Wpis z mikrobloga

Szukam nowego lapka, a dla zasięgu robię #rozdajo książek widocznych na zdjęciu.

Więc tak, co do laptopa:

-budzet 5-6k zl
-do wypoka/filmow/yt, moze od swieta gierki typu cs/lol
-glownie zalezy mi na trwalosci, mam kompa od 20 lat i to będzie dopiero moj trzeci komputer w zyciu. Nie oczekuje, ze kolejny musi przetrwac znowu 10 lat, ale zakladam, ze te 6-8 powinien mi sluzyc, wiec fajnie by bylo, zeby za te 6-8 lat dawal jako tako rade, a nie byl kompletnie przestarzaly
-raczej nie lenovo. Pomimo, ze sie nie znam i dlatego was prosze o pomoc to jakos mam utarte w glowie, ze lenovo to nietrwaly chinczyk.

Zasady rozdajo:
-2 ksiazki dla losowego plusujacego(probowalem przed chwila mirkorandom to chyba nie dziala, podrzuccie przy okazji link gdzie sie teraz losuje, zebym nie musial robic jak cygan w bagazniku xd)
-2 ksiazki dla autora najbardziej plusowanego komentarza
-3 ksiazki dla autora propozycji, ktora wybiore do zakupu.

Osoba, ktora zaproponuje komputer, ktory ostatecznie zakupie ma prawo wyboru jakie ksiazki otrzymac, pozostale 2 osoby dostana po 2 losowe ksiazki.

Oczywiscie zielonki out.

Wysylka na moj koszt, pewnie poczta polska. Ogloszenie wynikow jutro kolo 12-15

#rozdajo #komputery #laptopy #hardware
Lucky_Freak - Szukam nowego lapka, a dla zasięgu robię #rozdajo książek widocznych na...

źródło: 20230412_142019

Pobierz
  • 82
I co jak mu cokolwiek siądzie w tym Maczku po gwarancji ? Tam wszystko przylutowane do płyty gł.

Bezsensu


@FSO_Jakub: Co ci ma paść? Jedyne o co można się martwić to SSD ale cała reszta ma minimalną szansę na padnięcie.
Nie chcesz może Dell Latitude 7530 i5-1245U 16GB RAM, Dell inspiron 7620 2-IN-1 16" z dotykowym oledem albo coś bardziej do grania xmg apex 15 max z prockiem od PC Ryzen 9 5900x? Wszystkie nowe, zrobię dobrą cenę :)
Poza tym po cholerę kupować coś 2x droższego i nienaprawialnego


@FSO_Jakub: Sportowe auta też się trudniej naprawia niż wozy robocze []W takim Macu (czy innym ultrabooku) masz o wiele mniejszą wagę, lepszy czas pracy na baterii, lepsze ekrany, lepsze materiały obudowy itd. Więc jasne, możesz sobie kupić Ideapada czy innego Pavulona ale kłamstwem będzie że dostaniesz to samo tylko za 2 x mniej xD
@Lucky_Freak: Lenovo Thinkpad to najlepsze co może być. Nawet poleasing się opłaca żeby był jakiś lepszy, najlepiej Carbon czy inne z serii T. Moim zdaniem nie ma lepszej opcji, może ew MacBook, ale no to interfejs całkiem inny, dla mnie nie do przeskoczenia
wykop to gówno, ale przejdźmy do tematu,

Asus ZenBook z OLED, min 16 GB RAM, dyskiem nvme V4 1TB+, złącze TB4/USB4, WiFi 6,

Ze względu na bezpieczeństwo TPM 2,0+, kamera IR zamiast czytnika linii papilarnych.

Wielkość, rozdzielczość, CPU, kolor i inne komponenty do wyboru.
Zaletą to wielkość, waga i wydajność.
@Lucky_Freak nie wiem jak podchodzisz do poleasingowych sprzętów, ale ja sobie kupiłem 5 letniego HP Elite booka za 1.7k pln z roczną gwarancją. procek i7 8 gen, 16gb ramu i 256ssd. zrobiłem to po poleasingowym lapku kupionym 5 lat temu (działał bez problemów). Do przeglądania netflixa i neta styka wyśmienicie.
@Lucky_Freak: Niecały rok temu kupiłem Lenovo Legion (ryzen 7, rtx 3060), nigdy nie miałem styczności z laptopami tej firmy (zawsze wybierałem laptopy Dell i HP) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wszystko śmiga jak należy, laptop solidnie wykonany bez zbędnych bajerów, ogólnie bardzo polecam. Miałem podobne zdanie o lenovo, ale gdybym miał kupić laptopa jeszcze raz to wybrałbym dokładnie ten sam model.
@Lucky_Freak brałem pod programowanie, ale z racji budżetu brałem dobrą graficzną (2 lata temu).
wszystko pięknie śmiga do pracy i do grania (nowe gry na wysokich ustawieniach ~hogwarts z ostatnich bez Ray tracing)

szukaj po dobrych filtrach na allegro.

teraz widzę, ze Asusy Rog są w podobnej cenie z 1TGb i 3070 w tej cenie, ale 32GB ramu - nie wiem czy to dobry focus, bo tutaj ta matryca/wyświetlacz się wydają kruche
qjot - @Lucky_Freak brałem pod programowanie, ale z racji budżetu brałem dobrą grafic...

źródło: temp_file.png3141837801782661270

Pobierz