Wpis z mikrobloga

Jak w #factorio zrobić takie stacje po obrysie mojej mapy, do których będę chciał wysyłać pociąg z artylerią w regularnych odstępach, żeby czyściła bazy stworków? Do tej pory, po prostu nazywałem te stacje kolejno N1, N2, S1, S2, S3, W1, W2, E1, itd. i dodawałem do rozkładu pociągu, ale zrobiło się ich tyle, że już nie da się tego ogarnąć ręcznie :/
Jak ustawić te stacje, żeby pociąg jechał do każdej z nich?
Ranger - Jak w #factorio zrobić takie stacje po obrysie mojej mapy, do których będę c...

źródło: Capture

Pobierz
  • 5
Ja mam coś innego:
Pociąg ma 4 tak samo nazywające się stacje w rozkładzie i jedną która uzupełnia wagon do pełna w amunicję.
Kiedy będzie zapotrzebowanie na punkcie obrony w amunicję, to wtedy otwiera się przystanek i lokomotywa jedzie do stacji, która się otworzyła. W przeciwnym wypadku stoi w bazie i czeka aż gdzieś pojawi się "otwarte".
Logika jest taka, że jest podane na sterowniku ilość rzeczy która jest mu potrzebna do
Beniamin_Emanuel - Ja mam coś innego:
Pociąg ma 4 tak samo nazywające się stacje w ro...

źródło: To1VFpQ

Pobierz
@Ranger: Jedyną opcją jest ustawienie na każdej stacji sieci sterowniczej która będzie odliczać np. 10 minut, włączać stację, czekać na pociąg i resetować licznik jak ten odjedzie.
@Beniamin_Emanuel: to znam, tylko jestem leniwa buła i wolę mieć jeden pociąg z artylerią zamiast dokładania kolejnych stacjonarnych stanowisk, poza tym taki pociąg z lufami robi mi dobrze w poczucie estetyki :D
@Ranger: artyleria nie potrzebuje stacji żeby zacząć ostrzał. Pokombinuj czy nie da się wymusić postoju samymi semaforami i logistyką.
@WuBe: wydaje mi się, że jeśli pociąg jest w drodze do celu, ale jest zatrzymany przez semafor (to na pewno, bo moja mobilna mini-baza do oczyszczania w ten sposób dalszych terenów ma błąd w postaci braku jednego semafora, o którym zawsze zapominam i gdy artyleria zatrzymuje się i czeka na zwolnienie dojazdu do stacji docelowej, to nie atakuje niczego) lub coś innego, to ostrzał nie uruchomi się.

Ale tak teraz myślę