Wpis z mikrobloga

@wqeqwfsafasdfasd: no właśnie z różową zaczęliśmy myśleć o domu, jak patrzę na ceny fachmanów, to dochodzę do wniosku, że za tą cenę to wolę sam spie..olić, niż jakbym miał komuś za to płacić.

najgorsze jest to, że SSZ to trzeba zlecić, ale malowanie... agregat wagnera uzywany kupić można, pomalować za dwa weekendy, a potem sprzedać, i narzędzia za free.
@wqeqwfsafasdfasd: podpowiem ci cos. Podstawa : zabezpiecz miejsce/a gdzie bedziesz pracowal. Odgrodz sobie wszystko od innych miejsc w ktorych bedziesz mieszkal. Rob etapami od poczatku do konca. Sprzataj codziennie, bo syf cie zdeprymuje i nie bedzie ci sie chcialo. Nie pij w pracy! Ani piwka, ani niczego co bedzie ci zabieralo czas. Jak cos zaczynasz, to wczesniej policz wszystko dokladnie co ci potrzeba i wez troche na wyrost ( ale to
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

do wad dopisz, że jak robisz łazienkę, to musisz kupić sprzętu za taką kasę, że taniej będzie komuś zapłacić.


@strikingsurface: Młotowiertarka 1000zł, szlifierka 300zł, dwie poziomnice(120cm, 60cm) 300zł, tarcze do gresu/metalu 200zł, otwornice(35mm, 68mm) 400zł, zestaw grzebieni, pacek, szpachelek, pędzli, wałków i jakieś wiadra 500zł... W zasadzie tym ogarniesz łazienkę, sam kiedyś tak zaczynałem. Jak łatwo policzyć nie przekroczysz 3k a większość zostawisz i wykorzystasz jako narzędzia domowe.
A gdy komuś
@strikingsurface: też biorę się w tym roku za budowę domu, i generalnie od razu wchodzę po pachy: do więźby robię sam!
nigdy nie robiłem typowo budowlanki, ale co nie co widziałem robiąc swoją robotę, jest też kilka dobrych kanałów na YT wspierających tych którzy nie wiedzą jak zabrać się za dany etap. Tak samo w temacie wątku, wystarczy odpalić Mario Budowlańca i ta robota fachowców 10k robi się śmiesznie prosta( ͡