Wpis z mikrobloga

religijność na pokaz, typowe dla polaczków


@Normie_Lurker: to nie miało nic wspólnego z religijnością. Ta pieśń liturgiczna jest częścią albumu Abba Pater wypuszczonego w 1999 roku, który był swoistym kuriozum i każdy chciał tego posłuchać. Pater Noster było puszczane w radiu w wersji skróconej i ta część wpadała w ucho. Ludzie się do tego nie modlili, nie klękali i nie padali plackiem jak słyszeli nutę, tylko traktowali to jako swoistą odskocznię
nawet nie wiesz z jakiego programu jest ten screen. Jak leciał ten program, to pewnie w pampersy robiłeś jeszcze, ale będziesz gadał o religijności na pokaz w tamtych czasach...


@uriel_ck: skąd wiesz ile on ma lat i czy zna ten program?
A co do tej religijności to ma sto procent racji. Czy tu ważasz, że młodzież tamtych czasów naprawdę słuchała sobie Pater Noster między Metallicą i Britney Spears? To chyba ty
@Lolenson1888: Lista przebojów 30 Ton była emitowana w Polsacie, a nie w TVP2.
Program prowadził Marek Niedźwiecki, który wcześniej prowadził popularną Listę Przebojów Trójki w Polskim Radiu. Na liście prezentowane były najpopularniejsze piosenki rockowe, metalowe i alternatywne na polskim rynku muzycznym. W 1999 roku na liście przebojów 30 Ton znajdowały się takie utwory jak "W ciemności" Acid Drinkers, "The Kids Aren't Alright" The Offspring czy "No Shelter" Rage Against The Machine.
@RudyZibi: Cynik to osoba, która lekceważy ogólnie uznawane autorytety i zasady etyczne. Oportunista to osoba, która dostosowuje się do okoliczności i korzysta z nich dla własnej korzyści. Karol Wojtyła był papieżem Janem Pawłem II od 1978 do 2005 roku. Nie znalazłem żadnych wiarygodnych dowodów na to, że był cynikiem i oportunistą.
@BarkaMleczna ja kupiłem sobie internetowe radio i polecam - nie ma reklam a można sobie wybrać coś dla siebie spośród kilkutysięcy stacji z całego świata
@JaTuTylkoNaMoment: znalazłem informacje o niektórych piosenkach, które zajmowały pierwsze miejsce na liście w latach 1995-1997. W 1995 roku na pierwszym miejscu były między innymi: „Przestrzeń” zespołu Big Day (6 tygodni), „Zombie” zespołu The Cranberries (1 tydzień), „No More „I Love You’s”” Annie Lennox (1 tydzień) i „24.11.94” zespołu Golden Life (2 tygodnie) . W 1996 roku na pierwszym miejscu były między innymi: „Gangsta’s Paradise” Coolio (5 tygodni), „Niecierpliwi” Roberta Chojnackiego (9