Wpis z mikrobloga

#koty #warszawa #wilanow #rower

Pomyślcie sobie o tym:
- Jesteście szczęśliwym kitku.
- Macie dom, opiekują się wami, dbają, dają jeść, bawią się.
- Wychodzicie z domu. Ufacie ludziom, bo przecież wszyscy są dobrzy.
- Ktoś przyjeżdża na rowerze i się z wami bawi.
- Niczego się nie spodziewasz, ale cię zabierają.
- Pakują do klatki.
- Nie wiesz co się dzieje.
- Wywożą cię do schroniska na Paluchu.
- Siedzisz w klatce o wodzie i suchej karmie.
- Zapada noc, siedzisz sam, w klatkach obok tylko inne miałczące smutne koty i szczekające psy.
- Gdyby nie to, to byś właśnie siedział w swoim domu, u właściciela pod ciepłą kołderką.

https://wykop.pl/wpis/70988039/dzien-dobry-warszawa-wilanow-poszedlem-na-rower-i-/
mk321 - #koty #warszawa #wilanow #rower 

Pomyślcie sobie o tym:
- Jesteście szczęśli...

źródło: smutne kitku

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dziecka też nie można wypuszczać z domu, bo ktoś je pobije, zgwałci, okradnie (widziałem takie przypadki).


@mk321: no nie powinno się.
Ale ludzie lubią ryzykować życiem swojego potomstwa dla własnej wygody.
  • Odpowiedz
Wszyscy piszą tu o jakichś chipach czy innych adresach, a przecież kot to nie pies i są to często wolno żyjące stworzenia którym ludzie pomagają ale nikt nie zamierza wyrabiać im książeczek zdrowia z chipami, a te koty właśnie w określonym terenie żyją i nagłe zabranie je do jakiegoś schroniska jest pewnie stresującego dla takiego zwierzaka. Tu gdzie mieszkam ludzie też dokarmiają koty i nikomu nie przeszkadzają, one sobie żyją na wolności
  • Odpowiedz
@gmekowsky: Ja dodałem info na jakieś grupki na fb, ale 1 chyba wywalili a reszta czeka na akceptację. Rozumiem, że ścieżka rowerowa to nie miejsce dla kota, ale zabierać go do schroniska, kiedy widać, że nie jest bezpański, a potencjalne zabudowania gdzie mieszka są 60m dalej.. W okolicy pewnie mnóstwo kotów biega wolno, ten miał akurat pecha, że trafił na nadgorliwą osobę. Oby właściciel pomyślał, żeby poszukać go po schroniskach,
  • Odpowiedz
@Geron: tego wykopka powinni do schroniska wysłać. Oby właściciel tego kota zobaczył te posty które dasz i go odebrał.
  • Odpowiedz
wędrującego po ulicach kota, który niewiadomo do kogo należy.


@Zerri: kot nie musi być właścicielem zeby mógł sobie chodzic. Jak widzisz dziecko bez obroży to też się zastanawiasz czyje to i lepiej zadzwonię po straż miejską? XD
  • Odpowiedz
@LetticeDeVries No właśnie to był jakiś #!$%@?ów, gdzie samochody nie jeżdżą i tłumy nie chodzą. xD

Chyba nigdy na wsi nie byłaś. Ja znam każdego kota i psa na ulicy na której moi rodzice żyją, bo je zwyczajnie często mijam jak jestem u rodziców i chodzę z psem na spacer, więc nie ma nic kontrowersyjnego w takim kocie jak ten. O ile #!$%@? mnie psy sąsiadów którzy czasem puszczają je samopas
  • Odpowiedz
Macie dom, opiekują się wami, dbają, dają jeść, bawią się.

- Wychodzicie z domu. Ufacie ludziom, bo przecież wszyscy są dobrzy.


@mk321: no to albo macie dom albo latacie samopas. Jak masz zwierzę domowe to się nim zajmuj, a nie nakarmisz kocura i dla zabawy sobie morduje ptaki.
  • Odpowiedz
@LetticeDeVries

Kiedy ludzie się nauczą, że jak się bierze kota, to trzeba mu zapewnić jedzenie, uwagę, bawić się z nim i o niego dbać? A nie postawić michę i wyrzucić za drzwi ()


Mam nadzieję że nigdy. Dla mnie zamykanie kota w mieszkaniu w bloku dla własnej, egoistycznej przyjemności to patologia. Kot to kot, a nie maskotka czy imitacja potomstwa, potrzebuje wolności i przestrzeni życiowej.
  • Odpowiedz
@mk321: Dobrze zrobił, #!$%@?ć wypuszczających zwierzęta samopas. Miejsce kota jest w domu. Jak chce wypuszczać na zewnątrz to na szelkach, albo na prywatnym ogrodzonym terenie.
  • Odpowiedz
  • 4
dziecka też nie można wypuszczać z domu,


@mk321 no nie mów że jakbyś zobaczył kilkuletnie dziecko które samo kręci się przy ścieżce rowerowej to byś nie zareagował. Bo wiesz dziecko ma być pod opieką rodzica, a samo szwendające się gdzie popadnie, nie jest.
  • Odpowiedz
Jeżdżę tam prawie codziennie i ten kot często siedział przy kanałku. Może jest z tych domów za Bricomanem albo to kot z Bricomana. Wczoraj jechałem jakoś przed 11.00 to dwie dziewczyny siedziały z nim i miętosiły go.
3k12 - Jeżdżę tam prawie codziennie i ten kot często siedział przy kanałku. Może jest...

źródło: koto

Pobierz
  • Odpowiedz
Dobrze zrobił, #!$%@?ć wypuszczających zwierzęta samopas.


@furcio: przynajmniej widać po tobie, że cieszy cię #!$%@? właścicielom kota, a nie ściemniasz o jakimś dobru zwierzęcia.
  • Odpowiedz