Wpis z mikrobloga

@bdg-bro: jako człowiek który sam zrobił dwa remonty stwierdzam, że Mario jest dobry w ramach ciekawostki, ale jako budowlaniec, to albo jedna wielka akcja reklamowa przeplatana partaniną
  • Odpowiedz
@strikingsurface: tak, nie widzę i nie widziałem w tym problemu. Jeżeli ktoś potrzebuje lasera, przecinarki, przyssawki wibracyjnej i hui wie czego jeszcze... to tylko ktoś kto robi łazienki zawodowo, żeby zrobić szybko i lecieć na następną.
Każdy kto potrafi używać narzędzi zrobi łazienkę na tym najtańszym sprzęcie.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: No akurat nie, poza tym możesz sprzęt wypożyczyć. Ja zrobilem sam 2 łazienki - maszynke to ciecia płytek pożyczyłem, na na narzędzia które kupiłem wydałem ok 1500zł. Fachowcy za łazienki wołali odpowiednio: 6000 i 9000zł, bez materiału. Fakt, #!$%@?łem sie z tym 3 miesiące, może i długo, ale za to mam #!$%@? przez siebie samego, a nie przez fachowca.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: remonty rządzą się swoimi prawami, ale mi tam pomogło podglądanie jak on coś robi aby coś ogarniać samemu.
Też ileś filmików widziałem i zastanawiałem się co on robi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@T34v2: rozumiem. Po prostu nie wszystko można samemu zrobić. Dużo rzeczy jestem w stanie sam spierdzielić, albo nauczony doświadczeniem wiem, co zrobić, żeby nie #!$%@?, ale "grubsze" części wykonczenia taniej wyjdzie zlecić zaufanemu fachowcowi (o ile takiego masz). Wypożyczyć stół na trzy miesiące + nauczyć się go obslugiwać + poświęcić trzy miesiące na zabawę, która przy ciężkim materiale może się różnie skończyć, to już wolę wyłożyć te 10k i co
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: po tynkach, wylewkach, elewacji, nie wpuściłem już żadnej ekipy, powiedziałem, że pierdziele, do kasy pierwsi, ale żeby dobrze zrobić, to ni wuja.

Ocieplenie poddasza, stelaże, gk, szpachlowanie, zabudowy gk, montaz podtynkow, gladzie, malowanie, gres, ceramika, zostal mi do zrobienia beton arch i mikrocement na podlogach.

Bawie się juz poltora roku, powierzchnia uzytkowa 170mkw. Nie wiem ile zaoszczedzilem, ale sporo sie nauczylem. Polecam
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: rok temu u szfagra gładzie robiliśmy we dwóch popołudniami od 16 do 20, zeszło z 40 dni, metraż bez kozery powiem 500 metrów, do tego malowanie, podłogi panele płytki w kuchni na final wyliczył że zaoszczędził 60k PLN na robociznie.
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: Kurcze ja mam zaciecie do majsterkowania i lubie dlubac/remontowac mimo tego, ze to w ogole nie miesci sie w moim czasie i zawodzie. Ale jak mi ostatnio goscie zaczeli rzucac cena 100zl za m2 - przy 140 m2 na taras - w ktorym praktycznie nie ma przycinania to wrocilem do tego, ze sam sobie to ogarne - a juz kladlem w lazience - bo byl bubel i na balkonie.
  • Odpowiedz
szlifierka 300zł, dwie poziomnice(120cm, 60cm) 300zł, tarcze do gresu/metalu 200zł,


@PajonkPafnucy: chcesz z ręki szlifierką przecinać gresy pod kątem 45 st żeby narożniki zewnętrzne bez listwy przeklejać? Jeśli jesteś amatorem to machającypapież.jpg

wystarczy odpalić Mario Budowlańca i ta robota fachowców 10k robi się śmiesznie prosta( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bdg-bro: też tak myślałem jak oglądałem MB do czasu aż zacząłem robić jakieś rzeczy samemu, podliczyłem
  • Odpowiedz
@strikingsurface: 11 lat temu kupiłem z bankiem pierwsze mieszkanie 65 metrów, remont całkowity oprócz kuchni, w czerwcu wszedłem na robotę ja plus kuzyn tata i wuja, robota popołudniami plus jakieś urlopy, burzenie działówek, stawianie nowych, elektryka od zera, gładzie wylewki itd. 22 września wprowadziłem się na materac na podłogę, wtedy zostały już typowo czyste pracęe, na początku grudnia uznalem że remont został zakończony. 11 lat temu pamiętam że łazienka 8
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: Nienawidzę remontować, ba, nawet naprawiać rzeczy w domu. Oczywiście jak trzeba to trzeba, ogarnę temat i jest zrobione, ale #!$%@? mnie strzela przy takich "zabawach". Podziwiam ludzi, dla których majsterkowanie to hobby i przyczynek do relaksu
  • Odpowiedz
@bdg-bro Szybko dojdziesz do momentu że dosłownie z drogi będziesz widzieć jakie partactwo i fuszerke odstawia większość ludzi. Wystarczy że sam jesteś dokładny ale przede wszystkim się ZAINTERESUJESZ sprawą!

Większość fachowców to ludzie z przypadku, oportunisci przyciągnięci stawkami i niby OK gdyby nie to że oni wcale nie próbują nawet jakiś branżowych rzeczy poznać.

Mam trochę budynków różnych, wielki teren i zlecam tylko to co wiem że mam zaufanego speca od
  • Odpowiedz
chcesz z ręki szlifierką przecinać gresy pod kątem 45 st żeby narożniki zewnętrzne bez listwy przeklejać?


@NieBendePrasowac: do dziś tak ukosuję płytki, ja robię mieszkania pod klucz co sprawia że łazienkę robię jedną na 2-3 miesiące a w tej łazience skosów niech będzie 9mb, ogarniam je w trzy godziny. Uważam że zakup wielkiej przecinarki za 8k, która waży 70kg i mieści 20l wody jest w moim przypadku bez sensu.
  • Odpowiedz