Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ale załamka, na redukcji jestem od pół roku. Szło w miarę ok ale ostatnio już mocno redukcja zwolniła. Na święta jednak coś we mnie pękło i zacząłem jeść bez opamiętania. Myślę, ze przez ostatnie trzy dni przyjąłem z 40k kalorii. To jakieś 3 miesiące deficytu. Waga pokazała +3kg względem tego co było przed świętami. Jestem załamany, tyle miesięcy wyrzeczeń i ciężkiej pracy zmarnowane przez jedną chwilę głupoty/słabości :(
#mikrokoksy #silownia #dieta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim: musiał byś jeść 24h/dobę żeby w trzy dni zjeść 40 000 kalorii, mało kto jest taką świnią

te 3kg to prędzej woda którą złapałeś jak objadłeś się słonych rzeczy, jakaś treść pokarmowa no i glikogen

jak tylko się ruszysz to szybko z ciebie to zejdzie

a skoro ci się zaczęła waga zatrzymywać po tym pół roku to albo odpuściłeś se treningi, przestałeś liczyć kalorie albo po prostu pora uciąć jeszcze
@mirko_anonim: Inna sprawa, że #!$%@? przez 3 dni nie wiadomo jakich ilości żarcia to nie jest chwila słabości i z takim podejściem to po skończeniu redukcji szybko wrócisz do wagi startowej.
@TenOdMirabelek: nie w powietrze tylko wyjdą z gównem, jak będziesz pił cały dzień olej to będziesz srał olejem, tak samo można mieć zaburzenia wchłaniania różnych makroskładników nawet spożywając normalne ilości kalorii, nie wszystko co wrzucisz do przełyku zostaje zawsze w 100% przyswojone
@Pan_Szeryf: pierwsze lepsze badania, więcej nawet mi się nie chce szukać a pewnie jest sporo bo badanie kału to nie jest jakaś kosmiczna technologia

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33029899/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8335406/

w obu wnioski że z kałem tracisz ~7% przyjętych kalorii

zresztą istnieje też np takie zjawisko jak biegunka tłuszczowa jako przykład tego że np w skutek problemów zdrowotnych nie każdy wszystko przyswaja