Wpis z mikrobloga

A dzisiaj, jak obiecałem, polecę Wam Serial Experiments Lain. To anime jest bardzo trudne do zrecenzowania, bo każdy inaczej je rozumie. Cała seria nie jest łatwym kinem, od pierwszego odcinka porywa nas w wir obłędu widzianego oczami Lain. Przez dwanaście odcinków obserwujemy rozwój skromnej i nieśmiałej bohaterki pod wpływem natłoku informacji, którą najlepiej podsumowuje tag #przegryw. Większość chińskich bajek ciągnie nas za rączkę, nawet jeśli jest motyw jakiejś tajemnicy, to na koniec każdy jej element musi być wyjaśniony.

W przypadku Lain, w momencie gdy myślisz że w następnym odcinku wszystko się rozwiąże, wątek zanika i pojawia się kilka nowych. To właśnie jeden z tych momentów kiedy musisz zapauzować i zastanowić się, co takiego się zdarzyło i jaki to ma związek z główną bohaterką.

Jeśli lubicie filozoficzne bajki, w których ludzie zastanawiają się nad sensem egzystencji i internetu, to anime dla Was.

Muzyka nieźle pasuje do klimatu cyberpunk, od dudnienia transformatorów, przez pop i wolne utwory, do ostrej muzyki elektronicznej. Kreska nie powala, ale zwróćcie uwagę na to, że anime ma już 16 lat. I przez ten czas pięknie się zestarzało, bo większość rzeczy o których wspomina anime - już się zdarzyło i możemy się obecnie z tym identyfikować.

A teraz czas na część emocjonalną:

JEZU MÓJ MUSK JAK BARDZO BOLI CO SIĘ KURDE DZIEJE DLACZEGO pauzuje Wow, niezła jazda, dobra, w miarę ogarniam. play CZEMU JA TO ZROBIŁEM CO DLACZEGO JA

Najlepiej podsumowuje to anime jeden z tytułów odcinków - infornografia. Przez 12 odcinków dzieje się znacznie więcej niż w całym Higurashi no Naku Koro Ni czy Darker than Black.

Czas na podsumowanie... Nie każdemu się spodoba, na pewno. Nie każdy lubi ciężkie historie i tę specyficzną kreskę. Jednak ja nie zawaham się by stwierdzić, że to anime jest genialne i zasługuje na pewną dziesiątkę - za to, że nie ciągnie nikogo za rączkę i sam musisz wyrobić swoje własne wnioski.

Jak Wam się podobało anime? Powymieniajmy się opiniami w komentarzach!

#joookubpoleca #anime #muzykazanime #serial #experiments #lain #recenzja
j.....b - A dzisiaj, jak obiecałem, polecę Wam Serial Experiments Lain. To anime jest...
  • 2