Wpis z mikrobloga

Szukam nowego lapka, a dla zasięgu robię #rozdajo książek widocznych na zdjęciu.

Więc tak, co do laptopa:

-budzet 5-6k zl
-do wypoka/filmow/yt, moze od swieta gierki typu cs/lol
-glownie zalezy mi na trwalosci, mam kompa od 20 lat i to będzie dopiero moj trzeci komputer w zyciu. Nie oczekuje, ze kolejny musi przetrwac znowu 10 lat, ale zakladam, ze te 6-8 powinien mi sluzyc, wiec fajnie by bylo, zeby za te 6-8 lat dawal jako tako rade, a nie byl kompletnie przestarzaly
-raczej nie lenovo. Pomimo, ze sie nie znam i dlatego was prosze o pomoc to jakos mam utarte w glowie, ze lenovo to nietrwaly chinczyk.

Zasady rozdajo:
-2 ksiazki dla losowego plusujacego(probowalem przed chwila mirkorandom to chyba nie dziala, podrzuccie przy okazji link gdzie sie teraz losuje, zebym nie musial robic jak cygan w bagazniku xd)
-2 ksiazki dla autora najbardziej plusowanego komentarza
-3 ksiazki dla autora propozycji, ktora wybiore do zakupu.

Osoba, ktora zaproponuje komputer, ktory ostatecznie zakupie ma prawo wyboru jakie ksiazki otrzymac, pozostale 2 osoby dostana po 2 losowe ksiazki.

Oczywiscie zielonki out.

Wysylka na moj koszt, pewnie poczta polska. Ogloszenie wynikow jutro kolo 12-15

#rozdajo #komputery #laptopy #hardware
Lucky_Freak - Szukam nowego lapka, a dla zasięgu robię #rozdajo książek widocznych na...

źródło: 20230412_142019

Pobierz
  • 82
stoję przeć podobnym dylematem i się podepnę, szukam laptopa na pare lat, wydajny do programów typu autocad, elcad czy łączenia się PLC, stad Windows i pogrania bardzo sporadycznie, warto dopłacać do 32g ramu? Mam trochę większy budżet do 7-8k i bede szukać HP Spectre, Dell Precision czy Lenovo ThinkPad z serii P. Jak nie musi być Windows to Mac podobno bije na głowę Intela i AMD i polecam, dodatkowo jeśli masz Iphona
@Lucky_Freak: To ja mimo wszystko zaproponuje lenovo, ale jedną konkretną serię: thinkpad.
Używam thinkpadów od czasów gdy były w IBM i żaden z nich nigdy mnie nie zawiódł. Mam na myśli to, że np. kupiony jako poleasingowy T420 dla mojego taty 8 (?) lat temu wciąż jest używany i jedyne co mu wymieniłem to dysk - na SSD. Ciotce kupiłem w tamtych okolicach T430 i też do dziś na nim śmiga.
@Lucky_Freak: Mój pierwszy laptop kosztował 1500zł jakoś w 2013r, intel 3000 integra, lenovo. Do dziś działa.
Filmy muzyka internet, słabsze gry wszystko śmigało.
Mój drugi laptop kosztował 800zł, 2015r, używka jakiś marny gt na pokładzie, laptop już miał kilka lat, chodził mi na tym battlefield 3 i 4 w 30 fps na ustawieniach średnio wysokich i do dziś go mam i działa, odkąd kupiłem #!$%@? gniazdo zasilania i brak baterii i
@Lucky_Freak: MacBook air M1 16/256, kolor to kwestia gustu ale gwiezdna szarość chyba trwalsza ( mam dwa MacBooki w tych kolorach i akurat po moich nie widzę różnicy). Jeżeli chodzi o przesiadkę z Windowsa to poszło bardzo sprawnie i polecam
@Lucky_Freak: Weź nie czytaj tego co masz wyżej, bo takie pierdoły piszą że się uśmiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikt tutaj nie ma wiedzy co gdzie jak i z czym. Jedynie macbook jest ok, o ile leży Ci system i kwestia gwarancji, bo rok czasu to mało, a dzisiejszy sprzęt elektroniczny to troszkę kupka. Jak ktoś Ci napisze że przecież nic się nie zepsuje to nie wierz