich? Po tym jak widzę bananową polską młodzież to śmiem twierdzić, że dużo osób żyje o wiele lepiej niż ta "rodzinka.pl".
  • Odpowiedz
@przypadkowy-przypadek: no cóż ja tak miałem z zachodnią Europą i wczesnymi latami 2000, czysto, bezpiecznie kasa dobra podróże po całym kontynencie, wolność obyczajów, imprezy nieskomercjalizowane ... ehhh ()
  • Odpowiedz
@Plp_: W Stanach w końcówce lat 80-tych koszty leczenia chorób nowotworowych nie były jeszcze tak odrealnione jak teraz, a poza tym niższa klasa średnia miała więcej oszczędności niż obecnie, gdzie co drugi jest potencjalnym bankrutem z kredytem hipotecznym pod korek.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku za głęboko, chciałem jedynie powiedzieć, ze rzeczywiśtość kreowana wówczas w USA, jak i obecnie w PL jest bardzo daleko od mediany. Mamy wspomnianych przez Ciebie Kiepskich albo rodziny mieszkające w apartamentach po kilka baniek na Mokotowie. Nie ma właśnie mediany.
  • Odpowiedz
Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-wyższej klasie społeczeństwa USA w latach 80-90'


@przypadkowy-przypadek: Wystarczy zamienić to życzenie na po prostu urodzić się w klasie średnio-wyższej, nie potrzeba konkretnego czasu ani kraju, nawet jak się urodzisz w takiej klasie w botswanie to będziesz dobrze żył.
  • Odpowiedz